Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másfél éve kapta a kutyám a...

Másfél éve kapta a kutyám a veszettség ellenit, lehet már veszett, a tünetei alapján?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sok tragédia volt a családunkban, így a kutyánk veszettség elleni oltásáról elfelejtkeztünk.

Tavaly szeptemberben volt oltva és már december lesz.

Mostanában elkezdett furán viselkedni és nem tudtuk miért, aztán eszünkbe jutott ma, hogy az oltás.:(

Holnap után lesz állatorvos, akkor visszük, de már most nagyon ideges vagyok.

Féltem a kutyám, hogy esetleg már kezdő veszettségi stádiumban van és hogy ha megkapja az oltást már az esetleg nem segít rajta.

Ti mit tudtok erről? Baj lehet, hogy félévnél később visszük?:'((((

Szeretném, hogy éljen és jól legyen, hiszen még csak 8 éves.


Amit tudni kell róla, hogy az a fura nekem, hogy mostanában nem hallgat ránk, pedig áldott jó kutya volt eddig. Mostanábam ha kinyillik a kapu már rögtön szökik, nagyon messze szalad. Ezt kis kora óta nem csinálta. Mindig megáll, meg vár, mert erre tanítottuk, illetve nagyon hiperaktív lett mostanában. Eddig is kis életvidám ugri bugri volt, de mostanában túl hiperaktívnak érzem.


Segítsetek kérlek szépen nekem, nagyon félek csütörtökig.



Köszi előre is a választ. :(:(:( Ezt egy életre megtanultuk.



2021. nov. 24. 22:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A többiek a veszettség kapcsán leírtak minden fontosat szerintem, fél éves csúszás nem okoz gondot.


9-es, azért kicsit túlzásnak érzem a reakciód/tanácsaid (adja oda másnak, stb.). :-D


Írta, hogy régebben átjárkált a kutya a másik területre, gyümölcsösbe vagy hova, de már NEM, mert van kerítés, pedig nehezen tudták olyanra megépíteni, hogy ne tudjon átmenni a kutya sehogy se, nekem ez pont azt jelenti, hogy törődnek a kutyával, fontos nekik, hogy a kutya ne tudjon kimenni.


Írta, hogy sok tragédia volt a családjukban mostanában + hetek óta munkások dolgoznak a tetőn, ők hagyják folyton nyitva a kaput, és ezért szökdös ki a kutya, nem megy vissza hívásra, stb.


A kutya sem gép, szerintem ennyi változás őt is megzavarta, írta, hogy nemrég költöztek oda, érzi a szomorúságot a tragédiák miatt, az idegeskedést a tetőfedés miatt, ezek miatt valószínűleg kevesebbet is foglalkoztak vele (nem szándékosan, de nyilván egy haláleset kapcsán azért van, ami háttérbe szorul), a munkások bratyizása is megzavarja szerintem, meg hogy már van kerítés, nem mászkálhat szabadon, stb.


Kérdező, egy dologban van igaza a 9-esnek, nem jó, hogy kiszökdös, akármiért is, foglalkozz vele többet, fáraszd le, kezdd újra nulláról tanítani neki a kapuszabályt és behívást, gyakoroljátok mindennap többször.


Én mondjuk a munkásokat is keményebben fognám, nem csak a kutyát! :-) Ha az én házamban dolgozó munkásoknak azt mondom, hogy a kaput be KELL csukniuk, akkor be kell csukniuk, akkor is ha naponta 20x ki-be mászkálnak.

2021. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
"Megjavult" a kutyuson. Már nincsenek tetősök. Végre nem kíván kimenni, mikor állunk ki autóval. :) büszke vagyok rá.
2021. dec. 17. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!