Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beadatnátok a 2. kombinált...

Beadatnátok a 2. kombinált oltást a kutyusnak, ha azt mondaná a tenyésztő, hogy ne?

Figyelt kérdés

A tenyésztő az allergiás reakciótól fél, mert már találkozott ilyennel. Az állatorvos beadná.


Ti mit csinálnátok?


2021. nov. 13. 03:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy beadattam volna. Sokkal nagyobb baj lett volna, ha a 2. kombi kimarad.
2021. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Most volt egy mentett kiskutyusunk parvos... Túlélte, de iszonyat sokat szenvedett szegény, és a kezelése sem két forintos tétel volt.

Nem is értem, hogy mondhatott ilyet a tenyésztő.

És hogy hogyan engedi meg magának azt, hogy ezt a vérvonalat tenyéssze ezek után tovább. De hát ugye $$$$$$...

2021. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Nem is tudom mit gondoljak ezek után :(

Már kb 1.5 éve tartottuk a kapcsolatot, nagyon lelkiismeretes embernek ismertem meg, sokat beszélgettünk. Nagyon csalódott vagyok most

2021. nov. 13. 09:48
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk én azt hittem alap, hogy ilyen vérvonalat nem visz tovább egy tenyésztő . Kérdező,ez nem a te hibád,ne érezd rosszul magad. Gondolom mostmár jól van a kutya,és ez a lényeg. Az oltás hiánya nagyeséllyel vezetett volna halálhoz.
2021. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem nevezném jó tenyésztőnek, aki allergiát továbbörökítő kutyát nem von ki a tenyésztésből. Egyébként meg az orvossal csináltatnék allergiavizsgálatot, és ettől tenném függővé a döntést, illetve mindenkit lebeszélnék, hogy ettől a tenyésztőtől vásároljon kiskutyát.
2021. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
45%

Az allergiára nem nagyon lehet szűrni! A hajlam részben öröklődhet, de azért nem lehet mindent a genetikára fogni!

Azballergia vizsgálatok durván 60%-os hatékonysággal működnek! Nem megbízhatók, de rohadt drágák.


Kérdező, ha erre allergiás volt, jó esélyjel a veszettség ellenire is az lesz. Innentől gyakorlatilag az oltások után mindig bent kell hagyni a kutyát a rendelőben.

2021. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%

Pontosan azért, mert a hajlam örklődhet, nem vennék tudatosan, szánt szándékkal olyan állatot tenyésztésbe akiről tudom, hogy több utódja is allergiás. Erről szólna a szelekció. Ha erre nem szelektálnak, akkor mire?


Nem mondom azt, hogy milliókért szűressen le minden kutyát, ha ilyen gyengék az eredmények, de ha egyszer TUDJA, akkor minek veszi tenyésztésbe?

2021. nov. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell allergiára szűrni, de amelyiknél a kölykök révén kiderült, azt nem kellene továbbra is tenyészten. Csak mellékesen megjegyzem, beteg kutya továbbtenyésztése állatkínzásnak minősül.
2021. nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
A kérdező leírása alapján a sajtja előtt egy előző kölyök lett allergiás a kombinált oltásra. Honnan tudjátok ti, hogy ez a kantól vagy a szukától öröklődőtt-e? Honnan tudjátok, hogy tényleg örökletes-e vagy sem? Van ismerősöm, akinek a kutyája szintén allergiás. Egyik alom tesó sem, egyik a szuka révén féltesó sem az. Nem biztos, hogy örökletes. Ilyenkor mi van? A 'bunkó' tenyésztő még hozott le almot, a többi kölyöknél nem lett ilyen.
2021. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%

Ha első alkalommal fordult volna elő, hogy egy alomtesó allergiás lett, akkor a tenyésztő valószínűleg nem tanácsolja azt (az egyébként nagyon-nagyon buta és veszélyes dolgot), hogy ne adassák be a kombi oltást. Legfeljebb megjegyezné, hogy az alomban előfordult ilyen probléma másik kiskutyánál és ezért figyeljenek esetleg kicsit jobban.

A "tanácsa" arra enged következtetni, hogy sajnos nem első eset.


"Honnan tudjátok ti, hogy ez a kantól vagy a szukától öröklődőtt-e?"

Gondolom egy felelős tenyésztő azért nem minden alkalommal ugyanazzal a kannal fedeztet. És ha valamelyik alomban előfordul ilyen probléma, akkor érdeklődik, hogy más fedezéseknél is volt-e ilyen gond. Ebből azért már erősen megállapítható, hogy honnan ered a probléma. A szukát pedig igyekszik tesztelni, még ha a szűrés nem is 100%-os eredményű.

2021. nov. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!