Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezelhetetlen vizsla kutya....

Kezelhetetlen vizsla kutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislány kutyusunkat nagy kertben tartjuk, sok rágható dolog van körülötte. Mikor kimegyünk hozzá csak ugrál és harapdál. Még a ruháinkat is leszakítja rólunk. Próbálom nevelni, az orrára vagy a popsiára kap egy pofont, mondom, hogy nem szabad, de semmi változás. Képes akár fél óráig is folyamatosan harapdálni, mert a büntetés nem riasztja el, csak hergeli. Próbáltam a földhöz szorítani (ezt olvastam), de inkább harap és küzd, mint feladná. Nem tudom, hogy mit tegyek. Ha pl. szájkosarat teszek rá, akkor felfogja miért van rajta? Nagyon szeretem a kutyákat, de ő egy perc örömet sem okoz, amivel a viselkedését kompenzálná.
2010. szept. 6. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
rosszul csinálod, ez neki nem büntetés, hanem azt látja, hogy játszani akarsz...ugrál, akkor nem szabad róla tudomást venni és el kell fordulni, ha harap, akkor kicsit meghúzni a nyakán a bőrt...tippeljek, hogy 6 hetesen már nálatok volt, ugye? :S
2010. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Írásodból az tűnik ki h ez a kutya csak a kertben éli életét, semmi séta, semmi kapcsolat a családdal, csak amikor kinéztek rá. Így nem lehet vizslát tartani és ezt tudnod kellett volna amikor vizslát vettél!


Séta, foglalkozás,tanítás, játék, kutyaiskola - ezek alap dolgok egy vizslánál, ám idő és pénz igényes. Ha ezeket nem tudod neki biztosítani akkor inkább most ajándékozd el.

2010. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pl. szájkosarat teszek rá, akkor felfogja miért van rajta?"


Persze, a kutya elgondolkozik h "most azért raktak rám szájkosarat, nehogy megharapjak bárkit is."

A legtöbb kutyát szoktatni kell a szájkosárhoz. Ez az egyik. Nem azzal kezdjük h egy 2 órás sétánál rátesszük a szájkosarat. Először fél-1 percre, folyamatosan jutalmazva, majd növelve az időt. A végén azért fogja elviselni mert te kéred - ehhez viszont olyan viszonyban kell lenned a kutyáddal, h ne legyenek kétségei a vezetői kvalitásaid tekintetében. Amin az ingerültség, a következetlen, gyengekezű nevelés, az ordibálás és a (látszólag) ok nélküli testi fenyítés nem segít.

2010. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Így van. Ha ugrál, harapdál, akkor be kell csukni az ajtót és nem törődni vele, majd újra megpróbálni és ha akkor is ugrál, harapdál, akkor megint visszafordulni, nem törődni vele, visszamenni a házba az ajtón...stb. Akkor rájön, hogy ha harapdál, ugrál, akkor "elveszít" titeket, így le fo róla szokni. Ütni a Vizsla kutyát nem érdemes, mert egyrészről nagyon nagy a fájdalomküszöbe, meg sem érzi, másrészről meg csak játéknak fogja fel, hergelésnek. Amúgy meg le kellene fárasztani a kutyát, fáradt kutya=boldog kutya. És nem csak sétákkal, játékkal kell lefárasztani fizikálisan, hanem tanítással, feladatokkal mentálisan is.
2010. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyit is mozog most, annál SOKKAL TÖBBET kellene.


Egy vizslának meg sem kottyan lefutni 40 km-t a vágtázó ló mellett, úgy, hogy neki közben még arra is van ereje, hogy elmenjen egy-egy nyúlszag után.


Rengeteg új ingerre van szüksége, új szagokra, kutya társaságra, ember társaságra, stb.


Megvetted a világ egyik legaktívabb kutyafajtáját, ráadásul kölyökként, és most azt várnád tőle, hogy maradjon nyugton.


Ezt csak akkor tudja teljesíteni, ha életmódszinten megadod neki azt a mennyiségű energialevezetést, amire szüksége van.


Enélkül sosem lesz örömöd kutyádban, és neki se benned.

2010. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nézd, kezelhetetlen kutya nincs...

Tényleg több mozgás kellene neki, bár ha a saját kutyámból indulok ki....:) Ennyi idős korában messzire vittem már sétálni. Azt hittem, hogy mire hazaérünk, össze fog esni a fáradtságtól, de nem!!!

Után még jól meg kellett kergetni, az udvarban:) Egy kiskutyát nem csak fizikailag kell elfárasztani,hanem szellemileg is.


A legjobb az lenne, ha lenne egy másik kölyökkutya, akivel játszhat.


Az én kutyám is ilyen aktív volt:) Én amikor kimentem hozzá, és leszakította rólam a pulcsit, minden szó nélkül megfordultam, és bementem...

10 perc múlva kimentem. Ő megint lerágta a kezemet, én vissza... Ez ment egész délelőtt... Aztán egyszer amikor kimentem, csak leült mellém... Én nagyon megdícsértem, és kértem tőle egy feladatot, majd játszottam vele. Bedurvult, én megint otthagytam...


Tudomásul kell vennie, hogy csak akkor van játék, ha úgy viselkedik, ahogy szeretnéd. Ha erőszakos, vagy dúrva, akkor szevasz:)

A másik kutya is ezt tenné vele. Nem játszik vele tovább.

Szóval türelem, következetesség, tanítás, lefárasztás:)

És legyél szives szeretni a kutyádat!!! Ő nem tehet arról, hogy hozzád került, tegyél meg érte mindent! Mindig a gazdival van a hiba, ha egy kutya nem megfelelően viselkedik... Ezt nem bántásként mondom... hidd el.

Én nagyon is tudom, hogy mit jelent, ha egy kicsit is engedeka gyeplőn a kutyámnál. Mindig következetesnke kell lenned... És próbálj meg az ő nyelvén kommunikálni.

2010. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
AMIKOR EZT CSINáLJA akk fordulj el tole es tegyél ugy mintha nem torodnél vele.akk le fog álni.és ha leált agyál neki falatot.
2010. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én szeretem a kutyámat. Sokat próbálok foglalkozni vele, tegnap például legalább 10szer voltam kint nála 5-50 percig. Ha az elején úgy megharapott, hogy már sebet is ejtett rajtam, akkor egyedül hagytam. Kutyaiskola kizárva, mert egy aprócska faluban lakunk. Ha sétálni viszem, akkor kb. 5 perc után leül a járda közepére és se előre se hátra. Valószínűleg más kutyák ugatásától fél, de hiába vittem már számtalanszor, vittem jutalom falatokat, nem jön tovább 5 percnél. Próbálom tovább! Köszi a kommenteket. Tudom, hogy rengeteg energiája van, de nem hagyja, hogy levezessem.
2010. szept. 6. 14:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a sétánál problémázik, akkor próbáld növelni valahogy az önbizalmát. MEnjetek csak rövid időre sétálni. LEgyen neki nagy élmény:) Ez pedig csak kis lépésenként lehet. Ha pl. elmegy a szomszéd házig, és jólérezte magaát akkor fordulj vissza, és dícsérd meg alaposan. A fontos az, hogy neki jó élményei legyenek.

Ha fél a kutyáktól, akkor első körben menjetek az úton. Talán az elég távolságot jelent neki. Az fontos, hogy felismerd, hogy félelemből áll meg, vagy csak makacsságból, vagy fáradtságból.

Vigyél magaddal nagyon finom (akár főtt csirke húst, vagy bármi finomságot) jutalomfalatot. rövid lépésenként dícsérd és jutalmazd.

Aztán vidd el egy mezőre, ahol rohangálhat, és nincsenek kutyák emberek.

A lényeg a fokozatosság:)


Azt is kipróbálhatod(ez saját tapasztalat)hogy ha szeret valamilyen kaját, akkor azzal motiválhatod. Ha rosszalkodik, akkor próbáld meg azzal a jó irányba terelni. Pl, ha nagyon ugrál, akkor mutasd meg a jutifalatot, és ültesd le. Ha megteszi, jutalom falat. Én eljutottam annak idején addig, hogy harapdált, és rászóltam, hogy nem, és mr ült is le.


PRóbálkozz, de semmi esetre se lenyomással, meg efféle dolgokkal. Az nem vezet sehova.


Neked kell kitapasztalnod, hogy a kutyusodat mivel tudod fegyelmezni, vagy korrigálni.

Egy kutyás műsorban láttam, hogy egy műanyag palackba tettek pár kavicsot, és amikor a kutya olyat tett, amit a gazdni nem akart, akkor rászóltak, majd megrázta az üveget. A kutyát így hamar lenevelték róla...


Én nem próbáltam ki, de nem tudhatod...:)


Próbálkozz ezzel, azzal, és megismered a kutyid, és tudni fogod mire hallgat.

2010. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nem elég a juti, akkor nem elég éhes, vagy nem elég ütős a kaja. Eleinte érdemes kicsit koplaltatni, és rengeteg főtt májjal az övtáskában útnak indulni. Az is jó, ha te futsz előtte, és futhat utánad. Ha viszont láthatólag unja, akkor vidd haza. Tényleg az a lényeg, hogy pozitív élmény legyen a séta, a legtöbb kutyának azért ez viszonylag gyorsan megy.


Ennyi idősen már rég meg kellett volna tanulnia sétálni.


Naponta többször próbálkozz, minél többet gyakoroltok, annál gyorsabban fog menni. Segítség lehet neki az is, ha szerzel kutyás haverokat, és több kutyás indul el együtt.


Amíg nincsenek levezetve az energiái, addig nem is fogsz tudni bánni vele. Neki futnia kell, rohannia, kilóméter kell a lábába!


Aztán ha viszonylag fáradt, akkor az elfordulós/jutalomfalatos módszerrel le tudod szoktatni az ugrálásról is. De amíg túlteng benne az energia, addig ez nem fog menni.


A vizslát futásra, vadászatra tervezték!


Apportos? Zsákmányos? Elvileg annak kell lennie. Ha igen, akkor az is jó, hogy mondjuk köteles labdát húzogatsz vele, játszotok kint az utcán, és nem azt várod, hogy sétáljon melletted, hanem hogy játszon veled, meg a zsinóros labdával. Mindig pár méterre később kezdtek játszani, így kedve lesz menni, mert tudja, hogy játék következik. Egy vizslának kertbe zárva élni, maga a pokol, és szépen pokollá teszi a gazdi életét.


Gondold ezt át, mert ha nem tudod megadni neki amire szüksége van, akkor lehet, hogy új gazdi után kéne nézni.

2010. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!