Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket választanátok/preferá...

Melyiket választanátok/preferáljátok a 3 kutyafajta közül?

Figyelt kérdés

A három kutyafajta: német dog (dán dog); angol masztiff és az óriás uszkár.

Az én fő szempontjaim, hogy nagytestűek legyenek és jól kijöjjenek a gyerekekkel.

Elsődlegesen a saját véleményekre/tapasztalatokra lennék kíváncsi ilyen kutyafajtákat tartó gazdiktól.



2018. jún. 29. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Dog de kizárólag profi tenyésztőtől.. Uszkárnak rengeteg munka van a szőrével. Kisgyerek mellett nem biztos, hogy lesz rá időd. Massztif egy gazdás kutya alapvetően és nagyon nyálas.

Mekkora gyerekek?

2018. jún. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Dog keverék kutyám volt, külsőre-belsőre dog jellemzőkkel.

Kiegyensúlyozott, nyugodt, de kicsi korban keményen meg kell mutatni, ki a főnök.

Soha nem volt agresszív, gyerek, kiskutya, macska biztonságban volt mellette. Csendes, a házat főleg a látványàval védi, nem ugat éjjel-nappal.

Kisgyerekeket kimondottan imádta.

2018. jún. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Általánosságban gondoltam, hogy jól kijöjjenek a gyerekekkel (tudom, hogy kicsi gyerekeknél vigyázni kell, mert véletlenül is fellökhetik őket). És köszi a választ.

Harmadik v.: Köszi a választ sokat segített (nem úgy mint a 2. válaszolóé...)

2018. jún. 29. 08:59
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Én egyértelmúen az óriás uszkárt választanám.

Masztiff és a dan dog is rövid eletű fajta 7-10 év. A termetük miatt rengeteg betegség támadja őket. Hiaba egy nagyon drága kölyköt veszel szűrt szülőktől, náluk kifejezetten gyakori a szerzett diszplázia. Egy tenyésztő nyilarkozta a masztiffról,hogy 1,5 eves korukig hímes tojások. Annyira vigyázni kell mit,hogyan, mennyit mozgatod... A szemproblémák is borzasztoan gyakoriak.

Az oriás uszkár 12-14 évet is elél. Energikusak, kifejezetten szeretik a gyerekeket, egész nap elbohóckodnak velük. Bar sokan nem gondolnák, de remek őrzőkutyák. A szőrétől nem kell félni. 2-3 havonta el kell vinni kozmetikába. A köztes időben fele annyi szőrt sem hullat mint más kutyák. Az is szimpi bennük hogy bár vadászkutyának lettek tenyésztve, igazi arisztokrata viselkedésük van. Nem fetrengenek bele minden szarba, otthon meg imádnak a kanapén horpasztani.

2018. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dog
2018. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!