Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt vegyek, ha húz...

Milyen pórázt vegyek, ha húz a kutya?

Figyelt kérdés

2021. nov. 8. 08:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Szánhúzó hevedert. :)


Viccet félre téve azért húz, mert észrevette, hogy nem vagy alfa, magyarán falkavezér, és ő vette át a falkavezér szerepet, csak lehet nem neki való ez.


Meg kell neki tanítani, hogy séta közben láb mellett menjen úgy, hogy a póráz lazán van. Magyarán melletted kéne mennie. Az ajtón ha ő akar kimenni először, akkor addig ismételgetni, míg téged enged előre. Ha kiengeded az ajtón, akkor mehet, de ha nem tanítasz neki alapvető dolgokat, akkor a kutya kényszerből is magára vállalja a falkavezér szerepet, ami nem kedvező bizonyos béta típusú kutyáknak, mert nem neki való.


A gazdinak kell lennie az alfának.

2021. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Szóval nem a póráz a lényeg, hanem hogy meg kell neki tanítani.


Tanítva van póráz nélkül is láb mellett battyog, minden helyzetbe.


1-es vagyok.

2021. nov. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy az első is írta, nem a pórázon múlik.

Sok türelem, munka, idő, energia, mire megtanul szépen sétálni. Ezt végig kell csinálni.

Egyébként milyen fajta kutya?

2021. nov. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%

Én egy középkorú kutyát fogadtam örökbe és nagyon húzott. Próbáltam megtanítani, hogy ne húzzon, de nem ment. (kutyasulira nem volt lehetőségünk így oktató anyagokból próbáltam)

Viszont az, hogy a nyakörvét hámra cseréltem sokat javított a helyzeten.

2021. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Német vizsla. Testvérem kutyája, csak ő nem hajlandó foglalkozni vele. Eléggé neveletlen és próbálok javítani ezen. Azért kérdeztem a pórázt, mert hallottam hogy van egy olyan kötél szerű póráz, amin a hurok méretét lehet változtatni meg a szájára is rá lehet húzni és ez segíthet a húzáson. A láb melletti sétát próbálom tanítani neki. Fal mellett sétálok vele és finom falatokat fogok a kezembe. Nagyjából megy, csak annyira pofátlan néha, hogy harapja a kezemet amiben a kaja van. Sajnos testvérem megtanította neki, hogy a harapás játék. Ha harapott a kutya, akkor ő megpofozta, amit a kutya játéknak vett és csak csinálta tovább. Most meg 6 hónaposan a pólómat is lerágja rólam. Kutyaiskola nem lehetőség, mert még nincs jogsim, tesóm meg ugye leszarja.
2021. nov. 8. 09:17
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Akkor azt azért gyorsan hozzátenném, hogy vadászkutyánál ez azért hatványozottan nehezebb dolog. Megeshet, hogy pl. az udvarban szépen sétál melletted pórázon, de utcán meg rögtön nyomra áll - hisz ez ugye a vérében van. Ezért nem kell vele annyira szigorúnak lenni, el kell fogadni, hogy ő vadászkutya.

És írod, hogy 6 hónapos, szóval még bőven kölyök és nevelhető. A módszered jó, csak a gyakorlás legyen napi szintű. A harapás meg életkori sajátosság is, nem csak félrenevelés - de persze le kell tiltani róla, amennyire lehet.

Továbbra is tartom: nem kell a spéci "kínzó" póráz, menni fog anélkül is.

Mondom ezt egy beagle gazdájaként. ;-)

2021. nov. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
A hám azért nem feltétlenül jó, mert abba teljes testtel bele tud feszülni és még jobban húz. Ki lehet próbálni, de nem biztos, hogy jobb lesz...
2021. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, észrevettem, hogy ha szagot fog akkor húz a leginkább. Most hámot használok és rettenetesen erős. Kipróbálom majd a nyakörvet is, csak félek, hogy megsérül, mert tényleg mindent belead, hogy a nyomhoz jusson.
2021. nov. 8. 09:33
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Ne a pórázt cseréld hanem a hámot nyakörvre.Hámmal könnyebb húznia :D

Esetleg retriever pórázt tudsz még használni,de Vizslán nem tudom,hogy mennyire fog bejönni.ha tényleg nagyon húz és nem tudod ezekkel sem megtartani akkor fejhám vagy kutya suli/kutya ovi.

2021. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

6 hónapos kutyával még nem vagy elkésve. A hám sem vészes, de inkább kicsi, törékenyebb kutyáknak, meg olyan mentetteknek, akiknek sérült a nyaka, esetleg valami miatt nem viselik el a nyakörvet, náluk nem lehet egyből nyakörvvel tanulni. Vizslának tényleg jobb a nyakörv, egyszerű sétához, a hám meg majd futáshoz, ha már rendesen kifejlődött. Nekem a bőr póráz egyébként valamiért jobban bevált tanításhoz, mint a textil, valahogy jobban érzi a kutya is, mit akarok. Nem tudom, miért, csak ezt tapasztaltam.

Ha hámnál maradnál, olyan kellene, aminek a mellkas részén van gyűrű, amihez a pórázt tudod csatlakoztatni. Ez arra jó, hogy ha a kutya meglódul, a lendülettől feléd fog visszafordulni, de amikor már jól megy a séta, ennél útban lehet a póráz, ezt tényleg csak addig használd, ha fogod, amíg megtanulja, hogy ne lendületből menjen. Húzásgátló kulcsszóra biztos ad találatot a kereső.

2021. nov. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!