Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farkaskarom a hátsó lábon...

Farkaskarom a hátsó lábon okozhat gondot?

Figyelt kérdés
Másfél éves tacskó keverék, menhelyi. Volt már több kutyám, de egyiknek sem volt ilyen. Azon kívül, hogy vágni kell, van vele valami teendő?

2021. nov. 5. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán okozhat gondot,csak nehezebb levágni róla a karmot,mert kör alakban nő,és nagyon könnyen és gyorsan be a húsba..

Nekem hosszúszőrű kutyával volt ez,nem tudtam,hogy van első-hátsó farkaskörme és nem szóltam a kozmetikusnak.Aki meg cseszte megnézni ..:D

Mire feltűnt,hogy baj van már sajnos befordult neki,de egy rutin műtéttel altatás nélkül bódításban 10 perc alatt kiszedték.

Azóta havonta egyszer azt nyírni kell,a többi kb fél év alatt nő túl nagyra.

2021. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Beleakadhat barmire leszakad.


Nekem a kutyam evente kb 3x leszakitja rola a kormet :/ futas jatek kozben beakad azt annyi.


Verzik, betadine, par napig erzekeny, nyalja aztan leszakad a kette tort korom es uj no ki.


Max ennyi ami tortenhet.

3 hetente vagok a farkaskormeibol mindig, mert ha mar kamposodik akkor meg nagyobb az esely a beakadasra.

2021. nov. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Ha még nincs ivartalanítva, akkor általában ivartalanításkor le szokták műteni pont az ilyen szakadások meg benövések miatt. Azért érdemes majd az állatorvosnak megemlíteni, hogy ne felejtse el.
2021. nov. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak 3 farkaskörme van 2 lábán, nekünk is ajánlatották a dokik, hogy ivartalanításkor leveszik. Másik doki műtötte (egy rendelő) ő nem ajánlotta, mert 9/10 esetben elfertőződik, nehezen kezelhető seb.

Bár ez is annak a függvénye, hogy milyen a farkasköröm. Van-e hozzá ujjperc, ha igen csontos-e, mennyire ízesül a többihez stb. Végül így nem erőltettem.


Sok helyen mondták, hogy beakad, leszakad, főleg ha egy sportosabb kutyáról van szó (akadályok stb.), nálunk szerencsére nem volt ilyen probléma (de tudok olyan kutyát, akinek nem a farkaskörmét sikerült leszkítania).


Neki nem nő olyan túlzottan gyorsan, néha ránézek, hogy mennyire nőtt meg és akkor levágom, de ez nem egy túl gyakori procedúra.


Semmiben nem akadályozza, problémánk nem volt vele, legalább egyedivé teszi.


Szerintem egyénileg kell mérlegelni a dolgot, ha nem okoz gondot én akkor békénhagynám.

2021. nov. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem egy energikus, rohangálós kutya. Eléggé kötöttnek tűnik, nem csak úgy lóg, van benne csont. Jövőhéten lesz ivartalanítva.

2021. nov. 6. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!