Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóknak kezd extrém hosszú...

Tacskóknak kezd extrém hosszú orruk lenni? Más is észrevette?

Figyelt kérdés
Régebben (8-10 éve) nem láttam ennyire aránytalanul hosszú orrú tacskókat. Most minden másodiknak az orra jóval előrébb van, mint az alsó állkapcsa. Némelyiknek már szinte kos orra van, kicsit lefelé ível és nincs stopjuk. Rámentek a tenyésztők az extrém külsőre? Ez a kívánatos mostanság?

2021. okt. 20. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Ettől ilyen aranyosak. :)
2021. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem 20 éve is ilyenek voltak.
2021. okt. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Egyre hosszabbak is,egyre laposabbak is,mert erre van igény ma már,nem a vadászkutya tacskóra.

Ezért undorító ez a küllem vonalazás.Minden minél szebb és egyedibb próbál lenni annál betegesebb.

2021. okt. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos igen. Ezt a külsőt próbálják egyre jobban kitenyészteni hosszú orr, rövid láb és hosszabb test. A kutyák folyton változnak az igény szerint szegény németjuhász is ezért lett csapott fenekű.
2021. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

És az a baj,hogy a németjuhász nem csak,hogy csapott fenekű,egyre csottabb fenekű lesz.

Sokan amikor ránéznek egy munkavonalas németjucira meg sem tudják mondani,hogy milyen fajta.

Mondanak mindent.Keverék,farkaskutya,nem tudja..

Pedig AZ az igazi németjuhász! A Rex féle csapott hátú vöröses már egy "új" stílusú modern németjuhász volt akkoriban.

Küllemesek szinte csak a csapotthátút tenyésztik.

2021. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Igen, valóban így van. Hosszabb orr, hosszabb, nyújtott test (ami nem tudom mennyire tesz jót a gerincnek). Az én munkavonalas szálkás tacskómat pedig folyton lekövérezik, mert a mai divatnál sokkal robusztusabb, mokányabb testalkatú, széles háttal, izmos farral.
2021. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem élőben nem annyira vészes. Régen kevésbé volt ennyi kreatív fotós, mint manapság, talán emiatt annyira csalókák a képek.
2021. okt. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!