Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyát tartók,az első...

Több kutyát tartók,az első hogyan fogadta a társát?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy a kutyánknak vehetnénk egy 'társat','barátot' a mindennapokra,mert oké hogy itt vagyunk neki mi,de..mi nem vagyunk kutyák,nyílván.Nem tudom,hogy ehhez ő hogyan viszonyulna.Szeret más kutyákkal is játszani,nagyon társaság kedvelő és erősen igényli is azt,de sose volt még mellette másik kutyánk,mindig csak idegenekkel ismerkedett és játszott,vagy együtt túráztunk több más kutyással.Talán egyszer volt konfliktusunk akkor is egy "barátságos" vizsla döntött úgy,hogy most ő mégsem lesz az.De a támadás ellenére is ugyan olyan bizalommal fogad mindenkit.


Ti miután haza vittetek még egy kutyát mit tapasztaltatok,mennyire volt nehéz össze szokniuk? 'Szeretik' egymást,játszanak,milyen a viszonyuk?

(Mennyi idős kutya mellé vittetek,és milyet?)


Én fajtában ugyan olyat szeretnék,annyi a kivétel hogy most szukán is elgondolkoztam (világ életemben kan kutyám volt,egyszer már jó lenne egy szuka is 😅).A nem a kutyámnál is döntő többségben mindegy végül is,kannal és szukával is elvan mindig.



#kutya #korkülönbség #Társ a kutyának
2021. nov. 6. 16:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk 9 éves havanese mellé jött egy Ír búza terrier.


Havanese 7 éves koráig együtt élt a másik kutyámmal,de sajnos 16,5 évesen elment. 2 évig nem volt társa,látszott,hogy hiányzik neki,de ő amúgy idegen kutyákkal nem jön ki jól,de szoktatható teljesen. Ezt tudtam.



Meghoztam a 10 hetes kutyámat, morgott rá,vicsorított,kerülte.


/Én itthon nyírom ismerősök kutyáit,így megszokta,hogy idegen kutya van a lakásban,ezért a semleges helyet passzoltam/


Ha vmihez hozzá nyúlt a kicsi nem ment oda,nem feküdt oda, játékokhoz sem nyúlt.


Másnap reggel már játszattak egy picit, de akkor is a 9 éves távolság tartó volt vele.


Jobb volt a helyzet mikor már kitudtunk menni közösen a parkba és játszhattak. Sok sok közös séta össze csiszolta őket.


2 hét után mertem csak őket felügyelet nélkül hagyni,de akkor is csak míg elmentem vásárolni. Aztán növeltük az időt.


Hát rám nagyon meg volt sértődve a 9 éves. Nem jött oda hozzám, nem aludt a szobámba. Került engem.


Az,hogy a szobámba aludjon ismét 6 hónap kellett!

2 hónapig velem semmi kommikációja nem volt, kb akkor sem örült ha haza értem a melóból. Hol ott foglalkoztam vele, külön csak őt vittem ki a parkba labdázni stb. De mégis nehezen adta magát.


Nehezen,de megbékélt.


Igazából már nagyon imádják egymást. Tavaly nyáron sokat dobott a kapcsolatukon,hogy elmentünk nyaralni és panzióba mentek. Fiatal volt neki a biztos pont a nyomában volt. Idén sem volt másképp. Úgy érzi ő a testőre ( 20,5 kg a fiatal)

Együtt is szoktak aludni.



Nekünk az idősebb kutya sehogy sem egyszerű eset,fiatalon sem votl az :D


De többnyire előbb utóbb minden kutya elfogadja a másikat.


Fontos,hogy a meglévővel külön is tölts időt,külön is játsz vele,sétálj vele.Aztán ha majd lehet őket közösen elvinni sétálni az nagyon jó lesz :)


De írtad neked eleve barátságos a kutyád, nem lesz baj.

2021. nov. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

Semleges teruleten ismertettuk oket ossze. Nalunk nem laknak egyutt. Osszebaratkoztak talalkoztunk egy csomoszor,mire egymas lakasaba bementunk a masikunk kutyajaval…


Orzovedo massziv kutya mindketto ellenkezo nemu.

2021. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
35%
Mi úgy csináltuk, bár ez nem alap eset, mert a mi kutyánk agresszív idegen kutyákkal, hogy egy kertben voltak, de az új kutya kenelben (200nm) 1-2 hétig (sokat sétáltunk vele természetesen, ilyenkor pórázzal megfogtuk a másikat), és amikor már érdeklődött az új kutya iránt, elkezdtük őket pórázon de ismertetni. Nagyon jól elfogadták egymást.
2021. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
30%

4 éves volt a kutyám, amikor találtam a mentett kutyámat, akit azonnal haza kellett vinnem. Ő öreg (10 év feletti) és süket volt, emellett egy végtelenül nyugodt és alkalmazkodó természet. A fiatal kutya borzasztó féltékeny volt, mert nagyon közeli kapcsolatunk volt, amit egy idegen betolakodó megzavart, 2-3 hónapig ment a dominancia harc, ami nem volt könnyű időszak. Ezek aztán megszűntek. Az "eredeti" kutyám ugyan megszokta a másikat,de sohasem szerette meg. Sétálásnál, házőrzésnél falkaként működtek, de (én úgy gondoltam), igazi kötődés nem alakult ki náluk.

3 évig voltunk együtt, idén aztán szívelégtelenség és daganatos betegség miatt a mentett kutyámat el kellett altatni. Az "eredeti" kutyámat látszólag nem viselte meg a hiánya, sohasem kereste, nem sírt utána, azóta viszont, ha nem vagyok otthon nem megy ki a lakásból és szeparációs szorongás jeleit is látom rajta. Valószínűleg azért a maga módján mégis kötődött a mentett kutyához.

Most egy másik mentett kutyán gondolkozom, de az összeszoktatást szeretném másképpen csinálni. Sajnos az előzőnél nem volt más lehetőség, mint egyből összeengedni őket a fiatal kutya területén, de a következőnél remélem lesz arra mód, hogy fokozatosan, semleges területen ismerkedjenek össze.

2021. nov. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!