Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9hetes yorkimat szoktathatom...

9hetes yorkimat szoktathatom az ajtó elé a folyosóra?Megfázhat? Természetesen nem jár előttünk senki,és nem hagynám ott a piszkát.

Figyelt kérdés

Egyenlőre kutya pelust tettem az ágya mellé.

Még rá szoktatni sem tudtam,és olvastam,hogy nehéz lesz leszoktatni.


2021. dec. 1. 10:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkára szoktatás nem jó.


Nehéz lesz lenevelni róla.


Ajtó elé nem szerencsés,mert megszokja és csak oda fog,vagyis ahogy kiléptek az ajtón rögtön oda fogja végezni.


Szobatisztaság azt jelenti,hogy benti helységben nem végezheti el a dolgát csak kint!!!!


Az ugy nem fog menni, ha részben bent is elvégezheti,ezt a kutyák nem értik.


Vmit vagy lehet vagy nem. Ez a ne pisilj sehová,de a pelenkára folyosóra lehet. Nem érti.

Kutyáknak nagyon egyszerű és határozott szabályok kellenek,hogy megértsék.



Nekem 10 hetesen érkezett a kutyám (vagyis 3 nap múlva lett volna 10)

Első perctől kezdve lehordtam 2 óránként. Arra,hogy levidd pisilni nem fog elkapni semmit. Ha van vmi olyan terület ahol kevésbé járkálnak a kutyák akkor oda vidd le. Ha elvégezte a dolgát feljöttök.


Kint dicséret.


Ha bent végzi ne szidd le,mivel kicsi,nem tudja tartani ilyenért kár büntetni,mert nem tehet róla,hogy a hólyagja,záróizmai még nem állt be.


Szóval 2 óránként lehordtam.

(előny,hogy vihettem a munkahelyemre)


6 hét alatt szobatiszta lett :)

2021. dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!