Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vadász tényleg kilőheti...

A vadász tényleg kilőheti erdőben a kutyát?

Figyelt kérdés

Sose láttam még erdőbe kutyát pórázon, a mellettünk lévőbe terápiás és szolgálati kutyákat viszenek lefuttatni,szóval erről úgy látszik nem csak én nem tudtam.

Vagy ez csak ilyen elméleti dolog?

De a lakótelepen akkor miért senki nem lövi ki a póráz nélkül rohangáló agresszív, mindenkihez odarontó kutyákat valaki?



2021. okt. 23. 19:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
28%
lője is ki semmi keresni valója ott egy kuytának
2021. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
35%

20! igen de a hivatkozott törvény magasabb rendű (mivel törvény), mint a rendelet, ezért ez a pontosítás jogilag nem sokat ér, mivel ez a törvénybe nem került bele nem tekinthető relevánsnak, éppen ezért joghézag.


Ettől függetlenül én is pontosítanék, persze elég egyértelmű, hogy az esetek túlnyomó többségében a póráz nélkül sétáltatott kutyára rá lehet húzni, hogy felügyelet nélkül lett közterületre bocsájtva, de jogilag nem tekinthető teljesen egyértelműnek, nem támadhatatlan. Más kérdés, hogy mindezt (még magát a törvényt is) felülírja a gyakorlat (hány póráz nélkül sétáltatott kutyát látunk nap mint nap és ebből vajon hány gazda kapott már büntetést), de félreértés ne essék, én a magam részéről egyetértek azzal, hogy se a lakótelep utcáin az autók között, se az erdőben a vadak között nem kéne póráz nélkül sétáltatni, márcsak a kutya érdekében sem, de az, hogy én ezt gondolom még nem fogja törvény előírni :)

2021. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
87%

Azért ezt olvasd el, 22-es, nem kell mindennek belekerülnie a törvénybe:

[link]

2021. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!