Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engednétek a 15 éves fiatokat...

Engednétek a 15 éves fiatokat amstaffot sétáltatni?

Figyelt kérdés
Délutánonként 4 és 5 között kéne levinnie, más programja ilyenkor nincs, a tanulást mindig hamarabb csinálja. Gazdával először ő vette fel a kapcsolatot, később én is. Átküldte a törzs- és oltásikönyvet, kutyaiskola oklevelet, mindegyikben az ő neve szerepelt. Az eddigiek alapján jónak tűnik ez a munka, de kicsit tartok tőle, hogy a fiamat bántaná, hiszen harcikutya. Te engednéd?

2021. nov. 25. 16:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%
Persze, hogy engedném.
2021. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%

Persze, ha jól szocializált, csak legyennfigyelmes a más kutyásokra.

15 éves gyerek már majdnem felnött.

2021. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem arra tenyésztették ki, hogy gyerekeket őrizzen. Ez hülyeség.


Én két dolog miatt aggódok.

1. A staffok nagy része barátságos az emberrel, de más állatokkal nem az. Meg tudja e állítani a fiú, ha meglát egy macskát elrohanni? Ha egy olyan kutya elmegy mellette, aki mondjuk teszteli a stafit és ő rátámad, tud e valamit csinálni?


2. Attól, hogy a gazdának engedelmes a kutya, egyáltalán nem biztos hogy egy vadidegennek is az lesz, főleg ha nem látja elég erősnek a gyereket, hogy irányítson.

2021. nov. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Ha az én fiam lenne, én engedném, a gazda helyében viszont biztos nem bíznám egy tapasztalatlan gyerekre a kutyámat, fajtától függetlenül. Olyan ember viheti csak sétálni őket, akiről tudom, hogy verekedés esetén gondolkodás nélkül a kutyák közé ugrik és képes megszakítani a verekedést.


A kutya nem fog a fiadra támadni, viszont ha baja lesz a kutyának (etikai szempontból) ő is felelős lesz. (Nekimegy egy másik, nagyobb kutya, feleszik valamit stb)

2021. nov. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Engedném, ha van kutyás tapasztalata. Ha nincs, akkor szerezzen máshogy.
2021. nov. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem engednem, attol, mert sulis kutya. Ha o nem is kezdemenyez. De ha bele kotnek a kutyaba es verekedes lesz, nem biztos, hogy közbe tud avatkozni.


Nekem is van egy jo nevelt baratsagos 20kgos kutyam.


Ő nem kotekedik, de ha belekotnek azt nem toleralja.


Szamtalanszor tamadtak meg minket poraz nelkuli kutyak.


Azert ha stafi kerul verekedesbe ott biztos a masik kutya huzza a rovidebbet.


En nem biztos nem engednem.


Mellesleg valoszinu a stafi gazdija maximalisan kezben tudja tartani a kutyajat. De a fiad nem biztos.

2021. nov. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
88%
Én semmi esetre sem engedném! Nem az ő kutyája,ezért nem fogja elfogadni falkavezérnek. Akármilyen tanult kutya,ha viszi a vére nem fog tudni neki parancsolni. Nekem van kettő,okos,jó vérmérsékletű kutyák,de a sajat gyerekemre nem merném bízni őket,mert utálják az idegen állatokat és rá nem hallgatnak,attól függetlenül,hogy imádják egymást. Ja és nem dajka kutya!
2021. nov. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ezt a két videót ajánlom a bull típusú kutyákkal kapcsolatban:

https://www.youtube.com/watch?v=V9WE0vdZ4UM

https://www.youtube.com/watch?v=OmDTH6TXgtA


Egyébként én a saját, nem bull típusú, kicsi cuki kinézetű kutyámat sem bíznám rá bárkire, mert nem fogad el bárkit, és a kinézete csalóka, mert az előélete miatt a cuki külső egy amazont rejt, én tudom kontrollálni, meg vannak a családban, ismerősi körben, akik szintén, de egy idegenre biztos, hogy nem bíznám rá. Nem is értem a kutya gazdáját.

2021. nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
94%

14-es a kutyája minden mozzanatáért a gazdája felelős. Tipikus esete gondolom, aki attól érzi nagyobbnak a f.át, hogy staffja van és még ingyen munakerő is sétáltassa, majd még a kérdező gyerekére veri rá a balhét. Na persze.


16-os, egy Kangallal vagy Kauval szemben esélye sincs. Nem is értem miért gondolod, hogy egy Amstaff verhetetlen. Pláne ezek a legújabb fotel változatok.

2021. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!