Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labrador retriever használja...

A labrador retriever használja a hangját?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés de ha idegen érkezik akkor jelez?

#kutya #ugatás #Jelzés labrador
2021. dec. 6. 19:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem labim van. Benti kutya. Ha idegen jön, akkor jelez, de senkit nem enne meg. Ha ismerős jön, akkor nem ugat.
2021. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
70%
15 vagyok. Labrador és labrador között is van különbség. Hiába okos egy labi, nagyon könnyen el lehet cseszni és a fejedre nő nem kicsit.. Agresszívvá is lehet nevelni, de az nagyon távol áll tőle.... Amúgy, ha egész életében egy kertben volt a kutyád, akkor elhiszem, h bekattant és a "megeszem az embereket'' hobbit találta magának. Nem értem minek kutya annak, aki nem viszi sehova, csak kirakja dísznek szegényt. Akinek nem inge.....
2021. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
19, írtam h akinek nem inge nem veszi magára.
2021. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%
Alapvetően nagyon barátságos fajta. Jelezni jelez, örömében ugat ha jön valaki. Nem házőrző fajta :D
2021. dec. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Mother of Creatures ***** válasza:
70%

Valóban nem kintre való a labrador, nem azért mert nem bírja a hideget, hanem mert nagyon szociális, így kint a kertben valóban kínzás neki (amennyiben nincs vele foglalkozva - bár az emberek többsége aki kint tartja a kutyáját nem foglalkozik vele eleget) Mi az erdő mellett lakunk, nem egy ugat a semmibe kutya, de a vadakat szépen elzavarja. Ha van valaki a ház előtt megugatja, de amint odaér meglesni hogy nincs veszély abba is hagyja:) Nálunk ott van ahol lennie szeretne, van kint szigetelt kutyaháza, bent fekhelye(i). Szinte kivétel nélkül bent alszik. Ha ki szeretne menni odajön hozzám, ráteszi a fejét a lábamra és ilyen morgós/nyüszítős hangot ad, ha be akar jönni vakkant egyet:D nálunk ez a módszer remekül működik, mert imád napozni ezért a melegben kifekszik napozni és néha este sem szeretne bejönni, de télen meg után kint lenni és néha pisilni is lusta kimenni a legnagyobb fagyban. Ő a második labradorom, (első 12 évig, ő most lassan 2) egyébként ő munkakennelből van és zajlik a vadászkutya képzése ezért extrán fontos volt hogy a lehető legerősebben kötődjön hozzám. Ha valamit megtanultam a kutyákról az az, hogy akinek a kutyája lehet bent, sokkal jobban kötődik és sokkal engedelmesebbek is, szimplán azért mert rá vagy kényszerülve hogy neveld és foglalkozz vele:)


Viszont a kérdéshez hozzátenném, hogy egyedenként eltérő a vokalitás, nyilván rá tudod húzni a fajtára hogy ugat-e vagy sem, de ha te nem szeretnéd hogy ugasson és ez alapján választasz kutyát, még simán lehet hogy ugatósat fogsz ki. Ha tényleg fontos hogy ne vagy hogy ugasson akkor azt javaslom keress meg egy olyan tenyészőt, akik csinál kölyök tesztet, mert a hozzáértők bizony képesek elég jól megmondani milyen a kiskutya már 6 hetes korban:)

2022. jan. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!