Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért harapja el egyik kutya...

Miért harapja el egyik kutya a másik torkát?

Figyelt kérdés
Tegnap este a szomszéd labrador kutyája átjött és megfojtotta a mi beagle kutyánkat. Mind a kettő kb. 8 éves kan. Szabadon szokott lenni a mienk, de mivel megszökött és volt már egy 60.000 Ft-os felszólításunk ez ügyben 1 órára büntetésből meg volt kötve. Semmit nem lehetett hallani az egészből, csak mikor 9 óra fele elengedtem volna vettem észre. :( :'(

2015. dec. 23. 06:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vér labrador? Hmm..

Sajnálom.

2015. dec. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Remélem neked sem lesz többet kutyád.


Hagyod szökni? Utána meg megkötöd? Mégis minek? És még a kerítéseteket sem csináljátok meg? Szerencsétlen kutya, ennél jobb helyet érdemelt volna.

2015. dec. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kerítés jó, a szomszéd kisfiú jött át és hagyta nyitva a kaput ( az ő kutyájuk a bűnös). A kapun keresztül szökött meg, de ilyen ritkán esett meg. Volt hogy a nagykapu is nyitva volt, mégsem ment sehová. Nagyon okos kutya volt, ezért gondoltam, hogy a büntetést is érti.
2015. dec. 23. 08:02
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

"1 órára büntetésből meg volt kötve."


Ennek meg mi értelme volt? Normális vagy? Honnan a fenéből tudná egy kutya, hogy 1 órán keresztül azért van megkötve, mert elcsatangolt?

2015. dec. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak agresszív kutyák. Nem lett megnevelve, nem lett tanítva, szocializálva.

A területet pedig nem kerítésekben mérik, hanem abban, hogy a másik mit tud megvédeni, és mit nem.

2 idősebb kan között lehetnek emiatt balhék, lehet ez az ok.


Mindenesetre jó lenne bizonyíték, fényképek, tanúk, stb, mert ezt nem lehet annyiban hagyni.

Egyikőtök sem ért a kutyákhoz, ebbe nem is megyek most bele, mert már nem segít, de ettől függetlenül ez nem maradhat következmények nélkül!

2015. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi értékes hozzászólásokat. Nem vagyok kutyatenyésztő, nem értek a kutyákhoz, de azért szerettem és megbecsültem őt. A kérdésre adott válasz helyett szinte csak bántásokat kaptam. Ez így karácsony előtt különösen jól esik. Szerettem volna megérteni a másik kutyát, ezért tettem fel a kérdést, de kár volt. A bánatomat ez úgysem enyhíti. Inkább törlöm.
2015. dec. 23. 08:12
 7/11 anonim ***** válasza:
24%
Jól teszed. Mit gondoltál? Eltöpreng abban az egy órában, megbánja minden bűnét és ezentúl nem fog szökdösni? Semmi nem pótolja a kutyával való foglalkozást. De persze kényelmesebb ilyen idióta elméleteket gyártani.
2015. dec. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem volt megnevelve, szocializálva, sétáltatva, dolgoztatva, ivartalanítva, ennek meg gyakori következménye, hogy ivaros kan kutya nekimegy a másik ivaros kannak, annak meg isten tudja, mi a vége, ugye.
2015. dec. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
51%

Egyet értek az előző válaszokkal!!! Ti hibátok IS volt.

Azért a szomszédot felnyomnám az önkorinál, hogy tartsák elzárva a kutyát JÓ kerítés mögött

2015. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nagy testű kutyánk volt, ismerősömnek labija, sokszor átjöttek. A labi felnézett a miénkre, soha nem volt semmi probléma, de ha egyedül voltak kint, akkor is résen voltunk, és bármi fura hangot hallottunk (vagy csendet), akkor rájuk néztünk.


Kanok voltak, valószínűleg valami dominanciai verekedés lehetett, a tied láncon nem sokat tudott csinálni egy szabadon lévő kutyával...


Tudom, hogy most rossz neked, de be kell látnod, hogy felelőtlen voltál, meg kell nevelni a kutyát, ha mindenáron szökni akar, akkor pedig a kerítést kell olyan biztonságossá tenni, hogy egy oroszlán se tudja átugrani. (bár egy beagle azért nehezen tudna átmászni egy 2méteres betonfalon..)


Legközelebb ha kutyát tartassz, akkor inkább tájékozódj előtte, hogy mennyi mindenre kell figyelni, és ha nincs időd rá, akkor pedig ne legyen kutyád. Gondolom azért volt Beagle, mert az felkapott a családi filmekben, mert cuki, meg kicsi...valójában a Beagle VADÁSZkutya, akinek szüksége van arra, hogy megkapja azt a törődést, amit meg kéne, hogy kapjon. A természetben vadászna, ezt kell bevinni a mindennapi életbe. Másrészt napi 3-4 óra foglalkozás kell minden kutyának. Legalább. Ha majd lesz egy másik kutyád (gondolom nem most lesz, mivel a fajtatiszta kutyák 100.000 felett vannak, arra pedig nincs pénze a legtöbb embernek egyik percről a másikra), akkor tájékozódj, hogy melyik fajták milyen habitussal bírnak, mire lettek kitalálva, és hogy be tudod-e iktatni azt az életmódot az életedbe.

Vagy ha menhelyi/keverék lesz,akkor is érdemes átgondolni, hogy mikkel jár egy kutya.

A legrosszabb döntés, hogy láncra rakod. Főleg, hogy nem b.sszuk le a kutyát ha szökésből hazajön, mert akkor nem akar majd hazajönni. Inkább azt kell elérni, hogy ne szökjön. Mert utólag nem büntetheted, nem fogja érteni, hogy miért csinálod.

Részvétem.

2015. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!