Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emlődaganatos 11 éves Bichon...

Emlődaganatos 11 éves Bichon kutyát van-e értelme műtétre "küldeni"?

Figyelt kérdés
Nyílván a profit miatt is sok orvos javasolja, de ténylegesen van-e értelme? Nem látható még áttét a röntgenen, de sajnos olvastam, hogy nagyon gyorsan terjed.

2021. nov. 9. 00:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
hat figyelj utana meg banad ha nem mutetned azt gondolnd h nem tettel meg mindent erte
2021. nov. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy nehéz döntés.

Viszont én nem tenném. A rák egy nagyon mocsok dolog, és nagyon csúnya és fájdalmas vége lehet. Én azt tenném, nem könnyű, de altatnám, ezzel megóvva minden fájdalomtól, kezeléstől (ami szintén nem kellemes), és megtartanám az emlékeimben boldog egészséges kutyaként, és nem úgy ahogy az utolsó hónapokban csak létezik. Inkább akkor menjen el előbb, békésen és úgy, hogy abból semmit nem érez.

Én így gondolom, sokan nem, mások szintén így. De neked kell meghozni a döntést, és te fogod viselni a döntéseddel járó következményeket, nem más.

Mindenesetre ne kapkodd el, mert azt fogod a legjobban bánni, ha nem gondolod át rendesen.

2021. nov. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nyilván szeretném megmenteni, mert még teljesen épp és “egészséges”, csak sajnos ott vannak a csomók, amik már nem hiszem, hogy valaha is el fognak tűnni örökre… :/ Szenvedni biztos nem fogom hagyni. De ha meg tudom hosszabbítani a kis életét 1-2 normális évvel, akkor megteszem!
2021. nov. 9. 03:27
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk 15 évesen műtötték a foxinkat. Mivel öreg volt, nagy volt a kockázat az altatást illetően, de hát tele volt daganattal. Túlélte a műtétet, és iszonyúan boldog volt, amikor felébredt és nem találta magán a daganatokat. Sajnos csak pár hónappal élt tovább, de az is sokat számít egy kutyánál. Az állatorvos nem feltétlenül csak a pénzt nézi szerintem, de tényleg neked kell dönteni. Én semmiképp sem akarlak rábeszélni semmire, csak leírtam a tapasztalatomat.
2021. nov. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nagyon is van. Jó pár szép éve lehet még ha megműtik.
2021. nov. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Én megműttettem a kutyámat, de utána sajnos a másik emlőjében jött ki, ami már áttétet is képezett a tüdejében. A műtéttel nyertünk majdnem egy évet.

Ez a te döntésed kell, hogy legyen, én személy szerint nem bántam meg.

Ha meg is csináltatod a műtétet, azt tudnod kell, hogy nagyon nagy valószínűséggel ki fog újulni, tehát a műtét nem fog végleges megoldást nyújtani. Sajnálom.

2021. nov. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A fajta átlagéletkora 11 évnél általában több. Megműttetném.
2021. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze,még simán van 5 éve.

Ha nincs tele áttétekkel és az orvos szerint (!) is elég erős ahhoz,hogy túl essen a műtéten akkor nem kérdés,hogy vidd el és még addig tegyél érte valamit ameddig tehetsz.

Inkább az a pénz ússzon mint a kutyád élete.

2021. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Én hólyagrákos kutyamat műttettem meg 14,5 éves korában. Teljesen meggyógyult belőle, pedig agresszív átmeneti sejtes carcinoma volt. 3 orvos mondta azt, hogy felesleges műteni. A 3.csak azért műtötte meg, mert kértem a daganat kisebbiteset. Műtét közben derült ki, hogy ép széllel kivehető. Igaz, elektromos késsel mutott és utána speciális kemora hordtuk egy ideig. Soha nem újult ki, nem adott áttétet. Ami elvitte, az a tüdejében volt, sajnos abból nem sikerült a mintavétel. Megvolt már akkor, amikor a holyagrak kiderült, de azt nem lehetett műteni. 2 év alatt elburjanzott a tüdejében, már nehezen kapott levegőt, ezért altattam el közel 17 évesen. Onnan gondolom, hogy nem a holyagrak miatt volt az a valami a tudoben, mert spect CT készült, ami elvileg az áttéteket is megmutatja. És mert a testvérének is volt valami a tüdejében, pedig sosem volt holyagrakja. Mindenesetre én nem bántam meg, hogy megmuttettem. 2 éven át remek egészségi állapotban volt a műtét után. Az utolsó pár hónapban fogyott csak le. Fájdalmai nem voltak. Tény, hogy mi onkologushoz vittük.
2021. nov. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ha a műtét mellett döntenék, melyik kórházat ajánlanátok?
2021. nov. 11. 01:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!