Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapja a másik kutyát. Miért?

Harapja a másik kutyát. Miért?

Figyelt kérdés

Most 6 hónapos a kölyök, egészen idáig is fennállt ez a probléma. Járunk vele kutyaiskolába, ott nem csinálja ezt a többi kutyával. 9 éves keverék a nagyobb kutya és a kicsi állandóan harapja, tépi, meg eldönti. Felborítja, ráugrik és húz rajta amit csak tud. Felügyelet mellett is csinálja, ha rászólok, ha rácsapok azért is csinálja. A nagyobbik eddig kétszer szólt rá a kicsire, egyszer meg is kapta egy kicsit, de egyébként nem szokott semmit csinálni csak vonyít és várja, hogy leszedjem róla.

Mi lehet a gond? Nem konkrétan támadja, nem morog, inkább mintha agresszívan játszana.

A nagyobbik szuka, a kicsi kan. Lehet hogy dominálni akarja?



2021. nov. 25. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
szerintem lehet, hogy játszásiból, de én nem értek hozzá.
2021. nov. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

vagy pl nemtom egy kisgyerek is mindent a szájába vesz,

meg nemtom még pl mennyire kapcsolódik ide, kutyának ha még pl jön ki a foga, de mondjuk fél éves, de szal nemtom ,hgoy kutyáknál van-e ilyen fogváltás, meg pl gondolom imád rágcsálni dolgokat, élvezi, hogy rághat. meg pl hogy felfedezi esetleg a világot, meg pl nem godnolja, hogy a társának az fáj, és akkor neki ez meg csak játék


bocsi, ha hülyeséget írtam, én nem értek hozzá.

2021. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bontogatja a szárnyait szerintem. Könnyen lehet,h dominálni próbál? Párzó mozdulatokat szokott csinálni a másik kutyán? Az egyértelműen a dominancia jele. Az is lehet,h agresszívan játszik.. ami nem jó. Találj ki neki valami büntetést. Pl zárd ki a falkából, amíg nem nyugszik le. Kutya suliba mondtad a problémát?
2021. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!