Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát választanád...

Melyik kutyafajtát választanád az alábbiak közül akkor ha... ?

Figyelt kérdés

Mindig volt kutya a családunkban. Több fajta is. Gyerekként egy Bernáthegyi és egy Óriás Schnauzer volt nekünk. Mindkettőt szerettem. Sajnos a Bernáthegyivel még nem tudtam úgy komolyan foglalkozni (11 éves voltam amikor elaludt 10 évesen) A Schnauzerrel utána már igen. Kiállítás, játék stb...

Aztán egy mentett kutyám lett, jelenleg egy Staff van. Kutyasuli, őrző védő túrák... Viszont a munkakutyázás nagyon megfogott vele (ő is már kezd kiöregedni 7 évesen)

Viszont a munka annyira megtetszett (akár én is levizsgázok majd ha kell :D) hogy a következő kutyában a Maliban gondolkodok. De és itt jönne a kérdés lényege. Nagyon régóta tetszik a Presa Canario illetve a Staf és az Óriás Schnauzer is nagyon itt van még mindig...

A Kanárival leginkább de a Staffal de még a Schnauzerrel is a komolyabb munka ki lenne lőve...

Sajnos jól megfontoltan csak egy kutya férne bele az életembe (suli, munka eltartás, foglalkozás stb)

A mali a munka miatt jött szóba, de a másik három is nagyon csábító. Te a komolyabb munkakutyázást vállalnád, vagy esetleg maradni a hobby szinten valamelyik másik 3 közül az egyikkel?



2021. nov. 19. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Malinois
2021. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Jó lehet egy malinois max olyan egyedet válassz ami kisebb energia szintű és akkor a hobbynál magasabb szintekre jutsz de mégse fog rajtad kifogni a kutya.
2021. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha az álomfajtám nagyon más, maradnék hobbi szinten, arra a kutyára tudnod kell szívesen ránézni a munkakutyázáson kívüli időben is, játszani vele, egyebek. Ha ezt egy másik fajtában találod meg, amik azért hobbi szinten még jók ilyen hobbimunkakutyázásra, de nem ők viszik a legnagyobb címeket, azért az is tud elegendő élményt biztosítani mindkettőtöknek. Az is kérdés, hogy neked mennyi időd lenne a munkakutyázásra, mert aki komolyan csinálja, az nagyon időigényes, és kérdés, hogy neked erre van-e kapacitásod.
2021. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hármas: Nekem a Mali is tetszik. Leginkább a jelleme, de a külleme is Noha nem úgy szép mint sok más kutya. A suliban is volt néhány, szal pár éve megtetszett. Igazából ez a négy fajta az ami nekem kellene ( majd, idővel mert a jelenlegi mellé nem hozok másikat)

Ha akkor is ez a munkám marad, akkor sok időm lenne egy energikusabb Malira is. Bár, megoldanám. :D A jelenlegi Staffira is munka mellett jut napi 3 óra séta, játék tanulás. Azokona a napokon amikor nem dolgozok (változó, van hogy hetente 3 vagy 4 nap) akkor bármennyi idő. Suli meg a tanulás megoldható így. Anyagiak terén... ki számolja... :) Hobbi, életforma a kutyázás

2021. nov. 19. 14:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor majd ha eljön az ideje, úgyis látni fogod, hogy merre alakult az életed, csak azért írtam, hogy csak a munka miatt ne válaszd a malit, mert nem volt egyértelmű, hogy amúgy nem tetszik annyira, de a munka miatt ez a fajta alkalmasabb lenne, vagy megtetszett. Lehet, hogy mire eljön az idő a másik kutyának, a mali lesz a top kutya számodra. :-) Egyébként nem tudom, magasabb szinten részt vesznek-e mentett kutyákkal is, ami olyan fajtajellegű, vagy azokat csak a tenyésztős kutyáknak tartják fenn, nem értek hozzá, de ha ez nem akadály, akár mentett vonalon is vannak ígéretesek. Pl. agilityre alkalmas kutyát többet is láttam ilyen egyesületeknél, és volt, amelyik nagyon mélyről indult, és melós volt a rehabilitációja, agresszív volt, sokáig nem is lehetett örökbe adni, amíg nem volt stabil, aztán ahogy kinyílt, úgy derült ki, hogy amúgy kiváló agility kutya, éppen csak nem fajtatiszta. Remélem, olyan fogadta örökbe, aki jár vele ilyenre. De ott is megvan a csak tenyésztős kutyáknak nyitott verseny persze.
2021. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben bevallalhatsz szerintem egy malit, en csak hobbikutyanak szintén mentett amstaffot valasztottam, raadasul felnottet, de nem ő a legelesebb kes a fiokban. Persze ettol fuggetlenul imadom, de na, komolyabb dolgokra nem feltetlenul jo.
2021. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább egy jó "dolgozó" kutyát választanék, mint egy "szépet".


Én agilitizek a kutyáimmal és közben az álomfajtáim 50 kg+ -os kutyák mind, szóval kicsit megértem a dilemmádat. Nekem az a véleményem, hogy, ha van egy kiállítási kutyád, annak a hibáin nem igazán tudsz változtatni pl rövid vagy hosszú lesz, rossz lesz a faroktartása vagy bármi, azzal nem tehetsz semmit, de 12 évig még el kell tartanod és persze lehet vele hobbizgatni, túrázni, kipróbálni sportokat, de nem lesz az igazi egy gyenge wesenes kutyával bármit is csinálni. Meg persze lehet, hogy nyertek egy rakat díjat, de nem unalmas egy idő után, mikor már a katalógusból tudod, hogy mik lesznek az eredmények?

Viszont, ha sportkutyád van, annak a hibáin tudsz változtatni, ha versenyre mész, te is kellesz az eredményhez, egy sportversenyen nem tudod előre, hogy mi lesz az eredmény, ti is hibázhattok és a másik is, ezért egy folyamatos, mindennapi elfoglaltságot ad, hogy jobbak legyetek. Mikor gyakoroltok vagy csak állóképességet építetek, ezeket öröm egy munkamániás kutyával csinálni, neked is motivációt ad, mikor látod, hogy mekkora lelkesedéssel hajtja végre a feladatokat. Szerintem talán egy munka vonalas kutyával könnyebbek a mindennapok (ha le van mozgatva), mivel végülis arra lett szelektálva, hogy az emberrel minél jobban együttműködjön, míg egy show vonalasnál kizárólag a küllem volt a szelekciós tényező.

2021. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!