Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visítva ugató kutya ellen van...

Visítva ugató kutya ellen van bármilyen megoldás? :)

Figyelt kérdés

Igazából szinte biztos vagyok a válaszban: nincs.Ugye?


Arra gondolok, hogyha a kutyám talál valamit a kertben pl. sün, rágcsáló, macska bármit, azt visítva ugatja de tényleg úgy mintha ütné-verné valaki a kutyát olyan hangon, az egész utca tőle zeng.

Néha még a szomszédok is kijönnek.

Ha meg sakkban tart pl. egy sünt akkor aztán....


Persze én meg infarktust kapok, és rohanok ki, hogy mi történt, és nyilván semmi komoly baj nincs.

Eddig egyszer volt hogy egy rózsabokor tüskés ága beleakadt a combjánál a bőrbe, és akkor is ugyan így visított, nem tudott tőle szabadulni, de ezen kívül mindig indokolatlan volt, és az a baj hogy nincs különbség a hangjában a baj és a "szórakozás"-ból történő visítás között.


Természetesen ilyenkor megszüntetem az ezt kiváltó kisállat "szenvedését" azaz elviszem a sünt, és kirakom.



2021. okt. 12. 17:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
Ilyenkor ragadd meg a grabancát kicsit emeld meg és határozottan mond, hogy Nem! Addig tartsd a kutyát, amíg le nem nyugszik.
2021. okt. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
15%
Hát én úgy tudom, van egy fajta műtét, ami eltávolítja a hangszálakat (bár ehez pontos információ kéne, nem vagyok szakértő) ....... De ezt nyilván nem sokan akarják a kutyájuknak.
2021. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Szólj rá a sünre és a rágcsálókra, hogy menjenek el! :)))
2021. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
11%
egyszer ki akart menni a kutyám a kapun épp gereblyéztem rábasztam egyet többet nem ment ki még ha egész nap nyitva volt is a kapu ott ült az ajtóban .szar érzés volt napokig de azt kell mondjam sajna néha keménynek kell lenni
2021. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Úgy tartják a kutya a gazdáját tükrözi. Bolond a kutya.
2021. okt. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%

Erre szerintem nincs megoldás.


A biztonság kedvéért tegyél föl egy-két akár ilyen wifis kamerát (memóriakártyára az is rögzít) ami felveszi ezeket a jeleneteket, mert lehet hogy egyszer ott fognak állni a kapuban az állatvédők hogy el akarják vinni a kutyát.. 😅

2021. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Beagle kutyád van? Vagy valamilyen kotorék eb fajta?


Mert akkor ez a fajta ugatas fajtajelleg.


Vagy hogy ugat nem tudsz mutatni hasonló videót?

2021. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%
Ha nincs ilyen videod, akkor játszd el hogy csinálja és rakd fel. Mi majd megfejtjük mi lehet a baj.
2021. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem már az is enyhítene a helyzeten, ha rászólnál, mikor sünit vagy hasonlót jelez (illetve elérnéd bármilyen módszerrel...., hogy fejezze be).


Egyik mentett kutyám "csak" iszonyú hangosan és sokáig ugatott, ha történt valami, egy-két év alatt csupán rászólogatással elértem, hogy már csak azt és addig ugat, mint egy átlagos kutya és az ablakon kikiáltásra is rögtön abbahagyja. (amúgy kinti-benti)


A szomszédba egy elhagyatottabb telek van, ahol pont sötétedéskor szoktak megindulni a macskák meg egyéb állatok, a környék nyugalma érdekében ezért inkább bent alszanak a kutyák a házban.



Gondolom nem olyan bénácska, hogy napi szinten baleset éri, így akár egy ugatásgátlót is lehetne rá rakni pár alkalommal.

2021. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%
Nem lehet hogy egy kicsit fogyi szegény? :)
2021. okt. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!