Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezelhetetlen vizsla kutya....

Kezelhetetlen vizsla kutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislány kutyusunkat nagy kertben tartjuk, sok rágható dolog van körülötte. Mikor kimegyünk hozzá csak ugrál és harapdál. Még a ruháinkat is leszakítja rólunk. Próbálom nevelni, az orrára vagy a popsiára kap egy pofont, mondom, hogy nem szabad, de semmi változás. Képes akár fél óráig is folyamatosan harapdálni, mert a büntetés nem riasztja el, csak hergeli. Próbáltam a földhöz szorítani (ezt olvastam), de inkább harap és küzd, mint feladná. Nem tudom, hogy mit tegyek. Ha pl. szájkosarat teszek rá, akkor felfogja miért van rajta? Nagyon szeretem a kutyákat, de ő egy perc örömet sem okoz, amivel a viselkedését kompenzálná.
2010. szept. 6. 12:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Így nem lehet egy kis vizslát tartani.. És azt se mondd rá, hogy kezelhetetlen. Nincs olyan,hogy kezelhetetlen kutya. Minden kutyát meg lehet fegyelmezni,csak idő, kitartás, és szeretet kérdése. 5 hónaposan még nagyon kicsi. Az,hogy ugrik,harapdál,még nagyon természetes viselkedés. Tanítsd meg neki,hogy téged ne harapdáljon. Ezt úgy érheted el,hogy ha elkezd harapdálni, fogd magad, és menj be a házba. Aztán 10 perc múlva megint próbáld meg. Az ugrálásról leszoktatás még egyszerűbb. Ha rádugrik, egyszerűen fordulj oldalra, és ne vegyél tudomást róla. Tudni fogja,hogy ha ugrál, nem kap figyelmet. Annál inkább, ha leül melléd,ilyesmi nagyon is dícsérd meg.

A szájkosarat felejtsd el, ha ezért vettél kutyát,hogy szájkosárban tartsd,akkor még gyorsan ajándékozd el,mert ez nem élet. A szájkosár csak bizonyos helyeken szükséges, pl tömegközlekedésen,olyan helyen,ahol sok ember van és nem tudhatod hogy fogja lereagálni a kutyusod a történéseket.

A vizsla egy nagyon aktív fajta. Tapasztalatból tudom, nagymamámnál laktam 3 évig, és volt egy vizslája. Rengeteget foglalkoztam vele. Nálunk a klikkeres tanítás hihetetlenül jót tett. Vittem kutyaiskolába minden héten, amikor csak ráértem és nem mentem sehova. Minden nap kétszer elvittem vagy sétálni, vagy ki a mezőre, ahol elengedtem, szaladgált, majd egy szóra már ott is termett és indulhattunk haza. Pórázon is szépen jött mellettem.

Rengeteg rágnivaló játéka volt, rengeteget rágott, pedig már 2 éves kutyus volt. Otthon is sokat labdáztunk,valamint a falu összes kutyatartó gazdijával megpróbáltam jó kapcsolatot ápolni,hogy a kutyusnak mindig legyen heti 2-3-szor játszópajtása!

És ilyet ne mondj,hogy egy perc örömet sem okoz. Ő játszani szeretne a gazdival, figyelmet kér, mivel sajnos a leírtakból ítélve nagyon kevés figyelmet kap.:(

2010. szept. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!