Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy a kutya...

Hogyan érjem el, hogy a kutya magma mellett sétáljon, és figyeljen az utasításaimra?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtunk egy 3 éves szuka németjuhászt. Amikor elvisszük sétálni nagyon rendetlen, fegyelmezetlen. Egyfolyatabn húz, nem lehet bírni vele. Valakinek van valamilyen ötlete, tapasztalata az úgyben?

(Beirattuk kutya iskolába, nem vagyunk benne biztosak, hogy segíteni fog neki)



2021. nov. 13. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha beírattátok valóban kutya iskolába akkor az első leckék közt ott lesz a megoldás.

Nyakörv,ha húz akkor vissza húzod,megállsz.Ha nem húz mész.Kb..ennyi.

Vagy nem tudom,ha valaki ott elakad,hogy a kutyát sétálni nem tudja megtanítani akkor az a kutya iskola fog kelleni nagyon.

2021. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

A kutyaiskola nem a kutyanak kell altalaban, hanem a gazdanak. Akkor fog segiteni, ha ha otthon gyakoroljatok vele a tanultakat, naponta.

En amugy ugy szoktattam le a kutyat a huzasrol, hogy amint elkezdett huzni, megalltam es egy lepest se mentem tovabb, ot pedig leultettem magam melle.

Amikor lenyugodott, akkor elindultunk. Szepen-lassan megtanulta, hogy nincs ertelme huzni, mert akkor nincs seta. Bar hozzatennem, hogy o kolyokkora ota velem volt, nem elt menhelyen soha es nem is lett tul izgatott setaknal, mivel naponta tobbszor vittem ki, igy nem volt neki annyira uj az inger, hogy teljesen beporogjon es ne tudjon ram figyelni.

Nalatok ez lehet nehez lesz, hiszen eddig nem tudom, hogy mennyire setalhatott rendszeresen, mennyire figyeltek ra kulon, milyen multja van, stb.

De a suliban tudnak segiteni, az tuti, esetleg egyeni foglalkozast is igenybe tudtok venni.

2021. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Kezded ott hogy mikor mentek sétálni előtte azt gyakorlod, hogy te mész ki elsőként az ajtón. Ha ő moccan az ajtóra rá, akkor ismétlés.


És láb mellé vedd úgy induljatok el, ha húzni akar, fordulj vele az ellenkező irányba aztán stop és megint vedd láb mellé, ismétlés, ha melletted megy dicsérés ezerrel míg kondicionálódik benne, hogy te vagy a falkavezér.

2021. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
3-as, 4-es vagyok.
2021. nov. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Hát...magma mellett én nem sétáltatnék kutyát, de te tudod. 😃
2021. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mióta van nálatok? Mennyi ideje volt gazdikereső? Ismeritek az előéletét?
2021. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%

Milyen erős magma mellett kellene sétálnia? Eleve minek?


Drága, édes kérdező. Legyél szíves írd le helyesen, értelmesen a kérdést. Tudom, nehéz feladat, de én hiszek benned.

Egyébiránt te hogyan próbáltad eddig nevelni?

2021. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

,,Beirattuk kutya iskolába"


és be jár vagy ellógja az órákat? :D


Ha nem jár be, menj vele te is és mindkettőtöknek segíteni fog a kutyaiskola, nem csak a kutyának. Ott megmutatják miként bánj vele, többek között a sétát is. Az ott tanultak meg otthon gyakoroljátok és járjatok rendszeresen.

2021. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Vicces, hogy a magma szón lovagoltok, pedig simán lehet, hogy csak az autocorrect javította át.
2021. nov. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!