Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az elektromos...

Mit gondoltok az elektromos nyakörvről kutyának?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek van, szerintem állatkínzás. Arról nem beszélve, hogy ennivalóra is alig futja, de ilyet megvesz.


Rendesen meg szokta rázni a kutyát, hogy megremeg az egész állat. Egyszer úgy belenyomta, hogy elájult a kutya percekre. Aztán otthagyta... Még a kisgyerekeknek is a kezébe van adva, hogy nyomkodják... Aztán kb. ennyit tud a nyakörv 30.000-ért, még a helyzetét se mutatja...


2021. nov. 17. 15:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
Te szentséges isten. Ez elmebeteg
2021. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%
Ez tényleg állatkínzás! A gazdájával is ezt kéne csinálni!!!
2021. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Egyébként az, nem csak emiatt... Ja,én is azt mondtam, az ő nyakára kellne rárakni aztán belenyomni.
2021. nov. 17. 15:09
 4/38 anonim ***** válasza:
27%
Ezeknek a nyakörveknek egyáltalán legális a használata?
2021. nov. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jelented fel? 🤨🤌
2021. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Van letjogosultsaga ilyesmi nyakorvnek bizonyos es (szerintem) legvegso eseteben, de nem igy hasznalva.

Ez allatkinzas!! En jelentenem valahol... :(

2021. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz, azonnal jelentsd, ez állatkínzás!
2021. nov. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Letagadja és mindenkivel azt csinálja, hogy utána feljelenti rágalmazásért. A kutyája minden nap az utcát rótta, aztán még azért is más a hibás...
2021. nov. 17. 15:20
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az állatkínzás, azonban szakszerűen használva hasznos eszköz is lehet.

Pl. ugatásgátló elektromos nyakörv jó lenne a szomszéd kutyára, mert egész nap, egész éjjel ugat, és a gazdája nem szól rá.


Ismertem egy kiképző csajt, aki csak elektromos nyakörvvel tudott hatásosan rászólni a kutyájára.


De pl. süket kutyáknál lehet a leghasznosabb, mivel nem hallják a gazdi behívását, de egy kis bizsergés lehet nekik jelzés.

2021. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
91%

Állatkínzás:

244. § (1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza


A kutya elájult, otthagyta, hosszútávon ez ki tudja milyen egészségkárosodást okoz,

- plusz a gyerekét is állatkínzásra tanítja- .

2021. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!