Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az ugrálásról?

Figyelt kérdés

Nyáron kaptam a kutyust, még nincs 1 éves. Amikor idekerült nem ugrált egyáltalán. Viszont kb. 3 hónapja kezdte azt, hogy mindenkire felugrál. Megbeszéltük a szüleimmel, tesómmal, hogy ezt nyilván nem hagyjuk és olyankor rászólunk, amikor csinálja. Ez működött is, egy ideig "leszokott" róla. Viszont mindig jönnek ebédelni a rokonaink és egy személy közülük nem képes megérteni, hogy szóljon rá. Mindig azt mondja: "Engem nem zavar." És nem tudjuk vele megértetni, hogy senkit nem érdekel hogy őt nem zavarja, viszont minket és mások akik jönnek hozzánk azokat igenis zavarja a kutya ugrálása.

Újabban elkezdte dicsérni a kutyát, sőt még kaját is ad neki, így a kutya ránk egyáltalán nem is hallgat, már ránk is úgy ugrál, hogy konkrétan le kell löknöm magamról, mert nem elég, ha rászólok vagy arrébb lépek.


Szerintetek mit lehetne ezzel kezdeni? Teljesen tanácstalan vagyok. Arra is gondoltam, hogy esetleg elviszem a kutyát kutyasuliba hátha ott tudnának segíteni.

A válaszokat előre is köszönöm!


2021. dec. 9. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuli mindenképp jó ötlet!


Az az egy személy sajnos nagyon nem segít - lehet célszerű lenne elzárni a kutyát, amíg ott van, és kicsit később pórázzal kivezetni. Ezzel meg tudod előzni az ugrálást, és miután lenyugodott, elengedheted.


Ha a rokon kiakad, akkor meg el lehet magyarázni neki, hogy sajnos miatta rá vagy kényszerülve erre.

2021. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyakon kell b@szni az ismerőst...


"sőt még kaját is ad neki"... Milyen jogon ad bármit a TE kutyádnak az engedélyed nélkül??

2021. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el a rokonoknak hogy itt nem arról van szó hogy őt zavarja vagy sem, hanem arról hogy rossz szokásokat tanít meg a kutyának és akkor rátok is ugrál és nem bírtok vele.
2021. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 A kérdező már túl van ezen, hasztalan. Nekem is van olyan közeli ismerősöm (aki amúgy nagyon drága, hogy bevállalta a háziállatom etetését a távollétemben), akinek 20x magyaráztam el valamit, de nem sikerült megértenie :/
2021. dec. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Verjé rá egyet
2021. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. dec. 9. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!