Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegyük fel kutyust szeretne...

Arktika kérdése:

Tegyük fel kutyust szeretne karácsonyra a kisgyermeketek. Törzskönyves kutyust-500000Ft ért vagy anélkülit -50000ért vennétek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 03:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
23%

vannak jóféle házi szaporítók


én 40ről megalkudtam 35be, és egyelőre nagyon bevált a kutya

2021. nov. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%

Ha lenne rá pénzem akkor törzskönyveset vennék, de nem is a törzskönyv a lényeg, hanem a felmenői egészségi állapota. Azt kell nézni, a törzskönyv mellett. Ha olyan sokat nem tud felmutatni érdemben, akkor rossz helyen nézed a kiskutyát.

Ha ugyanolyan betegesek mint a törzskönyv nélküli, akkor az olcsóbbat venném.

Nekem a törzskönyv az egészségére garancia.

2021. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%
Gyereknek nem veszünk kutyát, se semmilyen állatot, főleg ünnepre nem. Amúgy se gyerek fogja gondozni, hanem a szülő. Én kitalálnám a kutyabérlés intézményét ilyen esetekre, mert kb 2 hétig érdekes, aztán meg sokan csak a gondot látják benne, főleg egy kölyökkel, amit nem lehet egyből otthon hagyni 6-8 órákra.
2021. nov. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
84%

Én szülő vagyok, és van kutyánk, de rohadtul nem a gyerekeknek hoztuk, hanem magunknak. Persze ők örültek, hogy "kapnak" kutyát, de normális ember tudja, hogy az a kutya az ő felelőssége, nem a gyereké, magának hozza a családba. Ha ez beked oké, és te szeretnél kutyát, fogsz vele foglalkozni, akkor persze, vegyetek kutyát, meg miért ne adhatnád karácsonyi ajándékként. De tudjad, hogy a te kutyád lesz úgyis.

Ja, és szaporítótól nem veszünk. Vagy törzskönyvezett kutya százezrekért, vagy menhelyi.

2021. nov. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Mr.Q77 ***** válasza:
96%
Nyugi, ez csak egy vita generáló Troll kérdés
2021. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
42%

A kutya nem másnak adandó ajándék, még akkor sem ha a gyerekedről van szó.

És nem vennék pénzért kutyát. Telephelyről mentenék, vagy legfeljebb ismerőstől ha szül a kutyája, akiről tudom hogy jól tartják.

2021. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, "ismerőstől ha szül a kutyája" is ugyan úgy a szaporítás támogatása.
2021. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
37%

17-es

Nem azt írtam hogy ismerős szaporítótól. És azt sem írtam hogy tőle megvenném.

2021. nov. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
92%
Karácsony előtt ennyivel nem kapsz törzskönyves kutyát, mert várólista van. Én menhelyről fogadnék örökbe, és együtt választanánk ki, és természetesen úgy, hogy elsődlegesen a szülőé a felelősség a kutyáért.
2021. nov. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

A szaporítókat semmilyen módon nem támogatnám.


Ha telne rá és az lenne a gyerekem álomfajtája, akkor megvenném a tenyésztőtől. Ha nincs konkrét fajta vagy nem ragaszkodik hozzá, akkor menhelyről hoznék.


Én 10 évesen kaptam az első kutyámat, bőven megvolt bennem a kellő motiváció és elhivatottság, hogy egyedül gondoskodjak róla, a szüleimnek "csak" a nem elhanyagolható anyagiakat kellett állniuk illetve a suliba fuvarozniuk. Még mindig töretlen a szeretetetem a kutyák iránt, így egyáltalán nem okozna gondot, ha rámmaradna a gyerek kutyája :)


A kutya nem egy telefon, vagy nadrág, hogy úgy gondolkodjak róla, hogy "a gyereknek jó lesz". Ha még kissebb a gyerkőc (kb 14 alatt), szimplán nem beszélnék az áráról, meg nem verném nagy dobra, hogy ilyen-olyan tenyésztőtől van és akkor ő sem ezzel menne másnap a suliba.


A másik fontos indok meg az idegrendszer. Pont egy gyerek mellé nem kellene össze-vissza szaporított instabil, olcsó kutyát vinni...

2021. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!