Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babakocsi mellett kutya?...

Babakocsi mellett kutya? Megoldható?

Figyelt kérdés

Üdv!


Örökbe szeretnénk fogadni egy felnőtt kutyust,aki elég aktív.Én naponta szoktam futni,és ide is vinném magammal.De én nem szoktam egyedül menni,futó babakocsink van és amellett futok.

Elengedni sajnos nem lehet,itt tiltja a kutyás szabályzat,ezért arra gondoltam,hogy valami rugalmasabb pórázra rá lehetne kötni,amivel szabad,de mégse köthet bele senki,hogy el van engedve.


Csuklóra,a derekamra,vagy a babakocsi oldalára tudnám ezt erősíteni,és szerintem egy kis gyakorlással kivitelezhető lenne,hogy ha babakocsival megyek is tudjon ő is kényelmes távban futni velünk.


Tudtok esetleg ehhez hasonló rugalmas pórázról?


Illetve,most tél jön és a kutyus rövid szőrű.Ha fut akkor szüksége van bármilyen melegítőre vagy pulcsira,mancs védőre vagy elég neki a testmozgás,hogy melegen tartsuk?

Itt rendszeresen fognak sózni,tehát sétán se úsznánk meg a tappancsával a sózott utakat,sétára pedig nyílván tudok rá pulcsit adni,csak a futás nem tudom hogy megy kutyával.



2021. szept. 16. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Persze erősítsd a babakocsi oldalához, hátha váratlanul megindult a kutya aztán még a gyereket is rántja magával. 🤦‍♀️
2021. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Musher Hungary-re keress ra, en most rendeltem toluk biciklizeshez rugalmas porazt, nagyon kenyelmes, annyira elnyeli a mozgast, huzast, hogy nincs az a rangatas, munt sima poraznal, tenyleg 100x jobb, mint elotte.
2021. szept. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

Kutyacipo van setahoz. De abban futni nem fog.


Mindenhol tilos elengedni,de ha megtanitod a visszahivast es nincs autout vagy autok a kozelben,akkor engedd el .

Ha lanyt fogadsz,az sokkalta engedelmesebb es mozgekonYabb a fiuknal.

2021. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2,köszönöm azthiszem az M-es Amundsen póráz lesz a nyerő,rövidre is lehet fogni,ami elég praktikus :D

Lehet,hogy végül hámot is innen fogok nézni,eddig azt máshol kerestem.


Ezt a kabátot választanám hidegekre (télen fogunk külföldre is menni,tavaly a hegyekben volt -10 és -15 fok is,de ilyen rövid szőrre szerintem itthoni hidegekre is jó).

[link]


Ezt pedig hámnak,nem tudom mennyire számít erősnek.:

[link]


Ha nem jó legfeljebb szét nézek ott ahol a pórázt is rendelem :)

2021. szept. 16. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem javaslom, hogy a babakocsira szereld, rendkívül veszélyes. Viszont van derékra szerelhető futópóráz. Ki kell tapasztalni, nem könnyű elsőre. Nagytestű kutyára is van kabát, érdemes beszerezni előre de függ mennyire fázós a kutya. Pl. Labrador igényelte, vizsla nem nálunk. A sózás nehezebb kérdés. Lehet mancsvédőt venni, de nekem soha egyik kutyám sem viselte el még sétához sem. Persze egy próbát megér. Biztos, hogy sóval van felszórva? Jó pár éve be van tiltva, csak sokan nem tartják be. Nem tudtok olyan helyen futni, ahol nincs felsózva?
2021. szept. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek futó pórázok derékra csatolható, aminek ugye az a lényege, hogy közben a két kezeddel is "fuss", de ezt ugye a babakocsi miatt amúgy sem tudod alkalmazni, viszont így legalább egy kezed megmarad és ezek rugalmasak is. Tappancsát sós havas terepre előtte javasolnám valamilyen bio olajjal bekenni, majd utána is lemosni és újra kenni, persze ekkor elég már valami tappancs krém.
2021. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most néztem amit írtál. Az overáll szuper, főleg ha olyan hideg területre mentek. Futáshoz én mégis beszereznék valami lazábbat is, amiben könnyebben tud mozogni.
2021. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A Kurgo hámokba épp valamelyik nap futottam bele, külföldön nagyon szeretik őket, itthon kevésbé terjed.


"Biztos, hogy sóval van felszórva? Jó pár éve be van tiltva"

Attól még csinálják. A szomszédunk pl. amint leesik 2 hópihe rögtön. Illete az én kutyámnak a darabos szórás sem jött be, illetve valamelyik "nemsó" is marta a tappancsait.


Nekem olyan kérdésem lenne, hogy tudjuk-e, hogy a kutya mennyire van pórázhoz szoktatva? Mert ha nincs, akkor a tanítására is időt kell szánni. Illetve ha kevésbé szocializált, akkor szintén.

2021. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legbiztonságosabb, ha a kutya a derekadhoz van kötve és mivel babakocsi is lesz nálatok, nem praktikus, ha húz a kutyus, inkább melletted kellene futnia.


Ha nem kell húznia, a nyakörv sokkal ideálisabb(jobban lehet irányítani a kutyát) és egy 120 cm-es póráz bőven elég, ha nagyon hosszú, végig azon fogtok szenvedni, hogy vagy te vagy a kutya beleléptek, illetve a kocsi kereke alá megy, a földön fogjátok húzni és a szembe jövő emberek sem fogják értékelni, hogy 2-3 m széles sávot elfoglaltok.

Esetleg még egy ilyen jó lehet: [link]

ezzel kicsit nagyobb a mozgástere, de mégsem akad be sehova.

Ha nagyon hám és rugós póráz párti vagy, akkor jó lehet a musher spartan hámja és póráza, de kezdésnek akár a trixi is megteszi: [link]


A só ellen mindenképp kellene valami, ha más nem, minden séta után macsmosás és mancsápoló krém.

Én már inkább biciklizem a kutyámmal(bikejöring), ahogy húz, a hátsó lábain sokszor legyalulja a bőrt, hiába földúton megyünk, ezért ő cipőbe fut. Nagyon gyorsan megszokta, a mellsőkre is vettem, de sajnos ott meg a cipő dörzsöli a farkaskörmét, ezért elöl most nem hordja. Ha veszel cipőt, erre figyelj+nyílván, hogy vízálló legyen, különben ugyanott tartasz...


Futáshoz nem kell kabát, max, ha nagyon hideg van, pulcsi. Mozgás közben sokkal jobban termelik a kutyák is a hőt. A mindennapokra viszont jól jöhet, én azokat szeretem, amik a mellkast is védik.

2021. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
8-as, marha jó fej vagy, legalább idéznéd az egészet, ugyanis a mondatom így szólt: “Jó pár éve be van tiltva, csak sokan nem tartják be.” Sok helyen sónak látszik de nem az, ettől függetlenül sajnos magánszemélyek a mai napig használják a sót.
2021. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!