Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális ha ivartalanítás...

Az normális ha ivartalanítás után nem varrja össze a sebet?

Figyelt kérdés

Szerdán ivartalanították a kan kutyusomat, a doki nem varrta neki össze valamint azt mondta hogy "majd magának elintézi a gyógyulást" gondolom itt arra gondolt hogy nyalogatja majd magának. Viszont mindenhol azt olvastam hogy nem szabad a kutyának nyalogatnia. Eddig nem is volt vele baj viszont ma reggelre bedagadt neki, hívtam is egy másik állatorvost holnap reggelre tudott időpontot adni, remélem nem lesz addig baja

😢



2021. nov. 1. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Szerintem vidd vissza vagy vidd egy másik orvoshoz. Még lehet rajta javítani ne várj sokat.
2021. nov. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Holnap reggel viszem másik orvoshoz, adtam neki algopirynt de attól félek nehogy addig legyen vele valami..sajnos egy kis faluban lakunk, kocsink sincsen így még egy ügyeletes állatorvoshoz sem tudom elvinni.
2021. nov. 1. 11:30
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

""majd magának elintézi a gyógyulást" gondolom itt arra gondolt hogy nyalogatja majd magának."

Nem erre gondolt, nem szabad a nyalogatást engedni. Másik dokit érdemes megkérdezni, de ha csak enyhén dagadt meg lehet a gyógyulás jele is - de a doki megmondja majd.

(mi kan kutyánknak sem volt varrva, nem lett semmi baja - csak a nyalogatást nem szabad engedni).

2021. nov. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Miért adtál neki algopyrint? Lázat tudtál neki mérni vagy miért? Letört, rosszul van?
2021. nov. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor a legrosszabb amikor a gazdi elkezd agyalni, hogy mi a jó és meg is teszi amit jónak hisz. Szerintem kár volt orvosságot adni neki és kár azt hinni, hogy biztos arra gondolt, hogy majd nyalogatja. Először is miért nem kérdeztél rá az állatorvosnál, hogy mire gondolt?

Ha a kutya nyalogatja akkor sok bacilus bekerülhet a sebbe, nem véletlenül nem szabad engedni soha, hogy nyalogassa egy kutya a sebét. Ráadásul ingerli a területet, nehezebben gyógyul.

Hívd fel az állatorvost akinél voltál, hogy mire gondolt.

2021. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy másik állatorvost akihez holnap viszem, ő mondta hogy adjak neki algopirynt. Azért gondoltam hogy erre gondolt mivel mondta is hogy nyalogatni fogja de azt egy szóval se mondta hogy ne hagyjam hogy nyalogassa.
2021. nov. 1. 11:45
 7/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul mivel ma ünnep van, aki ivartalanította a kutyát a telefont se veszi fel...
2021. nov. 1. 11:47
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy van a kutya? Lehangolt, nem eszik/iszik, bús, nyüszít, nem tud békésen aludni?
2021. nov. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%
Durva milyen gazdik vannak. Ahogy az embereknek is, úgy az állatoknak is van ügyeleti ellátás. Ha neked nem ér meg ennyit, hogy interneten rákeress ki az ügyeletes...
2021. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
9-es: sajnos nagyon kevés helyen van ahol ilyenkor ténylegesen rendelnek is, a legtöbb helyen ilyenkor nincsenek is nyitva, hiába kellene nyitva lenniük és dupla áron is dolgoznak..
2021. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!