Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kaja egészségesebb a...

Melyik kaja egészségesebb a kutya számára?

Figyelt kérdés

Amelyikben van (100g-os a termék) 2,5g só, de magas a fehérje tartalma, vagy az amelyiknek 78%-a víz, jóval kevesebb fehérje tartalommal és nincs benne só?

Az első tartalmaz minimális állati zsírt, a másik pedig nem.



2021. nov. 5. 16:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%

Az a legegeszsegesebb amit magad csinalsz a kutyadnak ... konzervet es szaraz tapot a lusta gazdik adnak ... a BARFosok pedig degeneralt modernistak :)))


Nem tudom mekkora kutyarol van szo ... nekem nagy van, nagyon nagy ... szepen lesetalok a henteshez es veszek rendes hust ... utana atmegyek a zoldsegeshez es veszek batatat, sutotokot, sarharepat es zoldborsot ... mindent bevagok a sutobe, egy ora folia alatt es egy ora folia nelkul. Ennyi! :)


Ez az egeszseges a kutyanak. Te sem eszel konzerveket es snack-eket egesz eletedben!!!

2021. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Kutyanak fozni nem olyan nagy kunszt mint embernek ... a kutyanak nem szamit ha felig nyers vagy ragos ... kutyat sem erdekli ha benne marad a porcogo :)


Anyagilag is jobban megeri rendes kajaval etetni a kutyat, mint venni a tok draga puccos konzerveket ... ha felszorzod a konzerv kilos arat(?) magad is rajossz, hogy ennyiert akar belszinnel is etethetned a kutyadad, vagy libamajjal :)))

2021. nov. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%

Most sutottem a kutyanak marha hatszint ... megturboztam gombaval es adtam hozza szalonnat is. Toltoanyagnak tarhonyat csinaltam.


Apacskam! Ez olyan mint a 'Paradicsomban' ... mert, hogy a Foldon csak az en kutyam eszik ilyen finomakat, az biztos!!!


De ne aruljatok el senkinek, mert a KGB elviszi a kutyamat, vagy Putyin fog idejarni etetni :)))

2021. nov. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

A fehérje tartalom,és az állati zsír nagyon fontos.

Mekkora a kutya? Óriás fajtáknál például az ideális fehérje 28%-32% között van,közepes és nagy kutyának 25%-28% átlagos mozgási mennyiség mellett.


Magas hús tartalom,gabona mentesség,és zsírsavak,ásványi anyagok.Ez a lényeg.

Ha ezek helyett magas a víztartalma az nem jó,de az sem,ha a hústartalma gabonafélékkel van helyettesítve,vagy mondjuk ha hús/húsliszt helyett állati származékot tartalmaz.

Hiába van mondjuk a pedigree tábora is ráírva,hogy 78% hús és ÁLLATI SZÁRMAZÉK ebből (fel is van tűntetve) az értékelhető hús mennyiség benne (és akkor az is csak bőr,nyesedék,belsőség nem pedig tényleges hús) mindössze 4% a további 96% állati származék.

Az állati származék szőr,karmok,csőr,far,ürülék avagy trágya,tollak..tehát semmiképpen sem hús.

2021. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Miért pontoztátok le a 1-3 válaszadót?
2021. nov. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hülyének néz a környezetem hogy nem akarok neki kutyatápot, kutyakonzervet meg alu tasakos kaját adni a kutyának (törpe méretű), mert utálja és gusztustalan a szaga és a kinézete is. Ráadásul ha mindig ezeket eszi, nem tudom elhinni hogy nem lesz hiánybetegsége a kutyának. A húst, gyümölcsöt, meg egyes zöldségeket jóízűen meg szokta enni. Nyilván nem kap mindenből, csak abból amit meg tud emészteni és egészséges neki.
2021. nov. 5. 17:21
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Semmi baj nincs a kutya tápokkal és konzervekkel,ha nem vackot veszel.

Az csak egy feldolgozott,tartós élelmiszer állatok számára.

Pedigree,Purina,Royal Canin,Multifit,Fitmin,Darling,Friskies,Happy dog,Chappy,Scotty,Josera,Bosch és társaik mind alsó kategóriás tápok.Ezek közt is vannak elfogadhatóbbak és abszolút etetésre alkalmatlanok.


Ha ár-érték arányban is jót akarsz akkor prémium-közép kategóriában tudsz hobbi/családi kutyának jó áron tápot venni.

Brit Premium/Fresh/Care termékek (a Care hipoallergén táp! Allergiás,érzékeny gyomrú kutyáknak van) a legnépszerűbbek,mert valóban jó áron lehet belőlük nagyobb mennyiséget és jó minőséget venni.

De van sok más amiből válogatni lehet.


Ha nem akarsz táppal etetni van más,sokkal macerásabb módszer,de akkor azt valóban jól kell csinálni,hogy ne alakuljon ki hiánybetegseg.

Lásd az első 3 idiótát.Az egyik a farháttal való etetést merészeli barfnak nevezni,a másik kettő minden sz*Rt bele töm a kutyával 'főzök neki' címszóval.

Bacon? 85% zsír,10% só,5%hús/szelet.Egészségtelen.Tarhonya felesleges szénhidrát és felszaladhat a kutya orrüregébe..


Barfozni,és főzni is jó a kutyának,de nem ilyen hanyag,és béna módon.

2021. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 2.5% só nem sok…

Különösen akkor nem, ha a kutya egyszerre csak 100 gramm környéki tápot eszik meg…

2021. nov. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%
Gondold végig. Vizet így is úgy is adnod kell neki tehát a folyadékot tudja pótolni, de a vízből nem fog fehérjét kinyerni ami szintén nagyon fontos.
2021. nov. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azért az sem mindegy hogy mennyi vizet veszít a hasmenéssel.
2021. nov. 5. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!