Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért remeg a kutyám?

Miért remeg a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 14 éves vizslám, és néha csak úgy el kezd remegni de egy nagyon rövid időn belül abbahagyja.

Ötletem sincs miért lehet, teljesen ugyanúgy viselkedik közben mint álltalában, étvágya van, és még mozgékony is. Ja és hideg sincs. csak arra tudok gondolni hogy esetleg fájdalmai lehetnek. Szerintetek hívja dokit?



2021. okt. 25. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Idegrendszer már gyegébb, keringése sem olyan mint egy fiatalabbnak plusz hideg van.


Nekem is van 10 éves palotapincsi, az is remeg, meg már van hogy szorulása is van.

2021. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Adsz neki valamilyen idegrendszert támogató kiegészítőt?

Már csak a korából kiindulva sem volna rossz.

2021. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem adok neki semmi gyógyszert csak ha orvos nem írt fel. A hideget csak azért nem gondoltam mert mindig bent van a lakásban.
2021. okt. 25. 10:51
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

A táplálékkegészítők nem gyógyszerek, nem kell orvosnak felírnia. A B vitaminok jót tesznek az idegeknek.

Attól pedig, hogy te nem fázol a lakásban, egy idős kutyának más a vérkeringése.

2021. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Azért egy kutya se fázik 20-23 fokos lakásban. Hiába öreg, plusz ha fázva, tartósan remegne.

Viszont a vitaminokat/táplálék kiegészítőket szerencsés lenne átgondolni. Pont olyan, mint amikor az ember szed vitamint. Nem gyógyszer, viszont a szervezetét támogatod.

2021. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem mindegy, hogy min fekszik. Ne kövön vagy parkettán feküdjön, hanem legalább szőnyegen, mert fel is fázhat, ami idős korban még rosszabb. Az én kutyám is 14 éves, néha ő is remeg, de nem jellemző, amúgy meg jön sétálni heti 2-szer, bár ő nincs egyedül, mert van rajta kívül még kettő kutyus. A sajátomon azt vettem észre, hogy elsősorban akkor remeg, ha nem a szőnyegre fekszik, hanem a kőre.
2021. okt. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Vettem neki ilyen külön "kutya kanapét" plusz azon még van egy takaró. Azért nem tudom elképzelni hogy fázna mert nem remeg folyamatosan, csak néha elkezdi, majd abbahagyja. A vitamin dolgot meg megpróbálom majd, köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 25. 12:40
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Mikor remeg? Úgy értem, hogy pl. amikor feláll és utána , mozgás közben vagy akár fekvő, nyugalmi helyzetben is?
2021. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Főként amikor fekszik, ha odamegyek sokszor felül (megszokásból) és akkor is, de ezek fél percnél tovább nem szoktak tartani. Sőt, addig sem.
2021. okt. 25. 14:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyankor, amikor pl sokat feküdt és felül/feláll, akkor ezt normálisnak mondanám egy idős kutyánál. Gyenge már, nem fiatal. Nehézkesen mozog.
2021. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!