Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky volna a nekem illő?

Husky volna a nekem illő?

Figyelt kérdés
Már nagyon régen beleszerettem ebbe a fajtába, kiskorom óta ilyenért könyörögtem, és most végre megtehetem hogy tartsak egyet. Nemsokára új kertes házba költözünk. A kutyus a kertben volna kinn, de persze járhatna be a lakásba is. Az egész kert 1500 m2 (elég nagy :D). Járnánk nagyokat sétálni a vízpartra vagy utcákban, néha futni, télen még húzhatná a régi szánkót és raknék bele valami nem olyan nehéz súlyt(faluban lakunk). A kerítés szökésbiztos, olyan 2m magas kőfal lesz. Ha tetszene neki az agility, akkor még avval néha tudnánk foglalkozni, vagy az otthon könnyebben megoldható dogdancingel. A nemét még nem döntöttem el. De mindenképp egy megbízható tenyésztőtől szeretném venni, akinek egészséges kutyusai vannak, és foglalkozik is velük. A megfelelő helyet, kaját(táp+husi), szőrápolását stb. tudnám biztosítani. Érdekelnek a huskyval való tapasztalatok és a tenyésztők is. Köszi mindenkinek
2010. szept. 2. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csakugyan ennyire szereted ezt a fajtát(bevallom:nekem is egyik kedvencem)és úgy érzed,mindent tudnál neki biztosítani,nyugodtan vágj bele.Persze gondolom,ha ennyire érdekel,egy pár könyvet,írást már olvasgattál róla:)Annyit érdemes róla tudni,hogy agilityre,dog dancingre nem a legmegfelelőbb kutyus,mert igen önfejű és borzasztóan erős akarta van,amihez-munkakutya lévén-hatalmas energia társul.Utóbbival pedig tudni kell elbírni,ha még suliba jársz/dolgozol,mindenképp vedd figyelembe,mennyi időt tudsz rászánni,az a legfontosabb!Érdemes egyébként szomszédilag is körülnézni,normális szomszédok vannak-e,közelebb vagy valamivel távolabb laknak-e-a husky erőteljes vonítása hosszú távon kellemetlen lehet,amiből aztán csak vita van.Főleg az időbeosztásodat mérlegeld,ha elég időt és türelmet rá tudsz szánni egy kissé önfejű,nehezen kezelhető,de egyébként csodálatos kutyára-hajrá!
2010. szept. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem husky-malamut keverékem volt. Szerintem nagyon kedves kutyusok, csak hát sosem lesznek olyan szófogadóak, mint pl egy németjuhász. Amíg rendesen foglalkozol vele és megvan a napi séta, addig nem lesz gond, de ha elkezd unatkozni akkor akár 3m is lehet a kőfal, meg fog szökni. Ne kérdezd, hogy hogyan, mert fogalmam sincs. Amikor az enyém szökött el, akkor hat kört mentem és képtelen voltam rájönni, hogy hogyan csinálta. Néha persze alapból is rájön a szökhetnék, viszont amikor megtalálod, akkor farkcsóválva fut feléd és nagyon boldog, hogy megtaláltad.

Egyszer elmentünk nyaralni és be kellett adni egy "kutyamegőrzőbe" (nem tudom a pontos nevét) A csávó azt mondta, hogy ő ilyet még nem látott. A kutya úgy próbált kimászni a 2 m magas vasrácson, hogy lépcsőnek használta a rácsfokokat.


Az agility jó, csak nyáron talán 25 fok fölött ezt a fajtát nem ajánlott futtatni, mert nagy a bundája. Enyémnek is olyan melege volt mindig nyáron. Volt, hogy nem is akart sétálni. Kivittem és lefeküdt az első fa alá. Ha meg mondtam, hogy jöjjön, akkor a második alá. Szóval a nyár néha felejtős náluk. Viszont ha van a kertben az a nagy locsoló, ami forog körbe, azzal vissza lehet hozni az életbe. Az enyém bármennyit képes volt ugrálni alatta.

A lakást meg ahogy érzed. Az enyém imádott mindent, ami retkes. Tiszta sár volt az egész kutya egy eső után. (volt háza, csak nem használta) 20cm hóban, esőben, jégesőben is kint aludt a földön. Ez tényleg az a fajta, amit lehet kint tartani, mert fázni azt biztos nem fog.

2010. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Mondd, milyen tapasztalat érdekel, szívesen válaszolok. A huskyk a világ legkedvesebb és legaranyosabb kutyái. Csak ezt nem mindenki tudja:)))
2010. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, volna időm vele foglalkozni és ezért is fogok jövőre távúti fősulira jelentkezni hogy legyen időm a kutyusra. A locsoló jó ötlet :D elég vicces lehet. Az hogy nem ugat hanem vonít éjjel, az szerintem már megszokták mert ott már megszokták a népek. Egésznap kutyacsaholás, reggeltől estig. Ami fura hogy pontosan fél kilenckor az egyik kutya ugatni kezd majd
2010. szept. 2. 16:04
 5/9 A kérdező kommentje:
a többi folytassa..de mindig pont fél kilenckor :D . Na mindegy, szerintem nem zavarná a szomszédokat. A lakásra azért gondoltam, mert nyáron azért mégis csak hidegebb van benn, mint kinnt.
2010. szept. 2. 16:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi kicsit összezavarodtam :DD *Szerintem már megszokták ott a népek*
2010. szept. 2. 16:07
 7/9 A kérdező kommentje:
Tapaszalat pedig olyan amit érdekesnek találtál ebben a fajtában vagy nagyon megfogott. Vagy bármilyen :)
2010. szept. 2. 16:09
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Ami megfogott? Hát ez jó kérdés. Mint a szerelem. Egyszerűen nem lehet ellenállni nekik. Jönnek, hízelegnek, bújnak. Nem tudom, igazán mi a legjobb bennük, úgy együtt az egész.
2010. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha mindent biztosítasz neki, akkor igen! Válaszd a szukát, és akkor semmi bajod nem lesz vele!
2010. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!