Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves mellé, lakásba milyen...

5 éves mellé, lakásba milyen kutyust ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van elképzelésem, de nekünk eddig csak nagytermetű kutyáink voltak a szüleimnél családi házban. Nem nagy mozgásigényűt szeretnék, hisz lakásban élne, nem futkorászhatna akkor mikor akar. Illetve az is érdekelne, hogy mi az az ár, ami nem szaporítókra utal? Miket kell kérni, hogy tudjam, jó helyről jön a kutyus? Nyilván oltás, chip, féregtelenítés, ezt tudom, de ezen kívül mire kell még figyelni?
2021. okt. 28. 22:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
26%

Őszinte leszek: én lakásba, gyermek mellé semmilyet. Inkább akváriumot ajánlanék, a halak is nagyon szép állatok és egy gyermek naponta órákat tud bennük gyönyörködni.

De ez csak az én véleményem természetesen.

2021. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
csak úgy mondom, hogy nem én pontoztalak le, de bárki is volt, egyetértek vele...
2021. okt. 28. 22:35
 3/39 anonim ***** válasza:
80%

A kistestű kutyák között a terrierek általában apró termete ellenére mozgékony. Egy cavalier spániel nem igényel napi 3 órás sétákat és gyerek mellé sokkal jobb mint egy csivava.

Az agarak nagytestűek, és ha meg van neki a napi sprintje, utána kanapé kutya válik belőle. Ezt egy fél órás sétában lehet neki biztosítani. A whippet ugyanez, csak kisebb termettel. Viszont nem tudom az agarak mennyire gyerek kompatibilisek.

Francia bulldog, Boston terrier szoba kutyák, nem nagy mozgás igénnyel.

De attól még, hogy nincs akkora mozgás igénye, mint egy labradornak, attól még kell nekik a napi 3-4 séta.

Hogy érted, hogy mi az az ár, ami nem szaporítóra utal?

Ha megvan a fajta, keresel kenneleket. Ha nem kennelből veszed akkor mindenki más "szaporítónak" számít.

Ha azt látod, hogy 30 ezerért adja, oltással, chippel ellátva, akkor ő nem az a szaporító, aki valami hatalmas haszonért csinálja, mert az a 30 ezer éppen a költségeket takarja.

Ha olyat látsz, hogy tk nélkül 100-250 ezer, na az szaporító, jól felfújt árakkal csak azért mert divatos fajta, és 20 ezerrel olcsóbban adja mint a tenyésztő (cavaliereknél láttam ezt, de az összes divatos fajtánál van ilyen)

Ha biztosra akarsz menni, akkor kenneleket keress. (Jófogáson csak tenyésztő hirdethet állatot árral együtt, ott ha ki van írva az ár, akkor tenyésztő az illető).

Felír számot érdemes kérni ha nem tenyésztő az illető.

Kérdezd meg, hogy meg lehet-e nézni személyesen a szülőket vagy a kölyköket, ha nem, az gyanús.

Nemrég mi is hirdettünk kiskutyákat, igen, szaporítónak számítok így, tudom, de az én példámból tudom, hogy lehet találni olyan embereket is, akik a szívüket kitették, hogy a meglepetés kölykök a lehető legjobb ellátásban a lehető legjobb gazdához kerüljön.

2021. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim válasza:
19%
Pedig az első válaszolónak igaza van. Családi házban még oké, ott el tud menekülni az őt gyötrő, ordibáló, rohangáló gyerek elől, de egy kis lyukban mégis hová? Egy újabb szerencsétlen, szétbarmolt idegzetű, naponta kétszer 2 percig rabláncon "sétáltatott" kutya... Az ilyen embereknek milyen lelkivilága van, de most komolyan....
2021. okt. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
10%
Minek neked kutya lakásba?! Látom nem bírsz magaddal!
2021. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

"az őt gyötrő, ordibáló, rohangáló gyerek"

mondjuk ha te csak ilyet ismersz, akkor tudlak sajnálni. Vagy magadból indulsz ki, akkor meg...



3, köszi

2021. okt. 28. 23:03
 7/39 anonim ***** válasza:
64%

Az agár nem rossz ötlet, van egész nagy pl.: afgán agár.

Van egész kicsi pl.: olasz agár.

A nyomott orrú kutyák is jók lehetnek, pl.: francia bulldog, mopsz.

Egy tenyésztős kutya 150ezertől kezdődik, de pl.: a mopsz 200-250ezer, a francia bulldog is.

Az afgán akár 300+ szintén, az olasz agár 250ezer környéke.

A tenyésztő minden kutyájának van chippje, oltása, szűrései különböző betegségekre (pl.: diszplázia), papír a származás igazolásáról, stb.

2021. okt. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
28%

#1 vagyok, nem azért írtam azt, amit, mert bántani akartalak... azért is hangsúlyoztam, hogy saját vélemény, hogy én nem ajánlanák semmilyet, amiből mondjuk érthetetlen a lepontozás. Szóval azért írtam mert szerintem senkinek sem kényelmes udvar nélkül összezárva egy lakásban lenni. Se a gyereknek, se a kutyának, se nektek. A gyermek még kicsi, felügyelet nélkül nem lehet ott hagyni, akkor sem, ha a kutyust hiperszuper vérvonalból veszed. Még nem tudja hogyan kell bánni az állatokkal, a kutya pedig ösztönösen odakaphat, ha megharapja mit csinálsz?

Aztán ugye nem elég a folyamatos figyelem rájuk, külön külön is foglalkoznod kell, a kutyát minden nap sétáltatni, a gyermekkel pedig játszani, nevelni, tanítani. Kertes háznál ha kimarad a héten egy séta nem probléma, de lakásban igen.

Aztán ott az anyagi vonzata. Egy kutyára is rengeteg pénz kell. Vagy 150 ezer megvenni, meg még betegségek esetén gyógyíttatni, a Brit Care is drága. Ha nektek belefér ez a plusz kiadás és perpill sok szabadidőd van (mert bírni kell idővel is), akkor jó. Csak jól gondoljátok át mivel jár, hogy felelős döntést tudjatok hozni.

Nyilván ti tudjátok a helyzeteteket, nem én.

2021. okt. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván egy 5 éves gyereket amúgy sem hagynak felügyelet nélkül, tehát alap, hogy a kutyával sincs összezárva egyedül.

Rengeteg fajta van, amelyik csak lakásban tartásra alkalmas, így ez a "lakásban kutyát tartani állatkínzás" felfogás nagyon is elmaradott és egyszerű emberekre utal. A 30-40 évvel ezelőtti primitív paraszti nézetből maradt meg sajnos, ahol azt hitték, hogy a kutyának a láncon a helye.


Az agár jó választás lehet, társasági kutyák közül a bichon, mopsz lehet még ideális. Bár a mopsznak nagyon erős a vedlése. Francia bulldogot nagyon nem javaslom, rengeteg a kemény, agresszív egyed köztük és nem egy elég hiperaktív is.

2021. okt. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
81%

Kistestű kutyát gyerek mellé semmiképp sem ajánlok. Rossz látni, ahogy bánnak velük…vagy akkor tanítsd meg a gyereket arra, hogy nem gyötörjük szegény állatot.


Pl. a cocker spániel gyerekek mellé tökéletes kutyus, lehet szeretgetni és türelmes, lakásban is jól elvan, de persze sokat kell vele sétálni.


#9 “Rengeteg fajta van, amelyik csak lakásban tartásra alkalmas, így ez a "lakásban kutyát tartani állatkínzás" felfogás nagyon is elmaradott és egyszerű emberekre utal. A 30-40 évvel ezelőtti primitív paraszti nézetből maradt meg sajnos, ahol azt hitték, hogy a kutyának a láncon a helye.”


Ömm, szerintem itt senki nem arra gondol, hogy láncra kéne verni a kutyát, hanem hogy egy kertesház sokkal ideálisabb környezet nekik. De a lakás is teljesen jó, ha zöld övezetben tudnak vele minden nap sétálni (a belvárosi betondzsungelben szerintem egyenesen állatkínzás kutyát tartani, szerencsétlen csak az aszfaltot ismeri, ami nyáron még forró is).

2021. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!