Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szoltok ahhoz,hogy az...

Mit szoltok ahhoz,hogy az allatorvos ajto koze akarta becsukni a kutyam,ahhoz,h beoltsa veszettseg ellen?

Figyelt kérdés
Eljottunk. Eltorhette volna a bordajat. Ilyet nem engedunk.

#13. Ker tatra u 25
2021. nov. 8. 16:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
85%
Ha tudod, hogy a kutyad fel, es felelembol kepes harapni, akkor teszel ra elore szajkosarat es kesz. En is ezt tettem elso alkalomnal, mar szerencsere nem kell, legutobb szinte eszre sem vette.
2021. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, lattam mar irtad hogy volt rajta szajkosar, akkor csak le kellett volna fognod vagy elterelned a figyelmet. Eleg csak fel percig rad koncentralnia, es mar be is szurtak.
2021. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
13%

Én mondtam. Én próbáltam kikövetkeztetni a helyzetet. Alaptalan volt a dolog, mert a kutya jámbor, és még meg is váratták és még le is akarták beszélni a gazdit, oda utaztak, éheztették a nagy semmiért a kutyát, és játszottak a gazdi türelmével is, gondolom bocsánatot se kértek.


Egyébként a fogkőleszedésnél nem mindig altatják, van mikor nem altatják, sem nem bódítják, és van mikor csak bódítják.


Ha sem nem altatják, sem nem bódítják akkor a kutya nyugodt, fegyelmezett, és a fogkő mértéke sem olyan ami indokolná a bódítást.


Pl. lovaknál is láttam, hogy nem altatta a lovat, talán nem is bódította, nyugalommal tűrte azt, hogy reszelni kell a fogát mindezt úgy, hogy szájterpesz volt a szájában.

Bár írhatnám, hogy nem értem amúgy, hogy aki fél egy jámbor ebtől az miért ezt a szakmát választotta.


De valószínűleg előtte a dokinak volt valami ijesztő élménye tehenek között, mert évtizedes tapasztalattal, egy új kutyára is van rálátása már egy állatorvosnak. De gondolom kisállatorvos volt, ők meg csak kisállatokkal foglalkoznak. Biztos valami rossz élménye volt a dokinak előtte nem sokkal, de egy jó állatorvos bocsánatot kér, és jelzi a gazdinak akinek a türelmével játszik és a kedvence türelmével.


Nem a gazdik kérték, hogy ezt a szakmát válassza, de ez egy nagyon nemes szakma, és a jó állatorvost meg kell becsülni, de a jó állatorvos tisztelettel is fordul a betegeihez és a gazdik felé is. Azért ehhez a szakmához érzék is kell, és a szakmai profizmus mellé, ember szeretet is az állat szeretet mellé, és kedvesség, türelem, kreativitás, és nyugodt probléma megoldás, és nehéz élményeket is kell tudnia kezelni önmagában, ergo nagyon profi önismeret kell ez a legelsődlegesebb tulajdonság a több között. Ezeket évek alatt megtanulja az állatorvostan hallgató, van aki annyira komolyan veszi, hogy jóval előbb, mielőtt egyetemre bejut, és van aki csak egyetem után, munkába.


Így beszorítani ahogy a kérdező írta a teheneket szokták, bár a tehenet ugye kalodába szokták, én azt sem tartom jó dolognak, ha úgy teszi, hogy idegesíti az állatot, mert speciel az is veszélyes ha nem úgy sikerül neki szakszerűen, egy kalodában lévő tehén is tud sérülést okozni, de a tehén magának is, ha idegesítik, leginkább az állatorvosra és a segítőkre veszélyes, nem mellesleg meg jó érzés egy állatorvosnak is, hogy ha van érzéke és ismerete viselkedés ügyileg is, hogy az állat minden probléma nélkül besétál, kezelik és kisétál. Láttam ilyet is, mondjuk ott bika termékenységi vizsgálatot végeztek. Az eljárás bizonyos része szerintem nem kellemes a bikának, de van kellemes része is.


Pl. láttam olyat is hogy grizzly medvének adtak be veszettség elleni oltást, igaz, hogy kerítés volt közöttük, de nem volt idegesek a medvék, inkább csak kíváncsiak. Az állatorvos a kis dárdájával beadta az oltást, és utána hogy jó élményt is társítsanak a kellemetlen élményhez, adtak nekik kaját, húst, gyümölcsöt, persze ennek a pozitív visszacsatolásnak is vannak hátrányai amúgy. És a doki fontosnak tartotta ezt, hogy ne kellemetlen érzést társítson a dologhoz a vadállat. Szerintem érdemes lenne ilyen kollégáktól is tanulniuk a kisállatdokiknak is. Én speciel lenne pénzem létre hoznék egy több hektáros területen ilyen központot, ahol egymástól tanulhatnának trükköket az állatorvosok és a zoológusok, biológusok.


Amúgy még csak több hektáros központ se kell ehhez, csak időnkénti barátkozó összejövetelek magán kezdeményezésként és egy online felület ahol tudják egymással tartani a kapcsolatot a gyakorlati tapasztalataik megosztására, és ezt lehetne fejleszteni is később, pl. olyan találkozókat, ahol civilek is bekapcsolódhatnak, hogy a civilek is jobban megértsék ennek a munkának a nehézségeit és szépségeit is, és hogy az állatorvos sem robot. De biztos van ilyen is, szóval valószínűleg nem mondtam újdonságot.


De szerintem ha egy profi állatorvosnak van etológiai ismerete is, a zoológiait már nem is írom, (bár tudom, hogy ezek külön szakmák),és érzéke, akkor tudja mire hogy fog reagálni az állat nagy többségében, ahol meg bizonytalan ott meg tudja, hogyan tudja biztonsággal kezelni segítséggel, úgy, hogy minél stresszmentesebb legyen az állatnak és nekik is. Az állatorvosnak legelőször mielőtt egyetemre megy, a stresszkezelést kell megtanulnia, mert ez nagyon fontos, mivel az állat érzi ha stresszes, mert ugye a stressz is egy kémiai folyamat és az állatoknak az érzékszervei ezerszerte kifinomultabbak mint az emberé. Az állat ha tudna beszélni simán leelemezné az embert mind fiziológiásan, mind mentálisan.


Időnként pl. tanulhatnának óceán biológusoktól is, aki úgy megy le, hogy tudja hogy simogassa meg a cápát, ami oda is úszik, hogy simogassa, láttam ilyet is, és azt mondtam wow. Pl. cápáknál is van egy két trükk, hogy hogy tudja harcképtelenné tenni, és mindezt pl. gondolom a kardszárnyú delfinektől tanulták el a biológusok, de ez nem az amit írtam, hogy a biológus úgy simogatta a cápát, hogy a cápa jámborul kérte a repeta simogatást továbbra is.



10-es, 11-es, 13-as vagyok.


Ja és nem vagyok állatorvos. Nyugodtan jöhet megint a piros pacsi.

2021. nov. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
17%
* nem voltak idegesek a medvék
2021. nov. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
33%

Ja és egyébként pl. van olyan állatorvos is külföldön aki szabad idejében hajléktalanok közé megy és a kis kedvenceiket is kezeli, és mindezt mérhetetlen nagy tisztelettel és szeretettel és úgy hogy nem is kell olyan eljárást alkalmaznia amit a szóban forgó állatorvos próbált, ha van oka akkor megértem, de azt is úgy szabad csak hogy ne idegesítse már jobban az állatot, de itt a kutya meg sem mukkant. Ennek az állatorvosnak pl. akiről írok nagyon van érzéke a bizalmatlan hajléktalanokat is megnyitni. A kis kedvencek meg nem is félnek tőle, bár ugye utcán gondolom már megedződtek. Hajléktalan csonka családon is segített már, és egy házát elvesztő nénin is akinek leégett a háza,és papagájai voltak, de a néni nagyon profin értett a papagájokhoz, mivel tenyésztő volt. Ennek a néninek pl. szerzett házat is.


23-as vagyok.


Szóval szerintem az állatorvos szakma egy igen változatos, gazdag és szép szakma és aki kreatív az millió szép emléket is tudhat magának.

2021. nov. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!