Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves mellé, lakásba milyen...

5 éves mellé, lakásba milyen kutyust ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van elképzelésem, de nekünk eddig csak nagytermetű kutyáink voltak a szüleimnél családi házban. Nem nagy mozgásigényűt szeretnék, hisz lakásban élne, nem futkorászhatna akkor mikor akar. Illetve az is érdekelne, hogy mi az az ár, ami nem szaporítókra utal? Miket kell kérni, hogy tudjam, jó helyről jön a kutyus? Nyilván oltás, chip, féregtelenítés, ezt tudom, de ezen kívül mire kell még figyelni?
2021. okt. 28. 22:13
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
25%
Aki az agarakat ajánlotta annak volt is agara vagy csak olvasta, hogy kanapékutyák? Mert egy kölyök agár az pont nem a "Nem nagy mozgásigényű" kategória. Kölyök korban pörögnek, sok mozgás kell nekik, és igaz hogy felnőtt korban már lustábbak, de a napi mozgás akkor sem a póráras sétákon merül ki. Az agárnak futni kell! Ha nem is minden nap, de egy héten legalább 3-4szer biztos. Vagy agárpályán, vagy nagy kertben, vagy kivinni a határba egy mezőre ahol biztonságos. A legtöbb kutyafuttató nem alkalmas erre. Aki ezt nem tudja biztosítani annak nem való a fajtacsoport szerintem.
2021. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
0%

#11

Ezen én is meglepődtem, hogy agarat ajánlott valaki lakásba xd Az emberi önzőség határtalan, nem azt nézik, hogy a kutyának mi jó, csak hogy saját maguknak mi kell…


Az olasz miniagár jó lakásba, de egy nagy agarat semmiképp sem ajánlanék oda én sem. Meg mondjuk azt se felejtsük el, hogy az olasz agarat cukisága miatt szétszedné a gyerek. Ezért nem ajánlanám a kicsi kutyákat, legjobb, ha a gyerek nem tudja megemelni.

2021. okt. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
79%

Az agárnak futni kell - napi kb háromszor 10 percet sprintben, aztán nyugodt lesz.

És az agarakat az aljszőr hiánya miatt tilos kint tartani!

2021. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy ti 5 éves gyereket láttatok már? :D Csak mert ők már tök értelmesek, és felfogják, hogy mit nem szabad csinálni a kutyával, ha szépen elmondod nekik. Egy 5 éves már nem a húzom a fülét meg kinyomom a szemét szinten van egy állattal. Már persze ha meg van nevelve, és nem egy vadember.

Kérdező, nekem 6,5 és 3 éves gyerek mellett van egy 20 kiló körüli bull keverékem menhelyről, fél évesen került hozzánk. (Halkan jegyzem meg, hogy a 3 éves is tud normálisan bánni az állatokkal, sőt, másfél évesen se bántotta a kutyát, mert úgy lett tanítva, hogy az állatokat simogatjuk). Igaz, kertesben lakunk, de az idő 90%-át bent tölti a kutty. Szerintem jó választás volt, nem túl nagy, de nem is egy kis törékeny kutya, ellenben nagyon nyugodt és nem túlzottan mozgásigényes. Mármint persze szeret sétálni, meg játszunk vele az udvaron, de nem kell naponta 5 órát futtatni ahhoz, hogy normális legyen.

Nem azt mondom, hogy válassz bullt, de ha alapból inkább a nagy kutyákat preferáljátok,a közepes méret talán jobb lehet nektek, mint a 3 kilós szőnyegcirkálók. Ezen kívül kevésbé mozgásigényes fajtát válassz, ami nyugis természetű. A spániel nem rossz ötlet, de ha tetszik nektek pl az uszkár, az is jó lehet, okos és kedves, nyugodt természetű (nekem nem jön be küllemre, de hátha nektek igen).

2021. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

agarat semmi esetre sem vinnék lakásba, ennyi eszem nekem is van, hiába ajánlották, de azért köszi a megerősítést :)

bichonne és yorkie van számításban nálam egyelőre

2021. okt. 29. 09:32
 16/39 anonim ***** válasza:
85%

Az agár a rövid szőre miatt pont nem tartható kint, de kölyökkorban tényleg nagyon pörögnek, van itt a lakótelepen egy, amelyik még fiatal, meg van felnőtt is, én nem a lakás miatt nem ajánlom, hanem gyerek mellett nem biztos, hogy van rá energiátok.

Egy 5 éves gyerek meg azért nem az a nagyon kutyanyúzó kategória, ennyi idős gyereknek már meg lehet magyarázni, hogyan bánjon szépen a kutyával, és meg is érti, pár éven belül iskolás.

Kérdező, mekkora a lakás? Mert ez is számít.

Kölyök kutyát akartok kizárólag, vagy felnőtt is szóba jöhet? Mert akkor mondjuk menhely, fajtamentés is lehet, ha felnőtt is lehetne.

2021. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Rajta van a listán a yorki is…

2021. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
85%

Csak yorkiet ne...nem tudom tisztaban vagy-e kerdezo a fajtaval, de nem igazan hiszem, hogy a leirtak alapjan nektek valo lenne.

Egyreszt gyerekekkel nehezebben jon ki, bar ez nyilvan neveles kerdese is, de masreszt eleg nagy a mozgasigenye.

Es nem kene megfogadni hulyek tanacsat, az agar nem kinti kutya! Mar hogy lenne az? Hat megfagy telen! Na meg az ember kozeleben szeret lenni egyebkent is.

2021. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
84%
Ja, amúgy a yorki tényleg nem szereti a gyerekeket. Akkor inkább a bichonne.
2021. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
41%

#18

Miért nem fogjátok fel, hogy csak mert valaki nem lakásba, hanem KERTESHÁZBA ajánl kutyát, az nem azt jelenti, hogy kint tartaná az udvaron, hanem hogy ki tudja engedni napjában többször rohangálni? Lehet nincs ideje minden lakásban élő embernek napi 2-3 órát sétálni a kutyával, de ettől még az igényelné a mozgást. Ezért nem ajánlom az agarat lakásba, csak akkor, ha időmilliomos a gazdi.

2021. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!