Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon domináns kutyát hogyan...

Nagyon domináns kutyát hogyan lehet a helyére rakni?

Figyelt kérdés

6 hónapos kutya. Járok vele kutyaiskolába, viszont ott más kutyákkal nincsen probléma. Van egy barátnőm, akinek szintén van kutyája. A terv az volt, hogy átjárnak majd és játszanak a kutyák, de az enyém mindig durván rátámad a másikra játékból. Azt is észrevettük, hogy főnökösködni akar. Ha a másik kutya menne vizet inni, akkor félrelöki és ha szomjas, ha nem, a másik kutya előtt iszik. Ha etetjük őket, akkor kieszi a másik szájából az ételt, már ha nyújtjuk a kaját a másik kutya felé akkor egyből tolja oda a fejét. Ha simogatjuk a másik kutyát, akkor minket harapdál vagy a másik kutyára ugrik. Ha a másik kutya felveszi az én kutyám játékát, akkor rohan oda és tépi ki a szájából. A másik kutya cuccait elviszi és próbálja szétszedni, mindig azt lesi, hogy mit tud tőle elvenni. Borzalmas és nem tudom korrigálni. A kutyaiskolában nincs ilyen, ott félős. Otthon viszont szörnyű amit leművel. Harapni is harap még mindig, pedig többször próbáltuk korrigálni. Kaptam tanácsokat is, de semmi nem használ. Már adtam neki pofont is mikor csúnyán megrántotta a másik kutya farkát és semmit nem használt. Még utána rohant rá nagy boldogan a farkát csóválva, sőt még jobban beindult.

Úgy érzem lassan, hogy semmit nem tudok már tenni. Tényleg akármit próbálok, már 9 hetes kora óta megy ez. Sétálni tud, parancsokat tud, de ezen semmit nem tudtam javítani. Biztos én vagyok a hülye, de valaki adnak tippet, hogy mit lehetne csinálni?



2021. dec. 10. 16:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%

"Járok vele kutyaiskolába, viszont ott más kutyákkal nincsen probléma."


Ott az oktató,aki foglalkozik a kutyáddal (több másik mellett) és jobban ismeri mint mi egy fokkal,hiszen mi még csak nem is látjuk a szituációt.

Mond el neki,hogy mi a gondod és fog tudni tanácsot adni.

2021. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Ellöki a másikat = rászólsz, hogy maradjon, nem mehet oda.

Elenné a másik elől a falatot = letiltod az ételről.

Simogatjátok a másik kutyát és ő provokál = elküldöd magatoktól vagy rászólsz, hogy maradjon nyugton.


Nem a kutyával van a baj, hanem azzal, hogy nem neveled, hogy nem tudod kontrollálni.

2021. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
31%

Kerdezo,tarsd be a sorrendisegi szabalyokat.

Mozgasd tobbet a kutyat.

Magas energiaszint =vezetesre torekves


Alacsony energiaszint=koveto magatartas=mozgas utan csokken az energiaszint

2021. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neked berakni a helyére, majd ő bemegy magától, csak mond neki, hogy: helyedre.
2021. dec. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
72%
A kutyád ne domináns, hanem neveletlen.
2021. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!