Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok naponta egy nyers...

Adhatok naponta egy nyers tojást a kutyának?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy egészséges, a héjában kalcium van, és fényesebb lesz tőle a szőre. Úgy gondoltam, hogy napont egyszer a reggelijébe raknék egy tojást, mivel ma véletlenül leesett és már nyalogatta is fel. Szerintetek lesz valami baja tőle?
2010. szept. 4. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A szalmonella szerintem a kutyákra éppoly veszélyes, mint az emberre. Nincs semmi olyan tápanyag a nyers tojásban, ami a főttben ne lenne.
2010. szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tehát főzzem meg neki?
2010. szept. 4. 17:48
 3/17 anonim ***** válasza:
A tojás épp annyira egészséges kutyának mint embereknek, tehát mértékkel! adhatod, de felesleg naponta. Inkább főzve add neki vagy süsd meg serpenyőn, de ne aggódj, nem lesz baja attól, hogy most nyersen felette.
2010. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 4. 17:59
 5/17 anonim ***** válasza:
Maximum legközelebb jódlizni fog. :)
2010. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam, hogy javítja az énekhangot! :)
2010. szept. 4. 18:16
 7/17 anonim ***** válasza:
Héjával együtt adtad neki?
2010. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha a belsejét adod neki nem sok értelme van legfeljebb valami allergia lesz a vége. A héjába van a Ca! Mikor eszel tojást elrakod a külsejét kiszárítod vagy kitörlöd. Összetöröd vagy morzsolod. Én most akarok neki adni így de csak pár napig.

Ha nagyon szükséges akkor inkább vegyél ha folyamatosan akarod adni neki!

2010. szept. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Evett egy kis héját is, de féltem, hogy felkarcolja a torkát, ezért elvettem, de a belsejét megette, azt nem tudtam feltakarítani. Rendben, úgy csinálom, ahogy mondtad. Köszönöm!
2010. szept. 4. 19:51
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
a sárgáját adhatod nyersen is, szép, fényes lesz a szőre tőle! A porrá tört/morzsolt héj is nagyon jó, erősíti a csontokat és a fogakat, illetve a látásban is segít! Javaslom keverd mind a kettőt. A sárgáját én felöntöm egy icipici tejjel és úgy már is megeszi. A héjport pedig keverd el valami fincsiben (májkrém, konzerves táp, ilyenek).:)
2010. szept. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!