Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk nagyon elviselhetetl...

A kutyánk nagyon elviselhetetlen lett, mióta ivrtalan, ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Korábban is voltak szemtelenségei, de amióta ivartalanítva lett, tiszta dilis. Ez nem uszítás, meg ivartalanítás elleni "kampánykérdés", teljesen komoly. Semmi eü baja nincs, azt kizártuk már. Szemtelen, idegbajos, zabagép. Nem bírja megállni, hogy belezabáljon a másikéba, pedig már elég sokat hízott is, nincs éheztetve és normális, jó tápot kapnak, ugyanazt, mint eddig. Az említett kutyánknak már próbáltam többet is adni, napközben is szétosztani, kis nasival gyakorlatozni, de úgy bezabálja a kaját, hogy egy tele tál tartalma neki 3 harapás. Szinte porszívózza a kaját és a habzsolás elleni sem válik be, darabonként adogatás sem. Benyeli azonnal. Emellett valamiért tiszta ideg lett és az ajtónyitásra, illetve a szerinte olyan hangokra, amik hasonlatosak, éktelen ugatásba kezd. Azt a fajta elborult ugatást képzeljétek el, amikor se kép, se hang és nekimegy a szoba ajtajának, dörömböl rajta és akkora hanggal, hogy a földszinten is hallani kicsit, pedig a harmadikon van a leghátsó szobában. A telefoncsengés, rezgés ugyanez. Ha a páromat meghallja, ahogyan reggel megmozdul alvás közben, vagy felkel, akkor is ez játszódik le. Teljesen felhergeli a másik kutyánkat, aki kezdi is átvenni ezeket a fantasztikus szokásokat. Vasszigor, keménység, határozottság, lefárasztás, semmi nem használ, pedig a kaját is feladatért, parancsra kaphatja csak meg, amit teljesít is. Sétálni sem akar egyébként, amint elvégzi a dolgát, úgy kell húzni, meg könyörögni, mert nem hajlandó nagyobbat sétálni, siet a kajához. Hazafele pedig majd megfullad, annyira megy, hogy végre megint ehessen. Így lefárasztani is elég lehetetlen. Igen, azt is próbáltam, hogy fent kap enni, nem séta után. Eredménytelen.


Megjegyezném, hogy személyes tapasztalatokat nagyon szívesen elolvasok és megfontolok, mert pontosan ezek érdekelnének. A kutyaiskola, tréner dolgot felejtsük is el, mert úgy sem vagyok rá kíváncsi, egy életre elég volt abból.



2021. nov. 10. 01:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
egy ido utan el mulik foglalkoz vele sokat
2021. nov. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Az is lehet, hogy ivartalanítás után megsajnáltátok, mert szegényt megműtötték, gallért kell hordania, nem ugrálhat stb, ha nem is vettétek észre, elkezdtetek másképp foglalkozni vele.

A "vasszigor és keménység" valószínű nem volt elég határozottan előadva, mert szerintem(bármelyik kutyánál el lehet érni, hogy) olyan nincs, hogy egy kutya nem sétál vagy belezabál a másik kajájába. Legyetek nyugodtak és határozottak, mikor rászóltok. Enni meg csak annyit kapjon, hogy egy egészséges sújt elérjetek, ne azt nézzétek, hogy éhes-e a kutya és ne a sétához, hazaérkezéshez kössétek, séta után minimúm 1 órával kapjon csak kaját.

A lakásban elvégzett feladatokat meg csinálhatjátok kint is, ha valamit már nagyon jól tud, fokozatosan egyre kevesebb jutalom járjon érte.

2021. nov. 10. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
A kutyának macskának áldás az ivartalanítás
2021. nov. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Az én kutyám is más lett ivartalanítás után. Ő szuka kutya amúgy. Mondjuk ennyire durván nem nyomta. Először is maradjon a fegyelem! Másodszor, kevesebb kaja! Ne hagyjátok h bele egyen a másikéba! Kaját soha ne hagyjatok kint semelyiknek, legyen rendszer,h mikor esznek. Ha kell, akkor külön egyenek! Mennyi idős a kutya és milyen fajta? Jaa és vigyétek új helyekre sétálni, pl erdő! Az beválik szerintem. Ja és agyilag is kellene fárasztani, pl új trükkök, v a régiek folyamatos gyakorlása
2021. nov. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én nem írtam senkinek privátot, úgyhogy a mocskolódó felhasználók igazán visszavehetnének az arcukból. A történet igazából már két hónapja tart és tényleg fegyelem volt itthon eddig is, hiszen korábban csak a tipikus kutyás bepróbálkozásai voltak, amik aztán el is lettek fojtva csírájában. Ez a tombolás olyan hirtelen jött, hogy biztosan az ivartalanításhoz kapcsolódik, hiszen utána kezdett el kinyílni a csipája. Jó tipp egyébként az, hogy túl lett ápolgatva az esemény után, kezdetben magam is erre gondoltam. Igazából a gallér piszkálásáról is gyorsan leneveltük, nem voltunk különösebben engedékenyebbek vele, ugyanúgy rászóltunk. A felépülés után kattant be, ami kezdetben csak extra játékosságban nyilvánult meg, ennek örültünk is, mert amúgy elég lusta kutya. Aztán azzal is próbálkoztam, hogy nem mindig állok le vele játszani, hátha attól bízta el így magát, de hát nem vonhatom meg mindig ezt a kellemes élményt.
2021. nov. 10. 07:41
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Benn is az merult fel, hogy a mutet utan kicsit megsajnaltatol, es tobbet foglalkkoztatpk vele, a kedveben probaltatok jarni, ez termeszetes, csak a kutya ugy gondolja, mostantol ez jar neki alanyi jogon, es semmi masrol nem szol az egesz, csak figyelemfelhivasrol a reszerol.

Tervezzetek at a napot, ne az legyen, amit o akar eppen. Seta utan sem kell rogton kajat kapnia, varjatok vele 1-2 orat, mire lenyugszik. Azt meg hogy a masik taljabol eszik, tiltsatok azonnal, ha a szó nem hasznal, rakjatok arrebb, es kuldjetek ki abbol a helyisegbol. Nalunk is van egy ilyen zabagep, de kaja mellett folyamatos kontroll alatt van, mar szepen megtanulta, hogy csak a sajat taljabol ehet, szepen megvarja mig vegez a masik kutya, utana meg kinyaljak egymas taljat is. Az ugatast is rogton tiltsd, ha az nem hasznal, legyen kovetkezmenye, pl. spricceld le vizzel, ha azt nem szereti. Turelem, es vissza fog allni minden a normalis kerekvagasba.

2021. nov. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Mennyi idős és milyen fajta? Ha keverék, akkor mekkora? Ezeket nem írtad, pedig fontos lehet. Lehet, hogy semmi köze az ivartalanításhoz a viselkedésváltozásnak.

Tápból próbáltatok már olyat adni neki, ami hízásra hajlamos kutyáknak készült? Ha hízik, én ilyet próbálnék.

Milyen élménye volt az állatorvosnál? Ott nem érte valami rossz tapasztalat, ami traumatizálta (maga az ivartalanítás nem ilyen, inkább olyanra gondolok, hogy nagyon lefogták, vagy valami fájdalmas beavatkozás, esetleg türelmetlen doki).

2021. nov. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Mennyi idős? Lehet nem az ivartalanítással van összefüggésben, "kamaszkorában" az enyém is megőrült és próbálkozott dolgokkal, de aztán keményen vissza lett "verve" a dolog.
2021. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

1. Mennyi idős a kutyus? Elképzelhető, hogy kamaszodik is a szentem. Ami indokolhatja azt, hogy próbálgatja a határokat.


2. Állatorvosi kivizsgálás, teljes vérkép volt-e ivartalanítás óta? Ha nem, akkor mindenképp zárjátok ki az egészségügyi problémákat!

(Okozhat túlfeszülést, megcsappant sétakedvet, reaktivitást...)


3. Dietetikus! Szakadjunk le arról, hogy eddig is ezt a kaját kapta, mert ezek szerint mostanra nem jó neki. Ha a nagyobb mennyiségtől hízik, akkor nem a mennyiséggel van a probléma, hanem összetétele nem optimális számára.

(Mezei állatorvos nem biztos, hogy eléggé el van mélyedve a kutya táplálásában, de ha a ti orvosotok igen, akkor hurrá!)


Ideiglenesen a kutyákat érdemes lenne külön etetni vagy legalább messzebb egymástól, hogy legyen időd rászólni a lopósra.


4. A séta (mozgás, felfedezés) hiánya csak pörgeti az otthoni dilinyós viselkedést. Ha kiszeded a saját véleményed, indulataid a kérdésből, az marad, hogy ez a kutya NEM szeret az utcán lenni.

Ha nem eü. problémáról van szó, én fognám a kutyát, a némi erősebb jutalomfalatot, elkezdeném vele a nulláról a sétát. Nulla elvárással, odafigyelve a kutyára. Aztán ha fél óráig nézzük a lehullott falevelet mire rám tud figyelni, hát addig.

Illetve, ha van rá lehetőségetek, én bezsuppolnám autóba és kivinném az erdőbe / mezőbe szaglászódni. (Kivonod az egyenletből az ajtót, adsz hozzá egy olyan környezetet, amit élmény felfedezni).


"extra játékosságban nyilvánult meg, ennek örültünk is"

Nincs baj, amíg meg tudjátok vele beszélni, hogy "most nem".

2021. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
Te is ilyen lennél ha ivartalanítanának. Undorító.
2021. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!