Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellene tegyek ebben a...

Mit kellene tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy 13 eves kistestu kutyam, aki hetfo reggelre elkezdett santitani. Ilyen mar volt egyszer a nyaron, akkor is meg most is adott valamit neki a doki es viszonylag helyrejott. Kedden kezdodtek az "igazi" problemak, mert nem akart enni, es nagyon kedvtelen is lett. Nagy nehezen nehany falatot vegul megevett de gyakorlatilag semmit, kozben pedig a laba sem javult szamottevoen. Tegnap az orvos adott neki hashajto-szeru dolgokat,mert a sok fekvestol meg nem evestol az emesztese nem az igazi. Az lenne a kerdesem, hogy (az orvoson kivul,az adott) en mit tehetnek erte? Egyedul inni szokott sokat, azt mindig adok neki, meg gondoltam ra, hogy lassan "megsetaltatom" a levegon, mert ahhoz talan meg kedve is lenne. A nagyobb baj viszont, hogy elkezdett leggyengulni a nem evestol, es azt mondta a doki este hogy ne nagyon adjunk neki kajat, amugy sem tul sovany, de azert en aggodom, hogy mibol lesz igy ereje barmihez is?

Bocsanat, hogy picit hosszu lett, de ez a story roviden.Tudom azt is, hogy mar nem fiatal, de vasarnap este meg teljesen jol volt, a korahoz kepest pedig nagyon jol tartja magat, ezert allok ertetlenul, hogy mi tortent.



2021. okt. 22. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kéne egy másik doki, mert úgy tűnik ez a doki nem vizsgálta ki.

Röntgen kéne, hogy lehessen tudni milyen eredetű a probléma, de valószínűleg több dolog is lehet a háttérben egy 13 éves kutyánál.

2021. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rég meg kellett volna vizsgálnia,hogy miért sántít.

Diszplázia,sérülés,ízület vagy porc problémák,valami egyéb probléma miatt kezdődő bénulás,húzódás,sorvadás..

Bármi lehet.Egyik felére műtét a megoldás,másik felére gyógyszerek és kenőcsök,valamelyikre mozgás és terápia,valamelyiket melegen kell tartani (diszplázia),valamelyiket meg pont hogy nem lehet (gyulladás)..

2021. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit fura, nem eszik kedd óta és kap rá hashajtót?


Mi baja van egyáltalán?


Szerintem is ki kéne egy alaposabb vizsgálat. Az öregedés önmagában nem betegség, lehet a kutya kicsit lassabb stb. de ha tüneteket produkál azt minden esetben komolyan kell venni és nem a korra fogni (tudom nem tetted ezt, meg az orvos sem). Na szóval ki kéne deríteni mi a baja, lehet hamar helyre jönne a célzott kezeléstől.

2021. okt. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Labor, hasi UH a minimum ilyenkor, ez utóbbi jó szakembernél, mert hiába van egy rendelőnek uh készüléke ha a kezelő nem jó képalkotásban. A hasi uh mellett szív uh is lehet, együtt a kettő ált. olcsóbb, és hamár alapon érdemes mindkettőt.

Ha ezek elmaradtak ott az orvossal nagyobb gondok lehetnek. Vidd máshová!

2021. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Na szóval ki kéne deríteni mi a baja, lehet hamar helyre jönne a célzott kezeléstől."


Ez a lényeg, semmi más.

2021. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom,sok igazsag van a valaszokban,kezdem en is ezt erezni
2021. okt. 22. 13:30
 7/7 G..zsofi válasza:
100%
Mar jobban van? (Tudom azota eltelt sok ido)
2022. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!