Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsérült a lába, be lett...

Megsérült a lába, be lett kötve. Mit adjak rá, hogy ne ázzon át ebben az időben sétakor?

Figyelt kérdés

Labrador kutyusom 3 napja elég csúnyán megvágta az egyik hátsó lábán két tapancs között a lábát. Le lett kezelve, be lett kötve, össze is szorították neki a kötéssel, hogy ha jár, akkor se nyíljon szét neki újra a seb, ahogy a tappancsokra ránehezedne járás közben. Bár kinti kutya, a gyógyulása idejére beköltözhetett (bár valószínűleg mostmár egész télen így lesz, nem rakom ki a -5be a 25 fokból), hogy tudjuk figyelni, hogy mit csinál, nem-e ugrál vagy szedi le a kötést. Eddig nagyon szépen viseli, nem szedi le a kötést, szobatiszta, viszont hogy az is maradjon, napi 4x-5x kiviszem eü. körre. Többet nem tudok vele sétálni vagy nagyobbat, mert bármit csinálok, átázik a kötés azonnal. Ennyiszer cserélni nem olyan jó móka, plusz minden alkalommal felázik, szétnyílik újra a seb. (Kutyacipője van, de az a mostani lucskos-havas-esős időben nem ér sokat, próbáltam zacskós védelemmel is javítani a hatásfokán - kívül és belül is egy réteg - de még az sem segített.)

Kérlek adjatok tanácsot, mi az amit lehet ilyenkor tenni, mit adjak rá, mitől nem fog elázni a lába (és a kötése), ha kiviszem sétalni?



2021. dec. 10. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
zacskó, gumikesztyű, óvszer, ...
2021. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a kutyámnak a lábára kötés után lufit tettem.Semmi probléma nem volt vele,nem is szorította
2021. dec. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Én az ilyen kötéseket mindig zacskóval oldottam meg. Dupla zacskó, arra egy használaton kívüli zokni(amelyik kilyukad, annak a párját félretesszük ilyen alkalmakra).Ezeket vagy leukoplasttal, vagy hajgumival rögzítettem. Igaz, hogy a zokni átázik, viszont nem csúszik sehol. Így a kutyáink nyugodtabban sétálnak.
2021. dec. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
Én frissentartó alufóliába tekertem bele.
2021. dec. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

4-es, az csak frissentartó fólia, nem alu (alu az ezüst színű). :)


Nekem is ez jutott eszembe. Körbetekerni fóliával, és arra egy zacsi. Addig csak kibírja. Ha nem, akkor pár napig bármily kényelmetlen is, kell neki bent egy alom, ahova pisilhet, kakilhat. Jobbulást a kutyusnak!

2021. dec. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Ne sètáltasd
2021. dec. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyennel is lehet próbálkozni: [link]


vagy: [link]


Szerintem nem tesz jót a sebnek, ha nagyokat sétáltok, főleg így, hogy a mancsán van. Ahogy lépked, úgy is szétnyílhat a seb, nem csak a nedvességtől. A kutyák gyorsabban gyógyulnak, mint az emberek, én inkább pár napig várnék és csak az első fáig vinném el, hogy elvégezze a dolgát. A sétával szerintem csak jobban elhúzod a gyógyulási folyamatot.

2021. dec. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem viszem nagy sétákra, csak max 10 percesekre, de annyi kell neki, hogy el tudja végezni a dolgát. Ha csak kiviszem az első fáig, áll tanácstalanul és néz rám. Ha már nagyon kell pisilnie, akkor azt elvégzi ott, de a nagydolgát inkább visszatartja, mintsemhogy ott azonnal elvégezze. Sajnos ahhoz is hozzá van szokva, hogy földre, fűbe végzi a dolgát, nem betonra és egy fél utcát mennünk kell ahhoz is, hogy az útról ilyen területre érjünk. Emellett nagyon aktív kutyának lett nevelve, napi 2 óra sétája/futtatás/stb. majdnem mindig megvolt neki, így emiatt sem zárnám be napokra kutyapelenka/alom mellé. Köszönöm mindenki segítségét, igyekszünk megtartani a tanácsokat, illetve ahogy az anyagiak engedik, a javasolt termékeket is lehet kipróbáljuk!
2021. dec. 12. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!