Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha eredetileg nem akartad...

Ha eredetileg nem akartad volna ivartalanítani a kutyád, aztán mégis így döntöttél - minek a hatására?

Figyelt kérdés
2021. nov. 12. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Arcoskodott más kanokkal és számomra minden séta stresszes volt. Nem tudtam kutyák közé vinni, mert amint megjelent egy kan, amire elég nagy esély volt, generálta a feszültséget. Szukákkal, kölykökkel mindig jófej volt. 7 évesen került hozzám, 2 hónapig volt ivaros. Ivartalanítás óta kanokkal sincs semmi problémája, most is van mellette egy fiatalabb ivaros kan.
2021. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha rajta volt a kangörcs, ahogy nyílt a kapu, repült kifelé mint a puskagolyó. Kocsival kellett menni keresni, volt hogy 2-3 utcával odébb találtam meg. Egyszer ráugrott egy kisfiúra aki feldőlt, de csak játékból, a gyereknek nem lett baja szerencsére. Ekkor döntöttem, hogy ivartalanítás lesz.
2021. nov. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Mi csak azért nem ivartalanítottuk, mert beteg volt és nem lehetett volna altatni. De szörnyű volt, hogy állandóan figyelni kellett a kan kutyákra. Egy kutyákkal teli lakótelepen laktunk, állandóan lent volt valaki a kutyájával. Alig volt olyan időpont, amikor le lehetett vinni úgy, hogy nem volt lent éppen kan kutya. Nagyobb sétánál óvatosan kellett közlekedni, nehogy összeakadjunk eggyel. Ez szerintem mindenkinek stresszes, és például egy jó motiváció lehet az ivartalanításra.
2021. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg kiallitasra szerettem volna jarni, vagyis kiprobalni. Tenyeszto szerint is igeretes.


Aztan a covid kozbe szolt tavaly.


Mivel tavaly semmi rendezveny, kiallitas nem volt. Igy a nagyon nagy tomeghez nincs hozza szokva.


Szeptemberben volt a varosunkba Ebugatta piknik es kicsit feszkos a sok kutya, ember tomeg, sikitozo gyerekek kozott.


Ez egy indok.


Masik indok, hogy bar o nem kotekszik kanokkal, feszt megtamadjak az ivaros kanok, meg kotoszkodnek vele amit o mar nem toleral.


Igy egyre tobb lett a balhe foleg a poraz nelkuli ivaros kanokkal, meg a futiban is.



Harmadik indok, egyre tobb a prosztata cisztas kan kutya es mar fiatal kutyakat is erint.

Ami konnyen attetet kepezhet.


Szoval ezek szamomra nyomos ervek az ivartalanitasra.


Januarban viszem. Most tul sok a melo, januarban van egy kis leallas. Legalabb itthon tudok lenni vele ivartalanitas utan :)


Most lesz decemberben 2 eves.

2021. nov. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mikor elérte a kifejlettséget, hiába törzskönyves, nem mutatott olyan jelleget amit feltétlen tovább kellene adnia. Így ivartalanodott.
2021. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3 évesen lett ivartalanítva. Lett egy seb a golyóján, ami nem akart gyógyulni, nagyobb lett, kezelni, kenegetni nem engedte mert nagyon fájt neki.
2022. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!