Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyezik a kutya egyik...

Könnyezik a kutya egyik szeme,és hunyorog rá.Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy mi történt vele,majd holnap kiderül.Nagyon könnyezik,hunyorog de csak az egyik szemére.Talán egy kicsit be is van dagadva,látszólag nem,de amikor lemostam neki szokatlanul ducik voltak a szemhélyai is.

Vakarni vakarja és dörzsöli mindenhez,azt próbálom nem hagyni neki,nehogy rontson valamit rajta.


Akinek volt hasonló,mi volt a gond? Sok idő volt a gyógyulás,mit kapott rá? Súlyos volt a probléma?



2021. dec. 9. 20:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Szomorú a gazdája miatt
2021. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%
Kutyákra jellemző, hogy ok nélkül így összevissza működnek mert nem egy jó állt
2021. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Állat*
2021. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Az nem mindegy, hogy mióta vakarja. Azóta, hogy könnyezik neki és be van dagadva vagy

sokat vakargatta és amiatt lett ilyen.


Az én kutyámnak volt hasonló, könnyezett a szeme valamennyire és hunyorgott (este felé volt), reggel úgy kelt fel, hogy alig bírta kinyitni a szemét így orvoshoz vittem. Vizsgálat. Kötőhártyagyulladás.

Kapott gyulladás csökkentőt, meg egy szemgélt. Illetve napi kétszer kellett lemosni neki és utána a gél. A gyulladáscsökkentőt injekció formában kapta, a rendelőben.

2021. dec. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja, igen, már nem is tudom meddig kellett tisztítani meg kenegetni a szemgéllel -orvosi utasítás szerint-, de nagyon hamar rendbe jött.
2021. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Idegentest, gyulladás, szemdaganat stb. Vidd el orvoshoz!
2021. dec. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na ezt mondjuk remélem nem kell tudnom,mert halvány gőzöm sincs.Szinte egyszerre kezdődött a kettő,a könnyezés is és vakarta is.

De most,hogy a könnyezéstől kezdte vakarni vagy a vakarástól kezdett könnyezni..


Az se kizárt,hogy kötőhártya lesz,eleinte én is arra gondoltam,akár a napköziben is elkaphatta valamelyik másik kutyától..

2021. dec. 9. 21:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem muszáj tudnod, csak ha tudod akkor az könnyítheti a diagnózist. Az én kutyám utána kezdte vakarni, hogy összeragadt neki (jó azért ez feltűnőbb), így az orvos kizárta azt, hogy a körmével felsértette és amiatt alakult ki ez. Természetesen meg is vizsgálta szóval ha nem tudod, ő úgyis tudni fogja.

Még annyi, hogy reggel neki ilyen sűrű/sűrűbb váladék jött már, nem csak könnyezett.


Amúgy nem csak mástól kaphatja el, pl. az én vagyis a kutyám esetében feltételezhetően a széltől gyulladt be. ( több órát sétáltunk elég szeles időben).


Nem mondom, hogy a te kutyádnak is ez a baja, mint tapasztalat írtam.



Írtad, hogy holnap kiderül mi baja, így gondolom akkor viszed orvoshoz. Minden rendben lesz! :)



egyéb:

,,Természetesen – és az esetek többségére ez jellemző – előfordul a conjunctivitis önállóan is, ilyenkor a kiváltó ok lehet valamilyen vírusos vagy bakteriális fertőzés, érheti trauma, sérülés az állat kötőhártyáját (például macska karmolása), vagy akár erős szél, por, klimatizált helyiségben való tartózkodás is irritálhatja az állat szemét."


[link]

2021. dec. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát,ha valami baja van a kutyának azt csak orvos tudja helyre hozni,szóval igen.Ő jön ki,de lényegében holnap látni fogja doki,csak aggaszt hogy nem tudom mi lehet a baja vagy meddig tart egy ilyennek a kezelése,azért is érdekeltek tapasztalatok.Remélem a másik szeme megússza,egyenlőre csak az egyik problémás,vagy legalábbis látszólag.:D


Valahol reméltem is,hogy holnapig tudok neki valamivel enyhíteni rajta,de még vízzel sem merem letörölgetni,hiszen ha baktérium akkor a vizesedéstől csak jobban elszaporodik,a könnylemosóját meg beteg szemen nem merem alkalmazni,ez az éjszaka már nem oszt nem szoroz,várunk.


Most megnéztem neki megint,attól tartok hogy neki sem sima könny ez,hanem valami ragacsosabb,kissé nyúlós váladék,nagyon könnyen bele ragad a szőrébe,nem csak feláztatja azt.

Talán hogy ne vakarja még a műtét utáni gallérját (de jó,hogy nem dobtam ki..) rá fogom tenni éjszakára,nem hiszem hogy túlzottan jót tesz neki az állandó dörzsölés.

2021. dec. 9. 22:21
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Allatorvos azonnal, valami belement a szemebe vagy a szaruhartyajat felsertette, ami nem gyogyul meg magatol. Kapni fog gallert is 4-5 napra, mi 3 fele cseppet kenocsot kaptunk reggel es este kezeltem neki, kb 5 nap es el is mult. Nem erdemes keslekedni mert csak rosszabb lesz, akar a latasa is romolhat.
2021. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!