Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyátokat ti választ...

Menhelyi kutyátokat ti választottátok, vagy a kutya választott titeket?

Figyelt kérdés

2021. okt. 16. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Menhelyes tapasztalatból mondom, hogy ilyen nincs...

Amelyik kutya "kiválaszt", az mindenkit kiválaszt.


Imádom, mikor ilyenek jönnek és nem tetszik nekik, hogy a kutya mindig odafut hozzám, aki hetente sétáltatja meg esetleg eteti és nem őket rajongja körbe. Persze mindig visszaküldöm a kutyát és direkt nem simogatom stb. Legjobb mikor még nem is nagyon pedáloznak, hogy felhívják a kutya figyelmét...


Beszélj a gondozókkal, vidd a szimpatikus tulajdonságokkal rendelkező kutyákat sétálni, ismerkedj meg velük és válassz egyet.


A kutyámat is én választottam, mert különben jött volna az egész menhely.

2021. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Mindig én választom. Annál az egyszerű oknál fogva, hogy képtelen lennék odamenni és belenézni a sok reménykedő szempárba. Pénzzel támogatom őket, de az nekem nem megy hogy odamenjek. Mindegyik ugyanarra vágyik, egy szerető gazdira, egy szabadabb életre rácsok nélkül, nem bírnám ki hogy az én látogatásom is csak egy újabb csalódás legyen a többségnek.

A neten szoktam kinézni, szólok az ebrendésznek (nem menhelyről, hanem sintértől szoktam hozni) és egy állatorvos parkolójában találkozunk, oda hozza a kutyát.

2021. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Is-is. Én láttam meg a neten, írtam az egyesületnek, hogy mit tudnék biztosítani, milyen kutyát keresek, őt megfelelőnek látnák-e, és ha igen, szeretném személyesen is megnézni. Aztán találkozáskor egyből elfogadott, mikor elköszöntünk, egyből megindult utánam, úgyhogy ő akkor eldöntötte, hogy velem akar jönni.
2021. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
3-as vagyok, még annyit hozzátennék, hogy rajtam kívül elsőre mindenkivel bizalmatlan, ő nem az a kutya, aki mindenkihez odamenne.
2021. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Mi valasztottuk. Gyurottfeju bull tipusut akartunk a meglevo amataffunkhoz. (Ellenkezo nemut.)


Eloszor a meglevo kutyank nelkul mentunk . Kivakasztas utan kihoztak ,legugoltunk simiztuk azonnal. Kaptam szajrapuszit. 😁 Aztan a meglevo kutyaval is visszamentunk megbeszelesre es osszeneztuk oket. (Meglevo mindenkivel aranyos,konfliktuskerulo ,ha ot valaki nem kedveli,azt mi se akarjuk.) Azonnali jatsk volt kozottuk.


Aztan 5-odazorre vegul elhozhattuk a sinterrol. Azota is imadjuk oket. Zsenialisan okosak,tanulekonyak.


Mi mindenkepp csak gyurott szelesfeju bullt akartunk. (Sportolunk,visszuk oket.) Felnottet akartunk ,ne rajcsaljon. Ezt is teljesiti . Az 1-1,5 evnel fiatalabbakkal az a baj,hogy ragnak. Meg kicsik meg cukik meg levakarhatatlanok az ot simogatni akaro jarokelok.


Lenyeg ,hogy tudd,mit varsz el es annak megfelelo fajtat/fajtajellegut vagy kevereket vslassz.


Az ov kutyak imadjak a parancsteljesitest meg a lassabb futasokat,kotelhuzast.

A vadaszkutyak nem tudnak olyan jol parancsot teljesiteni. Nekik a vadaszat /kersses a letelemuk a futassal. Onallobbak,nehezebben fogadnak szot. A szofogadashoz joval tobb mozgas kell nekik.


Azon belul is tudd,h mennyi szabadlevegon vegzett sportot tudsz biztositani es annak megfeleloen valassz eletkort.

2021. okt. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A sinterre ugy mentunk,h a honlaprol mar kineztunk 5 kutyat.


En mindnek szimpi voltam,mert a meglevo kutyam nyers hallal jutalmaztam es a taskam is buzlott tole. 😂


Mindenkell ov kutyat akartunk masodiknak. Bulltipusut. Tetszik,ahogy ehezik a parancsolast. Azota is imadjuk es ok is imadjak egymast.

De termeszetesen meg a sinteren osszeneztuk oket,h megvan-e az azonnali szimpatia. A szoktatasban nem hiszunk. Ellenkezo nemuek.

2021. nov. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!