Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel különbözik egy...

Mennyivel különbözik egy kutya ára ha csak családi kutyát szeretne valaki, és ha valaki tenyészteni szeretne?

Figyelt kérdés

2021. dec. 9. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Semmiben. Tudom, neked nem kell a törzskönyv, de az kb. 6-7000 Ft. Szóval max ennyi.
2021. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Vannak tenyésztésből kizáró tényezők. Ez fajtánként különböző de pl. orr pigmentáltsága, harapáshiba stb.


Ezeket a kutyákat valamivel olcsóbban meg tudod venni hobbi célra.

2021. dec. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Hobbi kutya nyílván olcsóbb sok esetben egy teljes másik kutyányi árral,de azzal hiába van törzskönyve később sem javasolt tenyészteni/szaporítani,mert nem alkalmas arra hogy a fajtáját képviselje.

Valaki ilyet csak ivartalanítási kötelezettséggel ad ki (ha hibás akkor szinte mindig).


Kinézetre,jellemre többnyire olyan amilyennek lennie kell,de tenyésztés szempontjából gyenge és alkalmatlan a vérvonala.

2021. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Tenyésztésre nem lehet kutyát vásárolni. Az úgy történik, hogy a tenyésztő kiválaszt az alomból egy szukát vagy kant, amit feles szerződéssel ad oda a gazdájának és belefoglalja a szerződésbe, hogy csak az ő engedélyével ivartalanítható. Ha felnőtt korára beváltja az ígéreteket, akkor befogja egy alomba, majd szerződést írtok róla, hogy mi lesz a kölykökkel, kinek a tulajdona lesz, milyen arányban. Na, valahogy így lehet belekezdeni egy tenyésztésbe...
2021. dec. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2-es és gondolom a tenyésztő szembesít engem azzal, hogy milyen kizáró tényező miatt nem lehet tovább tenyészteni?

És nagy árkülönbség van a tenyésztésből kizárt kutya és a nem kizárt kutya között?

Mivel alapból családi kutyát szeretnék, és nem szeretnék a közel jövőben tenyésztéssel foglalkozni, de lehet a távoli jövőben mégis bele kezdek mert mondjuk annyira tetszeni fog a kutyafajta. És ha kevés pénz különbség van a tenyésztésből kizárt és nem kizárt között, akkor inkább fizetek többet minthogy aztán újra vegyek egy kutyát ami tenyésztésre alkalmas.

2021. dec. 9. 19:01
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, miért nem olvasol? Leírtam, hogy nem lehet tenyésztésre vásárolni. Nem kölyökkorban dől el, hogy alkalmas lesz-e a tenyésztésre. A tenyésztésből kizárt példányokat nem adják el, azok már régen gazdánál vannak.
2021. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 os, amikor írtam a hozzászólást, akkor nem láttam a kommentedet.

Azért írtam ki ezt a kérdést mivel egy külföldi tenyésztővel e-mailezek, és ő kérdezte tőlem, hogy tenyésztésre megfelelő kutyát szeretnék mivel az ára ettől is változik.

2021. dec. 9. 19:07
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Áltenyésztővel leveleztél. :-)
2021. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha később tervben van az,hogy tenyészteni szeretnél akkor ne vegyél hobbi kutyát akkor se,ha most csak családi kedvenc lenne.

A hobbi kutya nem alkalmas arra,hogy tenyésszenek vele,pont attól hobbi kutya.Nem áll helyt a tenyésszemléken,a kiállításokon..csak van egy törzskönyve,hogy ő az aminek vásároltad.


Ha meg van a tenyésztésre alkalmas kutyád (ami elég zsebbe nyúlós) akkor rá pedig úgy kell vigyáznod mint a szemed fényére tüzeléskor is.

Ha feleslegesen hozol le vele akár véletlenül besikerült almokat akkor ugyan úgy szaporításra használod a drága kutyád.Arra nem fogsz TK-t kapni.


És,ha netán tenyésztenél is már csak úgy tudsz törzskönyvet kikérni,hogy csatlakozol MEOESZ által támogatott fajta klubba,ott kikéred a kennel neved,és ha a szukád és a kan papírjait bemutatod,mindent a protokollnak megfelelően végig csinálsz akkor kiválthatod a törzskönyveket a kiskutyákra.(darabja 7.000ft)

Mindezek hiányában hiába tk-s a szuka a törzskönyv és kennel nélküli kutyák mind csak fajta jellegű keverékek lesznek egy törzskönyves szukától.

2021. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 9. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!