Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hany hetesen kezdjem el...

Hany hetesen kezdjem el tanítani parancs szóra (ül, fekszik stb) a kutyam? 9 hetesen mar megérett rá?

Figyelt kérdés
2021. nov. 15. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
próbálkozni lehet, de egy 9 hetes babakutyától csodát ne várj. Én mondjuk inkább a nevét és a behívást tanítanám neki, mivel arra pici korában a legkönnyebb, ugyanis nem mer túl messzire menni tőled. Emellett pórázhoz/nyakörvhöz szoktatás mehet még.
2021. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
9 hetesen még ne terheld ilyesmivel, szinte még baba. Ráérsz majd 4 hónapos kora körül az alapokat tanulgatni vele.
2021. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Én 9 hetesen a nevét és a hívást tanítom. Szerintem megpróbálhatod,de én meg várnék kicsit.
2021. nov. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
A nevét nagyon fontos, az legyen az első. Szerintem az üllel egyébként simán próbálkozhatsz :)
2021. nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek az előttem szólókkal, inkább a nevét és hívószót (ha benti kutyus, szobatisztaságot) tanítanék neki, de szerintem semmi gond vele ha már most kezdesz tanítgatni neki dolgokat. Arra kell csak ügyelni, hogy ne akarj tőle túl sok mindent és túl gyorsan.

Következetesen, lassan biztosabb a siker.

2021. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Ilyenkor olyan az agyuk, mint a szivacs. Rengeteg mindent el lehet és el is kell kezdeni tanítani neki ebben a korban! Nem csak a nevét és a behívást... De a figyelmet, az önkontrollt, a motiváció fejlesztést, a szocializációt, az alap szabályokat és az alap feladatokat is!
2021. nov. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

9 hetes kölyköt még nem terhelünk ilyenekkel. A kapcsolatot építjük vele, hogy bízzon benned. Tanítjuk a nevét, játékosan a behívást, és kb itt ki is merül a dolog.


Egyszerre 4-5 percnél tovább egyébként sem tudnak koncentrálni még, felesleges terhelni.

2021. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Érdekes, minden sportkutyát elkezdenek tanítani, alapozni ebben a korban. Mennyi terelő, mentő, őv-s, nyomkövető kutyáról látni videót. Biztos mindet agyon terhelik.
2021. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A neve és a behívás a fontos azzal kellene kezdeni. A többit is megpróbálhatod, de eröltest és egyszerre csak 1 dolkot taníts. Legyél türelmes most olyan mint a kis elefánt: Lassan tanul, könnyen felejt.
2021. nov. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

10

Ez egy mondás és kis elefánt te kötekedő vadbarom.

2021. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!