Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Koronavírussal fertőzöttek,mit...

Koronavírussal fertőzöttek,mit csináltatok a kutyátokkal a 2 hét alatt?

Figyelt kérdés

Nem igazán jó,ha most ilyen "én leszarnám és kimennék a helyedben" emberek írnának.

Se ki se be nem léphet senki az ajtón.Kis lakás.

3 napig tudta a munkatársam elvállalni,hogy hozza-viszi az ajtó elől a kutyát,de most már nincs szabad napja így neki kisgyerek mellett ez nagy macera,meg is értem,mégis egy aktív kutyám van aki napi 2x simán igényel sétát..Másra nem tudtam semmilyen formában bízni.Az öcsémre tudtam volna,de ő katona és jelenleg is szolgálatban van jó messze,így értelem szerűen most ez sem opció.


Úgyhogy elég sz*r helyzetbe kerültem..

Van esetleg olyan hely,ahová 2 hétre nyugodt szívvel elküldhetnék egy aktív kutyát? Még egy fuvart megoldani meg tudok,akár kisállat szállítóval,az nem gond,csak a napi ellátása lett nagyon nehézkes,ha akarnék se jutnék el az utca sarkáig se.


Vagy ti kert nélkül hogy tudtátok megoldani?



#koronavírus #Kutya ellátás
2021. nov. 20. 20:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Kérem, az ilyen válaszadókat ne engedjék szóhoz jutni.
2021. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm <3

3 panziónak már írtam,hogy maximum 2 napon belül kellene nekem hely a kutyának,de most írok a szervezetnek is.Persze szólok,hogy csak arra az esetre,ha nem találok végül panziót,tarthatatlan hosszú távon hogy ne menjen le innen szegény.

Ki tudom fizetni,így ha egy mód van rá az önkénteseket megpróbálom olyanoknak meghagyni akik esetleg nem tudnának 15-20 napig fizetni a egyéb kutyának ellátást.

2021. nov. 20. 22:02
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kollégám miatt kellett nemrég tesztelni. A szüleimmel nem élek már együtt, apám vállalta volna a sétát, ha pozitív lett volna a tesztem. Nem mindenkivel jön ki jól a kutyám, úgyhogy bárkire nem is tudnám rábízni.
2021. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
26%

Az ismerőseim, akik hasonló helyzetben voltak, simán levitték a kutyájukat, nem fegyveres őrök állnak az ajtó előtt, hanem max napi egy ellenőrzés van.


Szerintem sokkal nagyobb felelőtlenség a kutyát kiadogatni, mert ő is ugyanúgy fertőz, mint egy felület, egész nap veletek van és a szőre tele van vírussal, túl nagy az esély, hogy a sétáltatónak továbbadja. Inkább maszk, kesztyű kombóban menjetek le a ház elé pisiltatni és otthon meg trükkökkel fáraszátok le.

2021. nov. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20%
Kutyát lehet sétáltatni. A múltkori nagy szigorításnál is így volt.
2021. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Maya Bunnyheart ***** válasza:
87%

Akinek pozitív a covid tesztje és (hatósági) karanténba kerül az nem viheti ki a kutyát sétálni,és egyáltalán nem hagyhatja el a lakását. Jó kis pénzbírságot lehet kapni ha kint van az ajtón a piros papír és valaki meglát és feljelent, elég ehhez egy nem jó szándékú szomszéd.


A másik meg hogy aki elviszi sétálni a kutyát az húzzon maszkot és kesztyűt és ne simogassa az ebet. Én így csináltam amikor segítettem a karanténba került emberek kutyáit sétáltatni.

2021. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
30%

Vegyél fel egy maszkot és nyugodtan menj el vele 10 percre akár egy nem túl forgalmas kisutcába, akár csak a ház köré.

Abszolút semmi nem fog történni hidd el

2021. nov. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
56%

Nekem ket kutyam van lakasban lakunk.


Februarban covidos voltam.


En levittem oket. Maszk, kesztyu, kerultem az embereket, elfordultam. Szerencsere a park 6 perc setara van. Ott is van egy elhagyatott resz. Oda hordtam ki oket reggelente farasztani, bar mivel beteg voltam fel oranal tobbet nem birtam lent lenni. De legalabb addig szabadon voltak, rohangaltak.


Masik ket seta meg rovidebb volt. Csak is egeszsegugyi, szinten kerultem az embereket.


Covidos lakasbol senki sem szívesen vitte volna el a kutyakat. Na meg napi 3x. Mellesleg ugye akkor este kijarasi tilalom votl. Most valakinek megkellett volna szegnie mig leviszi a kutyaimat :D


En se orommel vittem oket akkor, meg tokre lelkiismeretfurdalasom volt. De hat ez meg a muszaj kategoria.

2021. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Holnap elviszi a panzió,kerek 2 hetet lesz ott a biztonság kedvéért.Ott kap egy alapos fürdetést,szárítást (gondolom a velem való érintkezés miatt) és utána igény szerint kimehet a többi kutya közé.Kutya paradicsom.


Nem ellenőriz senki,de nem megyek le.10 percért sem magamat sem másokat nem fogok veszélyeztetni.

Amúgy sem tudok hosszú utat megtenni a házban sem,le vagyok gyengülve.

2021. nov. 21. 12:23
 20/20 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon orulok kerdezo!!


En is rettenetesen szarul voltam, fel se tudtam kelni 1 hetig, nem mindenki viseli annyira jol a betegseget, hogy meg setaltatni is tudja a kutyat, karanten ide vagy oda. A kerdezo is irta, hogy nem tudja levinni, nem is ertem azokat, akik ennek ellenere azt ajanlottak, hogy menjen ki.

2021. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!