Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyátok van, és...

Milyen fajta kutyátok van, és miért őt választottátok?

Figyelt kérdés

2017. jan. 16. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Beagle (még a szüleim választották, amikor én és tesóm kicsik voltunk), németjuhász (ő teljesen a sajátom, és azért mert amikor kicsi voltam volt egy fekete németjuhászunk, akivel együtt nőttünk fel)
2017. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekünk papillon fajtájú a kutyánk, és azért ezt a fajtát választottuk, mert a hosszú szőre ellenére nagyon minimális a szőrhullása, ragaszkodó, kedves, játékos, szereti és bírja a hosszabb túrákat és persze nagyon szép is.

A másik kutyánk egy kaukázusi, akit nem ajánlok, mert csak a baj van vele.

Viszont házörzőnek tökéletes.

2017. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Skót juhászom van, mert ez a gyermek kori álomfajtám.
2017. jan. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem DDR munkavonalú németjuhász kutyám van.


Azért németjuhászt akartam mert hűséges,okos és teljes mértékben illik az életmódomhoz. De elhányom magam mikor látom szegény show vonalas német jucikat. Illetve nekem többre van szükségem. Ezért lett DDR típusú munkavonalú.


Volt egy mentett staffim. Minden meg volt benne ami kellet. Ami még jobban sürgetett az a szomorú arca volt a menhelyen. És hogy mikor láttam hogy megérte? A második napon, mikor már ő jött oda hozzám hogy játszunk mert akkor éppen nagyon szomorú voltam.

2017. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Orosz fekete terrier

Kan,ivartalanított

Nagy kutyát szerettem volna akiben van védőösztön és nálunk egyedi de full szeretet a gazdái felé

Meg azért mert hasonlít a gyerekkori kutyánkra aki egy schnauzer-kuvasz kevérék volt.

2017. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mudi. Azért döntöttem mellette, mert amikor elolvastam a fajta jellemzőit, kiderült, hogy egy átlag mudi pont olyan, mint én :D

Így lett mudim és már tudom, hogy jól döntöttem <3

2017. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Most menhelyi staffim. Miért őt? Mert ő volt, akibe beleszerettem a menhelyen, és megfelelt egyéb fontos szempontoknak is (pl. tudtam, hogy nem fogja megölni a cicámat itthon).

Korábban dobermannjaim voltak, ez a kedvenc fajtám. Számomra a kutyák királya. Mikor az utolsó dobim elpusztult, 1 évig nem volt kutyám, viszont elkezdtem menhelyre járni sétáltatni. Így érlelődött meg lassan, hogy most egy menhelyi kutyám lesz. Nem bántam meg a döntést :)

2017. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Jack Russel Terrier kan


Azért, mert a tenyésztő küldött nekünk képeket amikor meg nem választottunk, hogy segítsen dönteni es láttam, hogy (az en kutyám) az egyik kölyök belemaszott a tálba es ugy evett a többi meg szep rendezetten.


Na akkor mar tudtam, hogy Ő lesz az 😂😂😂

2017. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Cavalier. Kimlen a sarkanyhajo versenyen volt kint egy lany a kutyajaval. Teljesen belezugtam. Utanaolvastam. Szerelem.
2017. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Most egy labi-vizsla-jelleg keverekem van, aki egy tipikus lovardai "balesetből" származó kutyus. Ismeritek az embereket, kell egy kutya a tanyára, de ivartalanitani, figyelni rá luxus, tüzeléskor pedig a versenyen összeakad egy vizslával, hát születik hat tündéri kölyök 😍 A tulaj persze tajtékzik, be akarja adni őket a gyepire, két lovas elvitt egyet-egyet, egy az oktatóé lett, maradt 3. Akkor jött a döntés, hogy ha két nap múlva nincs helye a kutyáknak mennek a gyepire. Na... Tinédzser lelkem meg volt őrülve, mentem haza a szüleimhez, kértem hozzuk haza őket - a másik kettő mellé 😂. Anyukám pedig közölte, hogy majd kitalál valamit. Ebből az lett, hogy kettőt el tudtunk szerezni a kolleganoinek, egyet pedig kiharcoltam magamnak, ő a világ leghálásabb blökije, bár a kölyök kora felért egy feng shui udvar átrendezéssel 😁 Szóval teljesen véletlen, minden tervezés nélkül került hozzám, nem is passzolunk annyira, hisz ő nem egy munka jellegű kutya, én pedig a német juhászomtól megszoktam hogy bármit megtanul 2 perc alatt és nagyon intelligens, ezen felül pedig hajlamos dominanciára, hát a keverék drágám hozzá képest kevésbé szereti az agytornáztatást, és az ő számára az én szavam minden körülmények között szent és mondhatni az anyukájának tekint. Mig a német juhász élt, tőle könnyebben tanulta meg a különböző feladatokat, és ha nem volt biztos a dolgában elleste őket róla, ma már, hogy elpusztult világi haverja nincs ilyen segítsége, de mivel idősödik ő is, inkább a sétákra, játékra hagyatkozom, nem nyúzom új feladatokkal.

Egyébként általa van rálátásom, milyen egy abszolút családi kutya, játékos, imádja ha szeretgetik - nemetjucim pl nem volt ilyen bujos, csak ha agyban meg volt elegge kérdezve utána hagyta a dögönyözést -, egyáltalán nem agresszív a többi kutyával, ha támadjak akkor sem, gyerekek is nyúzhatják, mindent tur es boldog hogy foglalkoznak vele.

Nekem aki volt nemet juhaszom imádtam, állandóan feladatokkal traktáltam, mar a vegen nem tudtam mit talaljak ki neki, a keresgelestol kezdve az agilityn at az apportig mindent szeretett, különböző trukkoket tudott, es kellett hozza egy határozott fellépés, tehát hozzam abszolút az ilyen munka kutyák passzolnak, és ha ugy lesz, a következő is mindenképp német juci lesz, viszont ez a labi-vizsi keverékem most új élmény, ot is nagyon imádom, egy igazi szeretnivaló gentleman.

Azért írtam litaniat, mert ki akartam hangsúlyozni hogy sokan beleesnek abba a hibába h tetszés alapján választanak kutyát, viszont ha ember es kutya igényei eltérőek, sokszor gondot okozhat. Pl nekem egy időben gondot okozott megérteni hogy a keverek nem olyan szívesen műveli az ilyen agytorna jellegű feladatokat, o inkább azt akarja hogy szeretve legyen és egy picit monotonabb de felfedezos sétával jobbat teszek neki,mint a trükkökkel. A nemet juhász meg seta közben is igényelte a feladatot különben halálra unta magát.

Szóval csak azt akartam mondani h szép dolog a spontán örökbe fogadás és az is ha tetszik egy fajta, de ha az igenyek nem közösek akkor felmerulhet probléma. Ezért fontos hogy ismerd a kutya igényeit mielőtt veszel\elhozod a menhelyről, mert sokszor a tutujgatni szerető gazdik melle nyúlnak egy határozottabb kézbe valo kutyával, tok mast csinálnak vele, mint ami ot lefarasztja es erdekli, aztan ha a kutya feltalálja magát meg megy a pánik es az értetlenkedés. Gondolom te is hasonló okbol, tájékozódásként tetted fel a kérdést. Ha nem akkor bocsi a kisregényért ☺

2017. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!