Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sétáltás közben megtámadna...

Ha sétáltás közben megtámadna minket egy kutya annyira, hogy a kutyám súlyosan megsérül kit tudnék hívni?

Figyelt kérdés
Ez ma jutott eszembe. Kis-közepes kutyám van (12 kg). Ha tegyük fel sétáltás közben megtámadna minket egy kutya, annyira, hogy az én kutyámnak súlyos sérülése lenne (súlyos vérzés, törés, sokkos állapot stb.), akkor kit tudnék hívni, akik elvinnének a legközelebbi állatkórházig? Főleg, hogy sokat sétálunk (6-7 km) szóval otthonról is jól eltávolodunk, és tegyük fel, hogy nincs ismerős/rokon, aki jönni tudna. Ilyenkor ha hívnám a 112-t küldenének vajon valakit (itt most főleg rendőrökre gondolok), aki legalább hazáig elszállítana? Vagy ilyenkor mi lenne? Haza csak nem tudnám cipelni több kilométeren keresztül egy súlyosan sérült kutyám.
2019. júl. 29. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Na ez jó kérdés. Mert sajnos az állatoknak nincs mentő, mint az embereknek. Így inkább lehet rokonokat, szomszédot vagy barátokat lehetne izzítani, hogy segítsenek. Aztán míg kiérnék, meg kell próbálni ellátni. Bár ha totál senkit nem tudnál hívni, a rendőrök mennének úgyis. Mivel alapból a másik kutyát meg kellene találniuk, hogy karanténba legyen helyezve, illetve ha gazda van, akkor felelősségre vonják mit keresett ott magába az állat. Vagy érdemes állatmentés számát is elmenteni, mert olyan sürgős esetben lehet segítenének. Na meg fel kell készülni valamivel, amivel el lehet riasztani a támadó kutyát. Nyilván olyan dolgot kell vinni amivel nem lesz sérülése, de el tudtok menekülni előle. Nekem mentett kutya támadt már sajátomra és olyankor minimális dolgot lehet tenni... Én fogtam és kajáért beugrottam a házba, nagy szerencsémre jobban érdekelte az étel mint a másik kutya és elengedte.
2019. júl. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb megelőzni az ilyet és megtanulni neked, hogy hogyan tudod elzavarni az idegen, akár támadó kutyákat.
2019. júl. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Ha jol szocializalt a kutyad,akkor nem fog osszetuzesbe keveredni.

Remelhetoleg nem mesz be masok kertjebe,mert akkor jogos a kutyak tamadasa.


Barataidat tudod felhivni olyankor es segitenek.

2019. júl. 31. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szocializáción múlna, hogy egy nem szocializt, kezelhetetlen kutya agresszìv lesz-e vagy sem... Milliószor rohantak ránk önséttató, lyukas kerítésből vagy nyitott kapun kirohanós vagy egyszerűen csak póráz nélkül sétáltatós kutyák. Volt, hogy káj ugrott ki a kerítésen. Nem a saját kutyám nyugodtságán múltak a dolgok.
2019. júl. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!