Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire fontos védeni a...

Csicsky kérdése:

Mennyire fontos védeni a kutya fejét a hidegben?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves, 3 kg-os kis máltai selyemkutyám. A kérdésem az lenne, hogy a kinti sétáltatás esetében hány foktól lefele fontos, hogy a feje is védve legyen a hidegtől? Most jelenleg egy kis kötött szvetterke van csak rajta, ami alatt van egy vékony kis alsóing féleség, így a hasa, háta védve van, de a feje nincsen védve. Van erre valamiféle táblázat, hogy mikor hogyan ajánlatos öltöztetni, ill. ti, máltai kiskutyások mit tanácsoltok?

2021. nov. 25. 03:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a fejét védeni, bár nem máltaim van, hanem jackem, de én 10-15 fok alatt pulcsit adok rá, 5 fok alatt kabátot, mínuszokban meg van, hogy pulcsit+kabátot.


A fontos inkább az, hogy az egész mellkasa védve legyen és ha nagyon hideg van, a combjait, nyakát és a vállát is érdemes védeni. pl. [link]

2021. nov. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csivaváim és tacskó keverékem van. Mindegyik rövidszőrű, nem kell semmi a fejükre. Mi is úgy csináljuk nagyjából, ahogy az előző válaszoló. 12 foktól pulóver, 2 fok alatt kabát, ha nagyon hideg van, vagy szeles az idő, akkor vékonyabb pulcsit kapnak a kabát alá. Fázósak, de így elvannak, télen úgyse sétálunk sokat.
2021. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem Border Colliem van tehát nincs tapasztalatom, de ismerek valakit aki szintén úgy csinálja nagyjából mint az 1. válaszoló.
2021. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs csak annyi, hogy még soha nem láttam itt a környéken olyan kutyát akinek a fején lenne valami.


Sok kutya van erre felé, nekem is van, máltai selyem kutyát is ismerek, kettőt nekik is csak pulcsi vagy kabát a teljes öltözékük, még télen is.

2021. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vannak ugyanis ilyen kapucnis téli kutyakabátok, amik elsősorban a kisméretű kutyák számára készültek:

[link]

[link]

[link]

Most akkor ezeket teljesen feleslegesen gyártják kapucnival, mert a kutyának úgysincs szüksége rá?

2021. nov. 25. 22:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert cukibb, emberibb, meg valamennyire védi a nyaki csigolyáit.


Ez egy design elem, van tüll szoknyás ruhácska is, meg zsebes is, de semmi funkciója nincs ezeknek a dolgoknak rajtuk.


Az én kutyám kifejezetten rühelli, ha ráhúzom a kapucnit, csökken a látómező, letolja a fejét, lenyomja a felálló fülét és egy rázás után le is jön a fejéről.

2021. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kapucni csak dísz, nem is marad a kutyafején, illetve érthetően zavarja is őket.
2021. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na most ha a kutya nyakát kell védeni, akkor ezt hogyan tudom megoldani? Ilyen garbósál-féleség, mint ami alább látható:

[link]

[link]

megfelelő a kutya számára? És ezeket melyik pesti üzletben lehet kapni, mert a magyar Google képtalálatok között nem volt?

2021. nov. 27. 15:49
 9/11 anonim válasza:
Nagyon fontos
2021. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet használok, rajtam is szokott lenni

[link]


Najó viccet félretéve, a fejére nem kell semmi. Még sose láttam se csivaván se akármilyen rövid szőrű kutyán sapkát vagy kapucnit. Nem lesz baja, elég a ruhája, van aki még azt se használ.

2021. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!