Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kiskutyám...

Mit tegyek, hogy a kiskutyám ne oda pisiljen a lakásban, ahova gondolja ?

Figyelt kérdés

Kölyök kutyáról van szó.


Ki sajnos nemtudom vinni, mert van egy nagyobb ,öregebb kutyánk is.


A kiskutya minden 5 percben pisil (ezért nem fogom a nagyobbikat mindig elzárni , 5 percekre ), és mindig szanaszét .


Le tettem neki egy kis “kutya pelenkát”, hogy oda menjen ha kell pisilnie, de nem megy oda .


1x én vittem oda, akkor pisilt is, megdicsértem. De amúgy magától nem menne oda.


A kérdés , hogy hogyan szoktassam arra, hogy oda menjen pisilni és kakilni is?



2021. nov. 7. 19:11
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Vagy hogy szoktassam szobatisztasagra?


Nemtudom mikor kell pisilnie hogy ki vigyem … vagy minden 5 percben vigyem ki?

2021. nov. 7. 19:51
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Minek kellett másik kutya,ha az előzővel is gondok vannak? (Például hogy nem bírja a többi kutyát és ezért el kell zárni..)


Pelenkával nem szoktatod szobatisztaságra.Arra tanítod,hogy bent üríthet.Neki a pelus nem mond semmit.Minden ami a földön van az pelenka,arra mehet.


Mi a megoldás? Kiviszed gyakran.

Óránként egyszer biztos ki kell,ameddig meg nem szokja hogy csak oda lehet.Hogy ezt te a másik neveletlen kutyád mellett hogy oldod meg az már a te gondod.Kennel,nevelés.

Ha szaglászik nagyon a kicsi orrát a földre szegezve,'keres' látszólag valamit (helyet ahová üríthet) akkor kapd fel és vidd megint.Kint ha pisilt dícsérd meg.

Nem nagy ördöngősség..

2021. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló ! Köszönöm válaszod, de ilyen lekezelő stílusban egyszerűen nemtudom elfogadni!


Mi az hogy neveletlen? Honnan veszed te ezt ? Új kutya ,nyilván meg nem ismeri .. Másban a szálkát……

Tanulj egy kis intelligenciát .. Nem árt ha megszólalsz!

Szia!

2021. nov. 7. 20:11
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Tanulj egy kis intelligenciát.TANULNI AZ INTELLIGENCIÁT?


Amúgy is nincs olyan,hogy új kutya és akkor nem lehet őket össze engedni.Semleges területen MÉG AZ ELŐTT össze kellett volna őket ismertetni,hogy haza viszed egy nyílván valóan ismeretlen/agresszív viszonyú kutya mellé a kölyköt.

De mit is várok,aki szobatisztaságnál elakad a kutya neveléssel azt megette a fene.


Gondolom "kinti kutya" azaz sétáltatva sose volt,sose lesz,ki van oda b*szva azt jól van.Felnőtt,kellett egy kicsi,cuki,ami be is jöhet a házba,me' nem rongál még el is fér..


Csak egy a baj barátom,ha a nagyot nem tudtad megnevelni most a kölyök is be fog üríteni élete végéig,rongálni fog és ha elmentek jó eséllyel végig vonyítja majd az egyedül lét idejét.

Szegény kutya,jó helyre ment az is..:D

2021. nov. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Felelős állattartás: a kutyát a gazda neveli és szocializálja. Nem hanyagolja el.

Értelmes felfogás: ha már a fenti nem sikerült, nem vesz az egyszerű ember még egy kutyát, hogy aztán azt se nevelje, szocializálja. Hogy azt is elhanyagolja.


Szóval, kérdező, szobatisztaságra úgy tudod nevelni a kutyát, ha megtanítod, hogy a lakásba nem üríthet. Ez ennyire egyszerű. A pelenka csak arra jó, hogy rászoktasd, a lakásba és bármilyen textíliára üríthet.

(Tudod, szövegértés, a szobatisztaság azt jelenti, hogy SZOBA TISZTA. Intelligencia, mi?)

Minek kellett még egy kutya, ha az időset is elhanyagolod?

2021. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kölyökkutyák nem 5 percenként pisilnek.

Miben gátol az öregebb kutya, hogy a kicsit kividd két óránként legalább, vagy ébredés után?

Amúgy szőnyeg felszed, kiskutya akkor van szabadon, amikor felügyelni tudsz rá. Minden más időben vagy olyan helyre elzárni, ahol könnyű a feltörlés, vagy szobakennel. Hasznos szokott lenni a kutya járóka is.

2021. nov. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Na,szerinted miben gátolja,ha a kerten belül is be kell zárnia a kutyát, hogy kivihesse a kicsit?

Agresszív a kutya más kutyákkal,nincs szocializálva,de vettek még egyet.Csak minek..

2021. nov. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ettol a kerdestol komolyan agyfaszt kapok 🤣🤣

Mi az, hogy nem tudod kivinni? Mert ilyen nincs. Oldd meg.

Soha nem lesz igy szobatiszta, a pelenkaval valo bohockodastol meg foleg nem, de egyebkent meg arra is szoktatni kell.


Nem kotelezo am kutyat tartani, foleg, ha a meglevovel se birsz el. Es akkor meg erre hozol egy kolykot, az eszem megall.

Egyebkent nem artana egy allatorvos, mert ugyan sokat tudnak pisilni a kolykok, de 5 percenkent nem gondolnam normalisnak.

2021. nov. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Na látom itt mindenki szeret az emberbe bele kötni, ott eszi ..🙂


Egy sima kérdés volt , örülök ,hogy ebből mindenki megállapította hogy a másik kutyával nem törődünk… (de, nagyon is.)


Próbáltam hozza szoktatni egyébként a felnőtt kutyához, szagolja, ismerkedik már vele.


Kellett egy másik kutya is, hogy az idősebb is tudjon majd a későbbiekben játszani a kis társával.


Köszönöm szépen, mindkettő nagyon jól van, esznek isznak, a kinti kint játszik a benti pedig bent. 🤗


Hello!

2021. nov. 8. 12:24
 10/17 Miklosvanda válasza:
26%

Szia!


Nagyon becsületes és szép dolog, hogy a másik kutyának szerettél volna egy kis játszó pajtit, nekem is ezért van 2, hogy amikor nem vagyok otthon akkor ugyanúgy el legyenek!😊


Ne törődj senkivel, nagyon sok az utálatos ember sajnos.


Én úgy szoktattam hozzá a kinti pisi/kakihoz, hogy mindig amikor evett, vagy aludt utána ki vittem az udvarra, akkor elvolt játszott, és jött a pisi kaki egyaránt :) Fontos, hogy mivel még kölyök kutyáról van szó, sokszor is fog pisilni, de később már egyre könnyebb lesz, türelem! :)


Sok boldogságot az új kis kutyihoz!

2021. nov. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!