Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6honapos kiskutyám megbetegede...

Timi4 kérdése:

6honapos kiskutyám megbetegedett parvovirusos lett , az első nap után meg kezdtük a kezelését, csepegteto, injekcio stb. De még nem eszik 5napja , és eléggé letört, vizet iszik... Mennyi idő mire javulás várható?

Figyelt kérdés

2021. szept. 22. 13:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Ez így innen nem megmondható. Sok variánsa van a parvonak, sok féle lefutással. Azt se tudjuk, hogy milyen stádiumban van a kutya, mennyire viseli meg. Kérdezd meg az orvosodat!
2021. szept. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Oltásai nem voltak? Legkésőbb 4 hónapos korára védettnek kellett volna lennie a parvo ellen.
2021. szept. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Kérdeztem,minden nap kérdezem, O lát javulást , de biztosat nem tud mondani, levert a kutyus , de már néha néha azért még csovalja a farkát, a hasa nem megy, hányni hányt,figyelmes a zajokra. Azért kérdezem mert szeretném tudni , H nektek milyen tapasztalataitok vannak?
2021. szept. 22. 13:16
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

Az orvos vérkép alapján mondta gondolom, hogy lát javulást.


A kutya étkezését trükkösen kell megoldanod. Muszáj ennie is, hogy erőre kapjon. Az jó, ha iszik vizet.


A parvovírus egy igen alattomos vírus, szóval nem csoda hogy le van törve a kutyád.


Próbáld azt, hogy a nedves tápot mixeld vízzel, és úgy próbáld megetetni apró adagokba.


Kutyát rávenni inni vagy enni ugy tudja az ember, hogy az ujjara tesz vizet vagy nedves mixelt tápot, ami inkább folyékony, és az orra azon részét nedvesíted, ami távol van az orrlyukától. Magyarán az orratövét. A kutya ösztönösen meg fogja nyalni az orrát, és ezt ismételgeted míg magától nem eszik, de itatásnál is ez a módszer.


A parvo oltás miért maradt el? Miért nem kombinált oltást adattál neki?

2021. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Bízz az orvosban, ha ő lát javulást az nagyon jó. Illetve a kis eredmények is számítanak, csóvál, figyel a zajokra, nincs már hasmenése. Szépen lassan gyógyulgat.
2021. szept. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy hosszabb folyamat, türelem, neked az a dolgod, hogy a víz mellett a kutya egyen is, és meleg helyen tartsd. Az már jó jel, hogy a vérképe javul.
2021. szept. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ezt így nem lehet megmondani. Én veszítetettem el tavaly parvo-s kutyust. A parvo-t legyőzte ugyan, de a szervezete mégis feladta a harcot; 3 hétig "harcolt", küzdöttünk, naponta jártunk orvoshoz; volt olyan, hogy jobban volt közben, aztán újra legyengült... Tàvozása előtti napon is azt gondoltuk, hogy innen már csak jobb lesz majd...Szerintem ha már eszik, akkor az kecsegtető lehet😌.
2021. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

én pár éve örökbefogadtam utcáról egy kutyát, kb 4 hónapos lehetett. semmi oltása, se chipje nem volt. Orvost hívtam, rá 2 napra tudott volna jönni, de kiderűlt, hogy beteg a kutya. Akkor ismét hívtam a dokit, aki jött is aznap este. A kutya parvos volt. Nagyon sok injekciót kapott, infúziót is. késöbb aztán jobban lett, 3-4 napig javúlt az állapota. A negyedik napon már evett és ivott is, jatszott is. Másnapra elpusztult.

Ezzel azt akarom mondani, hogy ez egy nagyon kiszámíthatatlan betegség. Sajnos csak reménykedni tudsz, remélem jobban lesz a kutyus. Kitartást mindkettőtöknek.

2021. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos bárhogy próbálom enni nem akar, minden téren jobban van a kutyusok, sajnos csak az ételt nem akarja elfogadni, én is bízom benne.

Borzasztó ez az érzés 😭

2021. szept. 23. 05:53
 10/29 anonim ***** válasza:
82%

Próbáltad, ahogy írtam vagy te is kezded elhagyni magad? A kutyádnak most pont erre nincs szüksége. Valószínűleg fáj a hasa is a vírustól. Megértem hogy nincs étvágya, de ilyenkor cuki trükkös smasszer Arankának kell lenni vagy az NCIS Los Angeles törpe szemuveges fonokét eljátszani a Hetty nénit. Ami nem azt jelenti hogy tömöd hanem az ösztöneit és a testi adottságait kreatívan segíted egy két jótékony trükkel. Turmixolod a junior nedves kutyatápot vízzel és fél óránként próbálkozol. Ha csak pár cseppet nyal az orrocskájáról már jó. A hasát óvatosan maszírozgasd. Amugy a doki adott neki b komplexet? A b12 vitamin étvágyat csinálna neki. De arra is figyelni kell hogy a vírus miatt most ici pici adagokban kell neki kaját adni mert lehet kihányná.


Fogadjunk amit írtam nem probaltad csak ulsz folotte es lesed? Rizsaval is probalkozhatsz. Főzz neki jo puhara rizsat az dietasabb attol kevesbe fog fajni a hasa.

2021. szept. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!