Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok olyan közepes vagy...

Tudnátok olyan közepes vagy nagy méretű és hosszú szőrű kutya fajtát mondani ami tartható panel lakásban?

Figyelt kérdés

Nem első kutyás vagyok de nem volt még tenyésztőtől kutyám.

Nem szeretnék pici kutyát mindig nagy kutyáink voltak de nyilván Kertes házban, most már egyedül élek. Skótjuhászt szerettem volna mindig is de tudom hogy a juhász kutyáknak biztosan kényelmetlen kis helyen még akkor is ha gyakran viszem le. Viszont hasonlóan hosszú szőrű kutyát szeretnék



2021. szept. 19. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Afgán agár, közép vagy óriás uszkár


A skót juhász is jól elvan lakásban, főleg 10 éve, mikor divat volt, sokan tarottak. Az első fajták egyike volt, akit "felkarolt" a kiállítások világa, így jóval kisebb a mozgásigénye, mint egy átlag terelőnek, nem is lehet már velük dolgozni, de nagyon jó társak a mindennapi életben.

2021. szept. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
A hosszú szőrű skót juhászok nem túl aktívak. Tökéletesek lakásba. Ma már munka vonal gyakorlatilag nincs belőle, a küllem vonal pedig ösztönben, aktivitásban nem erős, nem igényelnek közel sem annyi munkát, mozgatást, mint egy munkásabb border vagy egy smooth collie.
2021. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem hosszúszőrű németjuhászom van, vígan elvan a lakásban. :)
2021. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem soft coated wheaten terrierem van bár skót juhásztól teljesen más habitus.


El van panelba. Nem hullik a szőre,de kozmetika igényes. Természetesen reggel 40-45 perc aktív séta. Meló után 1-1,5 óra. illetve itthon mentális fárasztás,játék. Este meg még 15 perc. Hétvégén kirándulunk, hétvégén jutok el vele a kutyafuttiba is. Más kutyákkal való játék teljesen kiüti mindig :D


Terrier lévén makacs,de szeret tanulni :)

2021. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
A hosszú szőrű skótjuhász igen is elég aktív, sokat kell vele sétálni, játszani, lefárasztani. Attól hogy kiállításokon van még nem jelenti hogy a terelő ösztön nem lenne meg bennük. Tartanak lakásba is de én nem javaslom, inkább egy kisebb fajtát vegyél - yorki, bishon, spániel. Nekem colliem van , heti 2 kutyasuli, napi 2 séta,labda stb. családi házban lakunk, de még így is néha kevés neki.
2021. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért a border colliet ne keverd a skót juhásszal.Angolul az is egy Collie,de rég nem terelő kutya és még kevésbé munka kutya.Egyáltalán nem is olyan aktív fajta mint amilyennek leírtad,teljesen átlagos mozgásigénye van.A Sheltie-nek is.

Jól el vannak lakásban.Az Afgán agár,az uszkárok,a standard schnauzer,az Újfundlandi (de ennek hatalmas helyre van szüksége odabent,kb egy kanapényi helyet foglal el a kifejlett kutya),a Bedlington terrier (van már teny.),a golden retriever (na ő már aktívabb)..

2021. szept. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem keverem a borderrel ,skót juhász tenyésztő vagyok, így van némi közöm a fajtához és tudom milyen igényei vannak. Valószínű neked még nem volt ilyen kutyusod. A collie nem a bordert jelenti, hanem a skótot. De lehet jobban értesz hozzá. A mai napig terelnek mindkét fajtával, én is viszem az enyémeket.

Amúgy egy panel lakásba csak szenvedés nagy vagy közepes kutyát tartani.

2021. szept. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A hosszú szőrű német juhász még tetszik de terriert nem szeretnék, esetleg ha lesznek rágcsálok a lakásában 😂

Kedves 5-ös!

Már döntöttem és több mint valószínű hogy skótjuhász lesz.

Nekem törpe kutya nem kell egyáltalán nem tetszik.. nagyrészt itthonrol dolgozok szóval rá érek vele foglalkozni és az hogy panelnben állatkínzás nagy kutyát tartani állatkínzás... Láncon tartani inkább állatkínzás mert akik megkötik alltalában nem engedi el.

Az meg hogy most panelben lakom csak átmeneti és nem akarok 5-6 évet várni hogy legyen kutyám holott mindig is volt és hiányolom.

Az meg hogy tenyésztő vagy így hasraütésre inkább csak úgy tűnik hogy azért mondtad hogy mindenféle képen neked legyen igazad. Így nem is fogok neked hinni.

2021. szept. 21. 19:33
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Hogyne,skót juhász tenyésztő.Egy kérdéssel arrébb még állatorvos és kutya tréner voltál.Tessék aludni pistike,vége az esti mesének.
2021. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!