Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Épp a szobatisztasagot tanulju...

Épp a szobatisztasagot tanuljuk a kutyusommal. Jo ha ugy reagálok mikor bepisil, hogy ledorgalom hangosabb mélyebb hangon, hogy nem szabad? Ezzel tudatosul benne hogy nem jot csinált?

Figyelt kérdés
2021. nov. 15. 04:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen felesleges, főleg, ha csak a nyomot találod meg. Pont elég, ha dícséred, ha kint végzi el a dolgát.
2021. nov. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Ez sajnos nem célravezető. Vidd ki többször egy nap és ha sikerül neki kint elvégezni a dolgát, akkor dicsérd meg.( Ez csak addig kell, amíg természetes lesz számára hol kell végeznie a dolgokat) Csak kitartóan.
2021. nov. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogja tudni, hogy miért mondod neki. Vidd ki rengetegszer és simogasd, dícsérd sokat, adj neki jutalomfalatot, ha kint pisil. Sokkal kiegyensúlyozottabb lesz ha azért csinál dolgokat, hogy jutalmat kapjon, mintha azért nem csinál dolgokat, hogy ne legyen megbüntetve.
2021. nov. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem. A Kiabálás miatt max félni fog tőled. Ehelyett inkább dicsérd meg, ha kint végzi el a dolgát.
2021. nov. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%
Mi minden eddigi kutyánknál úgy csináltuk, hogy ha épp olyan helyen pisilt, ahol nem szabad, akkor rászóltunk, hogy nem szabad, gyors felkaptuk és a pelenkára helyeztük, hogy ott pisiljen, majd mikor ott pisilt, megdicsértük. Mikor pedig lent pisilt az utcán, akkor pedig aztán nagyon nagyon megdicsértük. Azonban mikor már pisilés után találtunk rá a foltra, akkor csak max magunkban mérgelődtünk, míg feltakarítottuk, de a kutyát utólag nem szidtuk meg. A jelenlegi kutyánk (csivava) egy hónap velünk töltött idő után már tökéletesen tudta, hogy otthon csak a pelenkára szabad végeznie a dolgát, de persze ehhez az is kellett, hogy tényleg sok időt szánjunk a kutyára és folyamatosan nyomon kövessük mit csinál, hogy azonnal korrigálni vagy dicsérni tudjuk. A pelenkát pedig 6 hónapos korában tudtuk elhagyni, addigra már mindig kibírta a két séta közötti időt. Minél több időt szánsz rá, annál gyorsabb lesz a tanulás. Légy kitartó és következetes és akkor minden rendben lesz. Plusz jó tanács hogy a foltokat mindig nagyon nagyon alaposan tüntesd el, mert lehet, hogy te nem érzed már a pisiszagot, de a kutya még igen. És ha érzi ott a szagot, akkor újra oda fog pisilni.
2021. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Csak azt éred el, hogy stresszelni fogja, ha bent lesz baleset, és meg fogja enni a saját szarát, hogy ne vedd észre, hogy becsinált.
2021. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Ez a legrosszabb amit tehetsz. A fordítottja a jó megoldás. Dicséret és jutalmazás a kulcs. Az első időkben óránként vidd le. Ők is jobban szeretik a szabadban végezni mint a lakásban. Én a pelust nem ajánlom, csak még egy plusz dolog amiről le kell szoktatni.
2021. nov. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Oke. Köszi a válaszokat. Eddig 2x fordult elő es nem leorditottam a fejet csak erélyesen mondtam, hogy nem szabad. Pont amikor csinalta, nem utána :)


Igen, TANULJUK, én is.. mint latod még nem tudom 100%-ig, hogy miként kell ezt csinálni helyesen, hogy neki is könnyebb legyen.

2021. nov. 15. 09:01
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
9-es Legalább harmadszorra nem ezt csinálod. Szépen megfogod a pórázt, leviszed, ha hazajöttök feltakarítasz szó nélkül. Ebből pedig azt tanulod, hogy előbb kell levinni!
2021. nov. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Hát, én minden kutyámra rászóltam, ha épp rajtakaptam, bár igaz, hogy nem a legkeményebb módon. Aztán felkaptam és kivittem, ha pedig ott sikerült valamit alkotni, nagyon megdícsértem.


Gyorsan szobatiszták lettek egyébként, bár tény, hogy igyekeztem nagyon gyakran, pár óránként kivinni őket az elején, így nem is nagyon voltak balesetek.

2021. nov. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!