Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kiskutyámmal?

Mit tegyek a kiskutyámmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 7 hetes Németjuhász kiskutyám.

Igyekszem úgy nevelni, hogy etetés közben ne morogjon vagy ne kapjon oda. Eddig nem is volt semmi baj, de ma miközben evett és simogattam rám mordult és majdnem oda is kapott. Ha a tálját fogom, vagy a kezemből etetem nem bánja, kicsit gyorsabban eszik, de ha simogatom a hátát vagy a fejét azonnal vicsorog és morog. Van mellette két öregebb kutya, akik hasonló módon reagálnak. Nem együtt etetem őket, teljesen elzárva, kaja csak akkor van előttük, ha etetési idő van, semmi módon nem érintkeznek közben.

Volt már kutyusom, ő egy közepes termetű keverék volt de vele sosem volt ilyen bajom, lassan 6 éves és sosem csinál ilyet, ugyan ezzel a módszerrel idomítottam.

Aki ért hozzá vagy volt ezzel tapasztalat tudna segíteni?



2021. nov. 3. 15:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom miről beszélnek itt az emberek,hogy ez normális.Itt semmi nem normális.

1.Mit keres nálad egy 7 hetes kiskutya? Gondolom már egy hete simán nálad van,6 hetesen hoztad valami szaporítotól a németjuhász jellegű keverékedet,aki jóformán semmilyen szocializációs alapot nem tudott az anyjától elsajátítani.

2.Az étel agresszió egy komoly gond,és nem csak nála,minden kutyánál kezelendő probléma.

Nincs a világon az az indok ami miatt azt mondhatnánk,hogy normális,ha egy kutya morog és oda akar kapni,mert te hozzá értél evés közben.Félti az ételét,jelzi,hogy hagyd békén,de ez nem normális kicsit sem.


Van olyan helyzet amiben k*rvára meg fogjátok szívni,ha a kutya étel agressziós.Ha olyat eszik amit nem szabad,ellopott valamit,vagy megakad valami a torkán/fogában nem fogod tudni kiszedni,mert a kutya azzal lesz elfoglalva,hogy leharapja a saját gazdája kezét egy falat ételért.


Tekintve,hogy nálunk kisgyerekek is vannak kutya mellett soha az életben nem engedtem meg étel agressziót,amúgy is én vagyok a főnök,ha akarom én elveszem előle az ételt és bezár a bazár.Nincs olyan,hogy akkor most nekem jön vagy megharap,hát miféle kutya tartás ez..

Magatokhoz meg soha ne hasonlíthatok kutyát,hogy indokot találjatok a viselkedése elfogadására,mindenfajta agresszió elfogadhatatlan viselkedés.


Mivel már a nagyokkal sem tudtál mit kezdeni (legalábbis te magad írtad,idézem: "Van mellette két öregebb kutya, akik hasonló módon reagálnak.") hívj ki egy trénert aki segít a kutyákkal megoldani a feléd irányuló étel agressziót.Ha egymásra vicsorítanak,morognak,vagy oda kapnak az ételért az más,az egyfajta csendes dominancia harc,illetve szimplán a pofátlan kutyát helyre teszi az éppen étkező.De ha te oda nyúlsz nincs az az élethelyzet amiben ezt a saját kutyád megteheti veled.El ne hidd,hogy ez jó dolog..


De ha esetleg nekem nem hiszel,keresek neked róla valamit az interneten,hívj fel oktatókat és trénereket.Ugyan ezt fogják mondani,kezelni kell ameddig meg nem egy 40 kilós kifejlett kutyával szenveded ezt végig..:

[link]

2021. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!