Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éve kapta a kutyám a...

Másfél éve kapta a kutyám a veszettség ellenit, lehet már veszett, a tünetei alapján?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok tragédia volt a családunkban, így a kutyánk veszettség elleni oltásáról elfelejtkeztünk.

Tavaly szeptemberben volt oltva és már december lesz.

Mostanában elkezdett furán viselkedni és nem tudtuk miért, aztán eszünkbe jutott ma, hogy az oltás.:(

Holnap után lesz állatorvos, akkor visszük, de már most nagyon ideges vagyok.

Féltem a kutyám, hogy esetleg már kezdő veszettségi stádiumban van és hogy ha megkapja az oltást már az esetleg nem segít rajta.

Ti mit tudtok erről? Baj lehet, hogy félévnél később visszük?:'((((

Szeretném, hogy éljen és jól legyen, hiszen még csak 8 éves.


Amit tudni kell róla, hogy az a fura nekem, hogy mostanában nem hallgat ránk, pedig áldott jó kutya volt eddig. Mostanábam ha kinyillik a kapu már rögtön szökik, nagyon messze szalad. Ezt kis kora óta nem csinálta. Mindig megáll, meg vár, mert erre tanítottuk, illetve nagyon hiperaktív lett mostanában. Eddig is kis életvidám ugri bugri volt, de mostanában túl hiperaktívnak érzem.


Segítsetek kérlek szépen nekem, nagyon félek csütörtökig.



Köszi előre is a választ. :(:(:( Ezt egy életre megtanultuk.



2021. nov. 24. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Találkozott veszett állattal? Láttatok rajta sérülést? Ha nen, akkor nem lehet veszett. Amiket leírás, azok nem tünetei a veszettségenek.


[link]

2021. nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Pajzsmirigy túlműködés?

Nem veszett, ne láss rémeket, bár vizet prédikálok mert én is ilyen vagyok. 8 éves, csináltassatok neki (évente) teljes vérképet, hasi+szívultrahangot.

2021. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem veszettség, ez sorrendátrendeződés vagy elhanyagoltság.


Ha nem érintkezett más, potenciálisan veszett állatokkal (99% hogy nem), vagy nem nyalakodott veszettségben kimúlt tetemeket, vagy olyan tetemeket melyet előtte egy veszett állat nyalakodta, akkor kizárt.


A veszettség tünetei különben sem a szófogadatlanság és kiszökés...


Harmadrészt 1 év x hónapos oltás "nem jár le".



Valószínűleg a ti életetekben történt változások őrá is hatással voltak.


Nevelni és foglalkozni kellene vele.

2021. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Most egy hónapja jár hozzánk vagy 5 tetős emberke. Gyakram nyitva tartják a kaput, lehet esetleg ez miatt is lett ilyen engedelmetlen mostanában, remélem csak ez az ok.

Sajnos nyaldosni lehet nyaldosott, mert oda van a tetemekért.

Hatalmas kertünk van, ami körül nincs normális kerítés, csak drót. Ami már jó pár helyen lyukas. Aztán sajnos egy jó darabig járkált ki, de nyár óta nem, mert megelégeltük és lezártuk a nagy kertet sajnos, pedig tudjuk, hogy szerette, mert sok gyümölcsöt ehetett onnan. Napi vitamin bevitel csilliója megvolt. :)

Na de sajnos szomszédunkban van egy elhagyatott épület. Onnan már nagyon sok érdekes dolgot hozott hozzánk. Hetente kakis pelenkát, halott tyúkot. Számtalanszor éreztünk bűzlő, tetem szagot a szőrén. Sajnos próbáltuk elkeríteni, de eleinte nem volt könnyű, mert folyton valahogy átásta magát....

Most már szerintem jó lesz, de nagyon szenved, hátra akar menni, mert ott a gyümölcsös.

Nem olyan régóta élünk itt, így ezért még most tapasztaltuk ki mi is ezt az új környéket sajnos.

Köszi nagyon megnyugtattatok.



Mindennap viszem sétálni, én szoktam etetni. Simizem. Szoktunk játszani is.


Csak ez a fránya oltás. :(((


Nem is tudom, h nem jutott eszünkbe, mikor még a csapból is az oltás folyik.


Szép estét nektek! Pénteken viszem orvoshoz. Bár az orvos a járványhelyzetre való tekintettel csak úgy rendel, ha telefonon hívjuk, holnap nem is rendel, na meg csak sürgős esetben kereshetjük. Számomra ez nagyon furcsa. De inkább nem mondok semmit. :/,

2021. nov. 24. 23:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A veszettségoltás 3 évig véd. Csak a A szabály miatt kell évente oltani.
2021. nov. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

A veszettség elleni oltás 2-3 évig véd. Fél év csúszástól nem lesz gond. De veszettséget nem könnyű összeszedni.


Viszont a kutya nem szökhet! És pont! Nincs kifogás, nincs mentség! Ha képtelen vagy vigyázni a kutyádra, ne tartsd meg! Keress neki egy felelősebb, jobb gazdát!

Ha elszökik, minden amit tesz, az a te felelősséged és hibád! És minden, ami vele történik, a te felelősséged és hibád!

2021. nov. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

A veszettsegoltas 4 evig hat. Ugyh nem lehet veszett!!


A tunetek temyleg sorrend atrendezodes,azaz elvesztetted a falkavezer posztot. A sorrendisegi szabalyokat nezd at es a veled elokkel beszeljetek at. Van uj csaladtag? Nem tartja be? Vagy nem fogja fel a szabalyokat?

2021. nov. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a válaszokat. Mondom ezt 2 hete csinálja kb. Előtte engedelmes volt. Azért szerintem nem kell ennyire drasztikusat írnotok... hogy akkor adjam másnak. Vajon ki fogadná be? Tippelek, szerintem senki se szinte 8 éves kutyámat és nem is adnám, mert én szeretem..

Hány kutya van rossz gazdánál. Akik csak 2-3 naponta etetik v. Láncra verik v. Sose sétáltatják kis telken van a kutya v. Soha se jatszanak vele, nem hogy mindennap.


Ne haragudj, de ez szerintem túlzás. Én szerintem is valamiért sajnos megváltozott a sorrend. Várom, hogy a tetősök is elmenjenek, mert mikor mindenki dolgozik nyitva tartják hosszú időkre a kaput, nem értik hogy ezt nem kéne.

Úgyhogy szerintem emiatt lehet akkor ilyen, mivel 5 ember itt van, akik folyton korulotte vannak. Azt vettem eszre h míg nem vagyunk otthom a tetosok sokat foglalkoznak bellaval, a kutyankkal. Neha tobbet mint a tetovel, mert hat a munka... rossz.

Es lattam, hogy van h etetik meg jatszanak vele. Bella nagyon lebratyizott veluk. El se hiszem, de azt csinalja, hogy magas helyekre mászik. Pl. Cseréptartó doboz tetejére, ami 1,5m magas. Onnnan nézi a tetosok munkajat. Utanozza őket. Sose csinált ilyet. Meglep.

Elmennek es talan remelem visszaáll a rend. Pénteken pedig oltatjuk! :)

2021. nov. 25. 06:57
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

Tehát azért, mert mások kínozzák a kutyájukat, neked sem kell normálisan tartanod a sajátodat. Értem, logikus. Ha ennyi eszed van, miért kellett a kutya?

A kutya nem szökhet! Nem veszélyeztetheti sem mások, sem a saját biztonságát és életét! Ha ezt képtelen vagy belátni és megoldani, ne tartsd meg!

2021. nov. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hat te mar bocsánat. Azt hiszed azt akarom, h ez így maradjon. Borzasztó ember vagy.

Természetesen azon vagyok, hogy Bella újra engedelmeskedjen és megszeretném tartani.

Jó gazda vagyok. Pont. Témát lezártam. Ne akard bemagyarázni nekem, h szar vagyok és adjam ki a kezemből a kutyám, aki az utcára kerulne, mert senkinek se kellene.

Kösz!

Fuh szornyu vagy.

2021. nov. 25. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!